Αγώνας 21 ημερών.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 137
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    144
    Οταν λείπεις αρκετες ωρες απο το σπιτι ειναι ενα θεμα κατα ποσο μπορεις να ακολουθησεις την διατροφη και εγω αυτο παθαινα το καλοκαιρι.Να φροντιζεις να εχεις παντα καποιο φρουτο η' ενα σνακ στην τσαντα σου για να αποφευγεις τυχον υπερφαγικα και ατασταλιες.Στην δικια μου παντα ολο και κατι Θα βρεις.
    Σε γενικες γραμμές τα πηγες καλα,ειναι λογικο να φας κατι πιο πολυ το βραδυ αφου δεν εφαγες μεσημεριανο .Ειναι σαν να το μετεφερες.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    220
    Αυτο σκεφτηκα κι εγω

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    144
    3η Ημέρα (15/10)

    Πρωί : 1 κουλόύρι Θεσσαλονίκης

    Μετά : σταφύλια

    Μεσημέρι : στιφάδο,σαλάτα και 1 φέτα ψωμί

    Aπογευμα: 1 νεκταρινι

    Βράδυ: 1 μήλο,σταφύλια και 1 γιαούρτι

    Αργά το βράδυ: 1 τοστ

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    144
    Ημέρα 4η (16/10)
    Τελικά το έκανα το υερφαγικό αλλα το ξεχναω κατευθειαν!Συνεχιζω στον στοχο μου!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    220
    Κι ετσι πρεπει! Κι εγω χθες εφαγα... και τι δεν εφαγα! Αλλα δεν το κατατασσω καν σε υπερφαγικο. Ψυχολογικα ημουν πολυ καλα και με το παραπανω.. Απλα δεν μπορουσα να συγκρατηθω. Απλα, λοιπον, το διαγραφω και ξαναρχιζω απ την αρχη ξανα στο στοχο μου. Πρωταρχικος μου στοχος ειναι, λοιπον, διατηρηση των τωρινων μου κιλων και μακροπροθεσμα απώλεια 5 κιλών ως τα Χριστουγεννα. Εφικτος στοχος, θα ελεγα-αν καταφερω και μεινω σε ενα προγραμμα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    144
    Πηρες σωστη αποφαση Αναστασια,με προσπαθεια ολα ειναι εφικτα!Απλα να μην το βαζουμε κατω.Εγω χθες αφησα τον εαυτο μου να πεσει ψυχολογικα και να τα αποτελεσματα,ενα ωραιοτατο υπερφαγικο..
    Σημερα ειναι καινουργια μερα,μεχρι στιγμης ολα καλα,εγαφα τα δημητριακουλια μου και εκανα και ενα ρεκτιφιε στην ψυχολογια μου..αντε να δουμε!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    220
    Ελπιδάκι, όλα καλά? Πώς πάει η προσπαθειά σου?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    144
    Ακομα Αναστασια μου ειναι σε απογοητευτικα επιπεδα Αλλα δεν το βαζω κατω..Θα τον βρω τον δρομο μου..
    Εσυ πως εισαι σημερα?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    220
    Καλά είμαι. Αν και σε υπερενταση λογω καποιον προβληματων στη δουλεια. Βγηκα, περασα ωραια... Τσακισα κατι κριτσινια που αγορασε η μανα μου απ το φουρνο (τα κακα του να μην ζεις μονος σου)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    144
    Τσακισα κατι κριτσινια που αγορασε η μανα μου απ το φουρνο (τα κακα του να μην ζεις μονος σου) [/quote]
    Κάποτε θα βρούμε την δυναμη να μην υποκιπτουμε..και εγω εκει την παταω,ενω εχω οραγανωσει την διατροφη μου.Αν δω κατι ''απαγορευμενο'' μπροστα μου,αυτο ηταν..το εξαφανιζω σε χρονο ντε τε..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    144
    Συνεχιζω την καταγραφη. 5η Ημερα(17/10) : Κατασροφή,καλυτερα να μην την θυμαμαι αυτην την ημερα.

    6η Ημερα(18/10)

    Πρωι : Δημητριακα με γαλα
    Μετα : 1 μηλο
    Μεσημερι : Τορτελινια με τυρι,γαλοπουλα και σαλατα
    Απογευμα : 1 μήλο
    Βράδυ : σαλάτα,1 φετα κασερι,1 φετα φρυγανια

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    220
    Κάποτε θα βρούμε την δυναμη να μην υποκιπτουμε..και εγω εκει την παταω,ενω εχω οραγανωσει την διατροφη μου.Αν δω κατι ''απαγορευμενο'' μπροστα μου,αυτο ηταν..το εξαφανιζω σε χρονο ντε τε..
    Μπα, δεν νομιζω να ερθει ποτε αυτη η μερα! Εκτος απο την ποοοολυ στενη συναισθηματικη μου σχεση με το φαγητο, ειμαι και λιχουδω... Απλως αν τοσα χρονια δεν ταλαιπωρουμουν απο την υπερφαγια, τωρα θα ημουν πιο ισορροπημενη διατροφικα και θα μπορουσα να κανω ατασθαλιες χωρις να μου "στοιχιζουν" στη διαιτα μου



    Πολυ καλη η 6η μερα! Συνεχισε ετσι. Θα αρχισω κι εγω απο σημερα να καταγραφω, μπας κ συνειδητοποιησω τι κανω...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    144
    Πολυ καλη η 6η μερα! Συνεχισε ετσι. Θα αρχισω κι εγω απο σημερα να καταγραφω, μπας κ συνειδητοποιησω τι κανω... [/quote]
    Παμε Αναστασια μου δυναμικα!!!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    220
    Σημερα 19/10

    11.15 τοστ γαλοπουλα-τυρι light
    13.30 12 γρ σοκολάτα και ένα ποτήρι γάλα (είχα προπονηση και ήθελα να φάω ελαφρά)
    5.30 250 γρ φακές, 1 φέτα ψωμί και λίγο τυρί φέτα
    8.45 μισό μήλο και μισό αχλάδι (μεγάλα)
    και λέω να φάω και ένα τοστ, ίσως και ένα ποτηρι γάλα

    Ειναι λίγο ανω κάτω αλλά έχω και άνω κάτω πρόγραμμα

    Θα ήθελα τη γνώμη σας. Είναι πολλά; Είναι λίγα; Είναι σωστα συνδυασμένες οι τροφές;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    144
    Αναστασια μου εγω το βρισκω πολυ καλο το προγραμμα σου,σιγουρα αν συνεχισεισ ετσι θα απαλλαγεις απο τα τελευταια 7 κιλακια μου θες να χασεις..Οσο για τον συνδιασμο των τροφων δεν ειμαι αρμοδια αλλα νομιζω οτι ειναι οκ..
    Ας γραψω λοιπον και τα δικα μου..
    Ημερα 7η (19/10)
    Πρωι : δημητριακα με γαλα
    μετα : 1 μηλο μεγαλο
    μεσημερι: φασολια με σαλατα και 1 φετα ψωμί
    απογευμα: 1 μηλο μεγαλο
    βραδυ: σαλατα,1 φρυγανια,1 φετα γαλοπουλα

    Ελπιζω να μην προκυψει κανενα νυχτερινο υπερφαγικο:flaming:

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •