Hoodia Gordonii
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: Hoodia Gordonii

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769

    Hoodia Gordonii

    Καλημέρα!Ανακάλυψα αυτα τα χαπια σε μία διαφήμιση σε ενα ένθετο με την εφημεριδα το εθνος.... υποτιθεται οτι ειναι χαπια κατα της βουλιμιας... τα παιρνω εδω και δυο μερες. Μεχρι στιγμης δεν εχω καποια παρενεργεια....

    Τα εχει δοκιμασει κανεις?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Εχω πάρει τα Unique Hoodia από την Αγγλία, δεν ξέρω ακόμα αν έχουν αποτέλεσμα καθώς τώρα τα ξεκίνησα. Υπάρχουν πολλά Hoodia και μερικά από αυτά δεν έχουν την απαιτούμενη ποσότητα του φυτού. Θέλει προσοχή στην αγορά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Σημείωση: σίγουρα δεν είναι χάπια κατά της βουλιμίας... δεν υπάρχουν τέτοια, ούτε καν τα Reductil δεν ήταν. Μπορεί να βοηθάνε λίγο, μπορεί ! αλλά πάντα με σωστή διατροφή, που είναι το Α και το Ω, καλή ψυχολογία, ισορροπημένο και συνειδητοποιημένο μυαλό (δεν είμαι σκουπιδοτενεκές) και πάνω απ? όλα ΧΑΛΑΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ !!!!!!!!! Όλα αυτά είναι πολύ πιο δύσκολα από μία δίαιτα αδυνατίσματος ?.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Σ'ευχαριστώ!!!!!δεν είμαι η μόνη που τα παίρνει :)
    Έχω την εντύπωση ότι 'κόβει' την όρεξη, με την έννοια της λιγούρας και της λαιμαργίας....
    ομως διανύω την ανορεκτική μου φάση οπότε δεν μπορώ να είμαι σίγουρη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    π'οπο κοντεψα να ξεράσω πρωί πρωί με τον τύπο,και έχω και τόσο καιρό που δεν τα έχω βγάλει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    και τα reductil που λέτε τα παίρνεις και χωρίς συνταγή γιατρού?τι χάπια είναι?δεν είναι λίγο επικύνδινα αυτά τα πράματα ρε κορίτσια?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Τι να σου πω bouliana μου... ουτε εγω τα εμπιστευομαι ιδιαίτερα για να είμαι ειλικρινής... αλλά οι εμετοί πρέπει να κοπούν μαχαίρι με κάποιο τρόπο.... έχω φτάσει σε σημείο να βγάζω ακόμα και τα φρούτα και τα γιαούρτια.
    Τρομάζω τόσο με τον εαυτό μου και τις κρίσεις βουλιμίας που τουλάχιστον με τα hoodia νιώθω κάπως ασφαλής.
    Και ουσιαστικά τίποτα να μην κάνουν ,λειτουργούν σαν placebo.... Ακόμα και το γεγονός ότι πρέπει να περάσει μισή ώρα μέχρι να φας λειτουργεί θετικά,σου δίνει το περιθώριο να το ξανασκεφτείς και να ηρεμήσεις....
    Μέχρι στιγμής τουλάχιστον δεν έχω παρατηρήσει κάποια παρενέργεια.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    ουσιαστικά σε βοηθάει ο περιορισμός παρά τα ίδια τα χάπια.καλό είναι αυτό.
    είνια αντικαταθλιπτικά ή τα πέρνει όποιος θέλει απτο φαρμακείο χωρίς συνταγή? όχι οτι θέλω να πάρω απλά ότι ξέρεις καλό είναι.προς το παρόν την παλεύω ακομα λ΄γο μόνη μου χωρίς εμετούς, κ νομίζω οτι είμαι σε φάση που μπορώ να πω οτι δεν θα ξανακάνω ποτέ πια εμετό.απλά θαθελα να ελένγω κ τα υπερφαγικά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Υποτίθεται ότι είναι 100% φυτικά,δεν είναι αντικαταθλιπτικά,το μόνο που κάνουν είναι να δίνουν σήμα ότι έχεις χορτάσει.
    Μία φίλη που έχει μαμά φαρμακοποιό έπαιρνε κάποια άλλα χάπια που έλεγαν ότι κόβουν την όρεξη αλλά τα σταμάτησε γιατί της δημιουργούσαν ναυτία. Με τα συγκεκριμένα είμαι οκ... Αυτό το hoodia είναι για την ακρίβεια ένας κάκτος.Τα παίρνεις από φαρμακείο χωρίς ιατρική συνταγή και κάνουν περίπου 40 ευρώ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    εσύ τι παίρνεις hoodia η reductil?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Τα hoodia παίρνω!
    περίμενε όμως να κλείσω κανά μήνα, να σιγουρευτώ ότι δεν θα παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα!!!!τουλάχιστον να την πάθω μόνο εγώ,μην πάρω κι άλλους στο λαιμό μου!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    αχ ειδικά όμως άμα είσαι σε φάση ανορεκτική μήπως σε κάνουν ακόμα χειρότερα? μήπως μετά τρως ένα φρουτο και θα νιώθεις δυσφορία,=?απλά άμα δεις οτι δεν κόβονται τελικά οι εμετοί ούτε κ με αυτά κόψτα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    πάντως άμα κόψεις για λίγο τους εμετούς μετά θα σου φαίνεται πολύ παράξενο κ καθόλου οικείο΄και δεν θα το κάνεις. κ το λέω μετά από 9 χρόνια θητία. δηλαδή η αρχή είναι δύσκολη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Δίκιο έχεις,τρώω πολύ λίγο....
    Δεν ξέρω τι να κάνω με μένα,με έχω κουράσει πάρα πολύ,να δω πόσο ακόμα θα αντέξω αυτή την κατάντια.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    αχ alexandrita σε καταλαβαίνω,θα θελα να μπορούσα να μουν μάγος να έμπαινα στο κεφάλι σου κ να σε έκανα να κόψεις μια κ έξω τους εμετούς. ξέρω πως λειτουργούν τα μυαλά μας. πρέπει ναχουμε ισχυρό κίνητρο για να μπορέσουμε να ξεπεράσουμε αυτό που έχουμε. ψάξε να βρεις το κίνητρο ρε συ.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •