Τελευταία έξοδος..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Τελευταία έξοδος..

    Γεια σε όλους.Σας διαβάζω περίπου δύο εβδομάδες και εκτός του ότι έχω συγκινηθεί πολλές φορές,έχω νιώσει και την ανάγκη να σφίξω στην αγκαλιά μου όλους όσοι βασανίζονται από τέτοιες διαταραχές,γιατί ξέρω ότι όσοι αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα έχουν πονέσει πολύ,πριν εκδηλώσουν διαταρχή όποιας μορφής και κυρίως μετά.
    Δεν θέλω να σας κουράσω με το δικό μου πρόβλημα,το οποίο δεν ξέρω ακριβώς και που να το κατατάξω,μπορεί κάποια στιγμή να σας πω λεπτομέρειες,ήθελα όμως πολύ να πω ότι γίνεται να βγει κανείς από αυτό.Εγώ βγήκα από το τούνελ,πήρα τη σωστή διαδρομή,την τελευταία διαδρομή(όπως λέει και το όνομά μου)και βγήκα.
    Είναι όμως κάτι πάρα πολύ δύσκολο,το ξέρω,κι ας μην ήμουν και η πιο βαρειά περίπτωση,είναι μια μορφή εξάρτησης.Δεν ξέρω γιατί γράφω χωρίς να αναφέρω τίποτα από το δικό μου θέμα,θα το κάνω όμως και αυτό,νιώθω την ανάγκη όμως να εκφράσω συμπαράσταση σε όσους βασανίζονται από αυτό.
    Διαβάζοντάς σας τόσες μέρες,είδα ότι πολλοί άνθρωποι αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα και σίγουρα αυτά εκδηλώνονται λόγω ψυχικού-συναισθηματικού προβλήματος.Όλοι αυτοί οι άνθρωποι χρειάζονται πολλή αγάπη,και πολλά χάδια και πολλές αγκαλιές και να πάρουν μια αληθινή,βαθειά ανάσα,να δουν τη ζωή με άλλα μάτια,να δουν το φαγητό στις σωστές του διαστάσεις και να σταματήσουν να πληγώνουν τον εαυτό τους.Δεν δίνω συμβουλές εννοείται,δεν έχει νόημα κι όλας αν προηγουμένως δεν αναφέρω τη δική μου εμπειρία,γράφω όμως γιατί στεναχωριέμαι πολύ που τόσος κόσμος ζει,('η δεν ζει στην ουσία)με αυτό το πρόβλημα και δεν έχει που να μιλήσει και άνθρωποι κλείνονται στον εαυτό τους και αφήνουν τη ζωή να περνάει.Και θυμώνω με όσους βιάζονται να χαρακτηρίσουν τους βουλιμικούς κοιλιόδουλους,ή τους ανορεκτικούς κακομαθημένους και εγωιστές.Και πιο πολύ με όλους αυτούς που σχολιάζουν και κατηγορούν και κρίνουν βάσει εμφάνισης,γιατί ξέρω πως άνθρωποι που είναι πολύ ευαίσθητοι κάπως έτσι ξεκινούν,επειδή δίνουν σημασία στον καθένα που ηδονίζεται με το να προσβάλλει και να χαρακτηρίζει(φανταστείτε αυτός ψυχολογικά...)
    Τέλος πάντων,θέλω να πω καλή επιτυχία σε όσους περιμένουν να κάνουν επέμβαση,καλή ανάρρωση σε όσους την έκαναν,και καλή δύναμη σε όσους αισθάνθηκαν έστω μια φορά ότι θέλουν να αλλάξουν ζωή και εύχομαι να την αλλάξουν.Αυτά για αρχή και θα σας ξαναγράψω σύντομα.Καλώς σας βρήκα!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    6,974
    Last drive καλώς ήρθες στην παρέα μας. Χαίρομαι που όπως λες βρήκες το δρόμο σου, ξεπέρασες το πρόβλημά σου και είσαι καλά. Αν θελήσεις κάποια στιγμή να μας πεις περισσότερες λεπτομέρειες για σένα, εμείς είμαστε εδώ. Καλή συνέχεια σε ότι κάνεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    Χαίρομαι πολύ και εγώ που βρήκες τον δρόμο σου..και εγώ χαμένο τον είχα για χρονια και αφού έπιασα πάτο δυο χρονια πριν δεν πήγαινε ποιο κάτω και άρχισα να ανεβαίνω..ίσος δεν γίνετε να ανεβείς αν δεν πιάσεις πάτο ...δεν ξέρω κι όλας..:)

    σαν freskoenxirismeni σε ευχάριστο πολύ για τις ευχές σου :D εδώ θα είμαστε όπως είπε και η Τζίνα για ότι και αν θέλεις να μιλήσεις

    Τζίνα το "τικερακι" σου τέλειο :D:D:D

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    273
    καλως ήρθες, πολύ ωραίο ποστ!
    ίσως αυτό που φαίνεται last drive τώρα, μετά από μερικά χιλιόμετρα να οδηγεί σε διασταύρωση με πολλές επιλογές ;)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •