Ο καλύτερος μου φίλος έχει βίαια ξεσπάσματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    11

    Ο καλύτερος μου φίλος έχει βίαια ξεσπάσματα

    Ένας πολύ καλός μου φίλος έχει βίαια ξεσπάσματα τα οποία σταδιακά γίνονται ακόμα πιο βίαια!Στην αρχή αυτό γινόταν κάθε φορά που μιλούσε για τον πατέρα του(Οι γονείς του χώρισαν όταν αυτός ήταν 7 επειδή ο πατέρας του απατούσε την μητέρα του,πράγμα το οποίο δεν του συγχώρεσαι ποτέ!).Κλωτσούσε καρέκλες,χτυπούσε το χέρι του στο τραπέζι,ως εκεί όμως.Τώρα όμως η κατάσταση σοβάρεψε επικίνδυνα!Τον τελευταίο μήνα έχει πάρα πολλά νεύρα!Πριν 2 μέρες επιτέθηκε στην μητέρα του(την κρατούσε σφιχτά από τον λαιμό!) για πραγματικά ηλίθιο τρόπο(για κάτι κουλουράκια)!Επίσης,αν και δεν ξέρω πώς συνδέεται με τα παραπάνω,έχει αναθεωρήσει τα πάντα για το σεξ!Πλέον,αν δεν έχει δίπλα του κάποια που να μην σέβεται δεν μπορεί έχει καθόλου στύση ή έστω σεξουαλική διάθεση! Ανησυχώ πολύ και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω!Του πρότεινα να πάει σε κάποιον ειδήμονα και μάλλον θα το κάνει!Στην παρέα έχουμε βρεθεί όλοι σε πολλή δύσκολη θέση!Σκεφτόμαστε μήπως μιλήσουμε και στην μητέρα του γιατί θα ναι καλύτερΑ να τον στηρίξουμε όλοι μαζί! Έχετε να προτείνετε κάτι?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    26
    τον έχετε ρωτήσει αν θεωρεί ότι η αντίδραση του αυτή είναι κακή? και αν ναι, γιατί το κάνει? και τι πιστεύει ο ίδιος ότι θα τον βοηθήσει να την περιορίσει?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    11
    Ξέρει ότι αυτό δεν είναι σωστό!Συνήθως όταν είχε κάτι ξεσπούσε πάνω στον κολλητό του,αλλά όταν ηρεμούσε καταλάβαινε τι έκανε,στενοχωριόταν και μετά μας έλεγε τι είχε!
    Προπαθεί να κόψει και τα παιχνίδια ή έργα κλπ με βίαιο πειεχόμενο γιατί πιστεύει ότι ως ένα βαθμό τον επηρεάζουν!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    8
    σιγουρα τον φιλο σου τον εχουν οδηγησει αρκετοι παραγοντες σαυτο το σημειο , και οπως μας ειπες δεν ειχε και την ιδανικοτερη παιδικη ηλικια καθως δεν χωρισαν οι γονεις του με τον καλυτερο τροπο ... γιατι δεν του μιλατε ? οχι βεβαια κατευθειαν να τον ρωτησετε για το δικο του προβλημα αλλα να μιλησετε αρχικα σαν παρεα για θεματα που απασχολουν και εκνευριζουν τον καθενα σας και ετσι θα καταλαβετε καποια πραγματα για κεινον ...στη συνεχεια μεσα απτην αλληλοστηριξη θα βοηθησετε τοσο τον ιδιο και ισως σας βοηθησει και εκεινος αντιστοιχα σε καποιο προβλημα ! ετσι ουτε αυτος θα νιωσει οτι σας δημιουργει προβλημα ουτε εσεις θα νιωσετε αμηχανια!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    8
    ποπο τωρα ειδα ποτε ειχε γινει η αναρτηση ! τι να πω ελπιζω να ειναι καλα ο φιλος σου απο τοτε!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •