ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ+ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ+ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ!

    Γεια σας, είναι το πρώτο θέμα που στέλνω καθώς είμαι πρόσφατο μέλος. Ο τίτλος που έβαλα στο θέμα ταιριάζει ακριβώς στην πέρίπτωση μου.Διαβάστε και πείτε μου. Λοιπόν, έκανα την πρώτη μου σχέση στα 19 μου μόλις έπιασα δουλειά.Ήταν πολύ έντονη, συναισθηματική και θυελλώδης με πολλούς τσακωμούς χωρίς να τους προκαλώ ΠΟΤΕ, με ζήλια αμφίπλευρη και έλλειψη εμπιστοσύνης. Ο έρωτας όμως και το έντονο πάθος ήταν πάντα παρόντα.Εγώ τον αγαπούσα και το έδειχνα συνεχώς με την υποχωρητικότητα, τα χάδια μου και τα κλάμματα μου όταν με πλήγωνε έστω και για το παραμικρό ασήμαντο. Εκείνος έλεγε ότι με αγαπούσε περισσότερο και ότι θα το έβλεπα αυτό μετά το χωρισμό μας κάποτε! Το κάποτε ήρθε μετά από ένα χρόνο λίγες μέρες μετά τη μέρα της: επετείου μας. Ούτε καν αυτό σεβάστηκε! Έχουν περάσει 3 χρόνια από αυτόν τον χωρισμό με ενδιάμεσα στάδια: 1.συναντήσεις και ξανά λόγια αγάπης, ζήλια και φυσικά σεξ 2.κόψαμε επαφές και ούτε γεια στο δρόμο,ούτε καν να κοιταχτούμε στα μάτια 3.ξανά - μιλάμε και πάλι τα ίδια με το πρώτο στάδιο και σε πιο έντονη συναισθηματική κατάσταση 4. ξανά κόβουμε επαφές και ούτε κοίταγμα..Είναι ιδέα μου ή κανείς από τους δυο μας δεν ξέρει τι θέλει; Εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι τον θέλω αλλά έτσι όπως τον ονειρεύτηκα από τον πρώτο καιρό. 4 χρόνια όμως είναι αυτή η τυραννία. Η ζωές μας είναι παράλληλες και συγχρόνως σμίγουν απίστευτα. Για πείτε κι εσείς κάτι.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    Αυτό το u2u δεν ξέρω πως χρησιμοποιείται ακριβώς (είμαι νέο και δεν τα πάω πολύ καλά με την τεχνολογία κιόλας)και έτσι θα απαντήσω από εδώ στο μέλος που μου έστειλε. Kι εγώ το έχω σκεφτεί άπειρες φορές αυτό που λες αλλά αυτός με διαβεβαιώνει με τα λόγια το αντίθετο.Από την άλλη μόλις έμαθε ότι κάτι παίζει με κάποιον άλλον έλεγε παντού ότι τον έχω ξεχάσει, ότι του ορκιζόμουνα ότι θα αγαπώ μόνο αυτόν κ.τ.λ...Έπειτα μπήκε και μέσα στη σχέση μου(του έδωσα δυστυχώς αυτό το δικαίωμα) και όταν με ρώτησε αν θα χωρίσω , του είπα όχι και κόψαμε ξανά επαφές.. Αυτά μήπως είναι δείγματα ότι με αγαπάει και με θέλει ακόμα ή εγώ τα ερμηνεύω όπως θέλω;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    23
    Καλησπερα...Για το πρωτο σκελος δεν εχω να παραθεσω κατι, οτι αφορα το 2ο ομως και το κομματι \'\'θα χωρισεις?\'\' αυτο σαν αντρας μου κανει για εγωισμο..Εμεις οι αντρες καλως ή κακως εχουμε αυτο το κομματι του εγωισμου, οταν καποιος παει να παρει κατι \'\'δικο μας\'\' εστω και αν δεν ειναι ετσι...Βεβαια υπαρχει και το ενδεχομενο οντως να σε αγαπαει και να σε θελει αλλα εμπειρικα στο λεω, ο αντρας που αγαπαει και θελει καποια, εχει διαφορετικο τροπο να την κυνηγησει και να την αποκτησει...Ταπεινη μου αποψη βεβαια..Για μενα go-on και οτι ειναι να ερθει θα ερθει.ειτε με τον ιδιο ειτε με καποιον αλλο καλυτερο ή χειροτερο...Το παν ειναι να μην μειωνεις ΕΣΥ,ΕΣΕΝΑ, για κανενα...Καλως ηρθες!!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    26
    στο u2u, απλά διάλεξε την επιλογή \'απάντηση\'

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    Η αληθεια είναι ότι η ιδια η αληθεια με ποναει. Ηταν η πρώτη μου σχέση κι επειδή αλλιώς την είχα φανταστεί ,τώρα τυραννιέμαι..Είναι πολύ δύσκολο να τον προσπεράσω και να τον ξεπεράσω. Δυστυχώς μένω σε πολύ μικρή πόλη και όχι σε μια Αθήνα κι έτσι οι συναντήσεις μας είναι συχνές στον δρόμο ή στα κοινά μέρη που συχνάζουν όλοι. Την συμβουλή σου προσπαθώ κάθε μέρα να την κάνω πράξη αλλά όταν έρχεται το βράδυ ή όταν τυχαία τον δω γίνομαι χάλια..Αυτό που δεν θα μπορεσω ποτέ να καταλάβω και να του συγχωρήσω κιόλας αν όντως δεν σημαίνω και πολλά για αυτόν, είναι πως ενώ μπορούσε να έχει τα πάντα αφού(σας παρακαλώ μην με πείτε ψώνιο ή με βρίσετε) συνδυάζω αυτά που ούτε στο όνειρο του τα έβλεπε μαζεμένα, διαλέγει αυτόν τον τρόπο..Στο μόνο που ελπίζω είναι: Θα γυρίσει ο τροχός.............και η συνέχεια γνωστή.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Αλίκη, μην μπερδεύεις το σεξουαλικό πάθος και τα έντονα συναισθήματα με το ενδιαφέρον και την αμοιβαιότητα. Κι έπειτα οι πράξεις μετράνε περισσότερο από τις δηλώσεις αγάπης. Βλέπεις ότι κρατάς κοντά σου έναν άνθρωπο που δεν είναι όπως τον είχες ονειρευτεί, ούτε δημιούργησε μαζί σου τη σχέση που είχες φανταστεί. Μην εγκλωβίζεσαι σε βασανιστικά παιχνίδια του μυαλού και αναπάντητα ερωτήματα. Αν ξέρεις τι θέλεις από μια σχέση, κάποια στιγμή θα βρεις έναν άνθρωπο που θα θέλει και εκείνος το ίδιο.

    Η αγάπη και οι σχέσεις δεν είναι τυραννία. Τα πράγματα μπορούν να είναι πολύ πιο απλά. Ούτε εκφράζεται η αγάπη με την υποχωρητικότητα όταν κάποιος μας πληγώνει συνεχώς. Κι έπειτα η σχέση χρειάζεται δύο: τι κι αν εσύ πιστεύεις ότι θα μπορούσε να έχει τα πάντα από εσένα, αφού εκείνος δεν τα θέλει ή δεν πιστεύει το ίδιο;

  7. #7
    Originally posted by marina38
    Αλίκη, μην μπερδεύεις το σεξουαλικό πάθος και τα έντονα συναισθήματα με το ενδιαφέρον και την αμοιβαιότητα. Κι έπειτα οι πράξεις μετράνε περισσότερο από τις δηλώσεις αγάπης. Βλέπεις ότι κρατάς κοντά σου έναν άνθρωπο που δεν είναι όπως τον είχες ονειρευτεί, ούτε δημιούργησε μαζί σου τη σχέση που είχες φανταστεί. Μην εγκλωβίζεσαι σε βασανιστικά παιχνίδια του μυαλού και αναπάντητα ερωτήματα. Αν ξέρεις τι θέλεις από μια σχέση, κάποια στιγμή θα βρεις έναν άνθρωπο που θα θέλει και εκείνος το ίδιο.

    Η αγάπη και οι σχέσεις δεν είναι τυραννία. Τα πράγματα μπορούν να είναι πολύ πιο απλά. Ούτε εκφράζεται η αγάπη με την υποχωρητικότητα όταν κάποιος μας πληγώνει συνεχώς. Κι έπειτα η σχέση χρειάζεται δύο: τι κι αν εσύ πιστεύεις ότι θα μπορούσε να έχει τα πάντα από εσένα, αφού εκείνος δεν τα θέλει ή δεν πιστεύει το ίδιο;


    ......+++++.... πως όταν έχει κολλήσει το μυαλό σου σε μια κατάσταση στην οποία έχεις \"βολευτεί\" συναισθηματικά εγκλωβίζεσαι και δεν μπορείς να ανοίξεις περισσότερο τα μάτια σου προς άλλες κατευθύνσεις. Βάλε τον εαυτό σου στη διαδικασία ότι δεν υπάρχει αυτό το άτομο και λειτούργησε σύμφωνα με αυτή την κατεύθυνση. Να είσαι σίγουρη πως θα ανακαλύψεις πολλά νέα πράγματα για σένα και τη \"σχέση\" με αυτό τον άνθρωπο......

    ΥΓ. Καλώς μας ήρθες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    ευχαριστω πολύ κοριτσια για τις συμβουλές. Η αλήθεια ειναι πως οσοι μας γνωριζουνε τα ιδια μου λένε. Επίσης ο ίδιος μου είχε πει σε καποια φαση ειλικρινειας οτι πρεπει να βρω καπόιον καλυτερο από αυτον. Επίσης συνεχως ελεγε πως δεν προκειται να κανει σχεση ξανα τοσο ευκολααφου μετα απο μενα που θα εβρισκε καλυτερη, ετσι ελεγε.. Ο ανθρωπος δεν ειναι χαζος, εχει αυτογνωσια απλα δε γουσταρει να κανει περα τις αρχες με τις οποιες εχει γαλουχηθει από την οικογενεια του

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ??
    για ποιες αρχες ,μιλας?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    MΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ. ΕΠΙΔΡΟΥΝ ΣΕ ΟΛΗ ΜΑΣ ΤΗ ΖΩΗ.ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ, ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΣΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΘΥΜΑ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΝ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΩΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ..ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΠΛΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟ.ΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΡΙΖΩΜΕΝΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •