Το πήρα επιτέλους απόφαση! καλώς σας βρήκα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    35

    Το πήρα επιτέλους απόφαση! καλώς σας βρήκα

    Καλώς σας βρήκα!
    Πήρα την απόφαση επιτέλους να αδυνατίσω και χάρηκα πολυ όταν διαπίστωσα την ύπαρξη αυτού του forum! Είναι υπέροχη ιδέα να ξέρω οτι δεν ειμαι η μόνη κοπέλα με πρόβλημα κιλών.
    Μέχρι τα 20 μου ήμουν μια αδύνατη ωράια κοπέλα και μετα λογω μεγάλων ψυχολογικών προβλημάτων πήρα γύρω στα 15 κιλά. Πλέον σχεδόν μισώ τον εαυτό μου και δεν θέλω πια να ζω έτσι! Προχτές πήγα σε διαιτολόγο και μετα απο κάποιες εξετάσεις ξεκινάω απο σημερα την δίαιτα μου! εχω πολυ άγχος και αγωνία :sniffle: Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και καλο κουράγιο σε οσες προσπαθούν Ελπίζω να τα λέμε απο δω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    89
    Originally posted by nefel-im
    Καλώς σας βρήκα!
    Πήρα την απόφαση επιτέλους να αδυνατίσω και χάρηκα πολυ όταν διαπίστωσα την ύπαρξη αυτού του forum! Είναι υπέροχη ιδέα να ξέρω οτι δεν ειμαι η μόνη κοπέλα με πρόβλημα κιλών.
    Μέχρι τα 20 μου ήμουν μια αδύνατη ωράια κοπέλα και μετα λογω μεγάλων ψυχολογικών προβλημάτων πήρα γύρω στα 15 κιλά. Πλέον σχεδόν μισώ τον εαυτό μου και δεν θέλω πια να ζω έτσι! Προχτές πήγα σε διαιτολόγο και μετα απο κάποιες εξετάσεις ξεκινάω απο σημερα την δίαιτα μου! εχω πολυ άγχος και αγωνία :sniffle: Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και καλο κουράγιο σε οσες προσπαθούν Ελπίζω να τα λέμε απο δω
    με το καλο κοπελαρα μου.. καλη αρχη, να μασ λεσ ολες τις εξελιξεις σου, να σαι σιγουρη οτι οοοολοι εδω μεσα σε καταλαβαινουμε, γτ καπωσ ετσι οπως ειναι η δικη σου ιστορια, ειναι και η δικη μας..:starhit:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    καλως ηρθες νεφελιμ
    καλη αρχη στην προσπαθεια σου!!!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    35
    Αχ κορίτσια ευχαριστώ πολυ! Μακάρι να τα χάσω γιατι είναι βάρος μεγάλο πάνω μου :fake sniffle: με τάραξε στις εξετάσεις ο γιατρος και είπε οτι θα με παρακολουθεί μία φορά το μήνα...δεν ειναι λιγο? τι λέτε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    89
    Originally posted by nefel-im
    Αχ κορίτσια ευχαριστώ πολυ! Μακάρι να τα χάσω γιατι είναι βάρος μεγάλο πάνω μου :fake sniffle: με τάραξε στις εξετάσεις ο γιατρος και είπε οτι θα με παρακολουθεί μία φορά το μήνα...δεν ειναι λιγο? τι λέτε?
    θα τα χασεις μεθοδικα μην ανησυχεις.. μπραβο του που σε ταραξε στισ εξετασεις, αυτο παει να πει οτι κανει σωστη δουλεια, οχι μια φορα το μηνα δεν ειναι λιγο γτ ετσι βλεπεισ τα πραγματικα αποτελεσματα, γτ πχ αν κολλησεις για μια βδομαδα ασ πουμε, ουτε που θα το παρεις χαμπαρι συμβουλη μου να μην ζυγιζεσαι μονη σου..αυτος να σε ζυγιζει μονο, να περιμενεις

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    συμφωνω με την Δομινικη
    μια φορα τον μηνα ειναι μια χαρα και πολυ καλα εκανε με τις εξετασεις, εφοσον εβαλες αποτομα βαρος. ειναι πολυ σημαντικο να αποκλεισεις παθολογικους παραγοντες (αλλα και ανεξαρτητως αυτου).
    αν ωστοσο κατι σε προβληματισει η σε δυσκολεψει, να τον παρεις τηλεφωνο, μην περιμενεις να περασει ο μηνας.
    αν αποφασισεις παντως να ζυγιζεσαι και ενδιαμεσα, γνωμη μου ειναι να μην το κανεις συχνοτερα απο μια φορα την εβδομαδα. ουτε σωστα αποτελεσματα θα βλεπεις και θα αγχωνεσαι αδικα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    416
    Καλως ορισες...
    Ολα καλα θα πανε και θα παρουν την κατηφορα...θα δεις...και η ψυχολογια την ανηφορα!!!!!!!!!!!!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    35
    Μακάρι γιατι νιώθω οτι δεν θα τα χάσω ποτε... μιλάμε κάπου συγκεκριμένα για την πρόοδο με το βάρος μας κτλ? επειδη ειμαι καινούρια δείξτε κατανόηση:yes:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    132
    Καλως ηρθες nefel-im και καλη αρχη στην προσπαθεια σου!! Να θυμασαι οτι ο τομεας αδυνατισμα απαιτει πολυ υπομονη και επιμονη και κυριως να θυμασαι οτι ακομα κι αν χαλασεις το διατροφικο σου προγραμμα μια μερα την επομενη συνεχιζεις κανονικοτατα απο εκει που σταματησες χωρις να το σκεφτεσαι (σου μιλαει μια παθουσα πολλακις). Αυτο κατα την αποψη μου ειναι και το μυστικο της επιτυχιας! Οτι χρειαστεις εδω θα'μαστε να τα λεμε!

  10. #10
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    35
    Κορίτσια μου έδωσε μια δίαιτα 950 θερμίδων...μου φαίνεται θα πέσει πολυ πείνα! Κλάψ!Συγχαρητήρια για τις απώλειες σας βλέπω εδω πολλές κοπέλες που τα έχουν καταφέρει

  11. #11
    950???? Δεν είναι πολύ χαμηλά; Κι αν κάποια στιγμή -που στο απεύχομαι- κολλήσει η ζυγαριά που θα κατέβει ; στις 500;
    Δεν ξέρω νομίζω οτι παραείναι υποθερμιδική η δίαιτα που σου έδωσαν ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    132
    Συμφωνω απολυτα με το sofaki, μου φαινονται κι εμενα υπερβολικα χαμηλες αυτες οι θερμιδες, ειδικα για αρχη και δεδομενου οτι εχεις να χασεις αρκετα κιλα, δεν ειναι ενα-δυο. Στην αρχη σιγουρα θα εχεις μεγαλη απωλεια αλλα θα ειναι κυριως υγρα αλλα θεωρω οτι συντομα ο οργανισμος σου θα αρχισει να αμυνεται και θα μπει σε mood πανικου οποτε θα παψεις και να χανεις, ειδικα λιπος που στο κατω κατω αυτο ειναι ο στοχος να αποβαλλεις. Για ψαξτο λιγο καλυτερα και κυριως ρωτα για ποιο λογο τοσες λιγες θερμιδες.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    35
    Θα το δοκιμάσω για μια βδομάδα και μετά αν είναι θα του μιλήσω. τι να σας πω πεινάω πολυ αλλα προσπαθώ να μην το σκέφτομαι πίνω πολυ νερό κτλ. Βασικα τον εμπιστεύομαι ειναι ενδοκρινολόγος με ειδίκευση στη διαιτολογία και μου ξεκοκκάλισε στις ορμονικές εξετάσεις, ούρων κτλ καθώς και θερμιδομετρία. Πάντως το φαί είναι ελάχιστο νομίζω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    273
    καλή συνέχεια!
    καλως ήρθες στο κλάμπ, είμαστε πολλοί :roll:

  15. #15
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    35
    4η μέρα δίαιτας 956 θερμίδων...ενα θα πω αν και ντρεπομαι...ΠΕΙΝΑΩ.!!!ΠΟΛΥ! στη ζυγαρια φοβαμαι απειρα να ανεβω γιατι αμα δν εχω χασει τιποτα θα απελπιστω. παντως δν έχω κάνει καμία παρασπονδία παρα τους πειρασμούς :barfy:... Παει δεν θα τα χασω ποτε

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •