Ελειψη σεξ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522

    Ελειψη σεξ

    Θα ηθελα να μαθω αν η μεγαλη αποχη για χρονια απο το σεξ αν παιζει μεγαλη σιμασια στην ψυχολογια μας.
    Προσωπικα λογο το οτι μενω σε κλειστη κοινωνια και μεγαλονω μονη ενα μικρο παιδακια δεν ετυχε απο τοτε π χωρισα να κανω καποιο σοβαρο δεσμο με αποτελεσμα να κανω σεξ μονο οταν δεν αντεχω αλλο 2-3 φορες τον χρονο.Δεν ξερω δεν μ κρατανε οι σχεσεις για πολους λογους .ισως νιωθω αβολα οταν φευγω μακρια απο τον γιο μ για να βγω με καποιον .ισως δεν θελω να πουνε για μενα κατι κακο γιατι εχω κ ενα παιδι κλπ παντος το σεξ για μενα ειναι σπανιο με λιγα λογια και δεν ξερω κατα ποσο βοοη8ησε αυτο στο να με πιανουν κρισεις πανικου.:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Προσωπικα πιστευω πως ειναι.Με το σεξ απελευθερωνονται πολλες ουσιες ευεργετικες για τον εγκεφαλο και για την σωματικη λειτουργια.Εκτος αυτου ειναι η αισθηση επαφης που διεγειρει αρκετα νευρα και φερνει ηρεμια στο ατομο.Παραπανω σε καποια ερευνα αν εχεις τον χρονο να ψαξεις μεσα απο το ιντερνετ.Εκει σιγουρα θα εχεις μια επιστημονικα τεκμηριωμενη απαντηση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    thx μαλλον πρεπει να παρω δραστικα μετρα γιατι εχω και νευρακια λολ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    με το μαλακο ομως,γιατι υπαχει και ο συναισθηματικος τομεας που σχετιζεται με το σεξ.Εχουμε και μια διαφορα απο τα υπολοιπα ζωα πανω σε αυτο το θεμα....Ολα θελουν μια ισοροπια στο κατω κατω της γραφης

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69
    Σίγουρα παίζει μεγάλο ρόλο.Εγώ έχω τρομερή αδυναμία συγκέντρωσης , μελαγχολική διάθεση και αρνητικές σκέψεις επειδή δεν έχω ερωτική ζωή.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Originally posted by Empneustns
    με το μαλακο ομως,γιατι υπαχει και ο συναισθηματικος τομεας που σχετιζεται με το σεξ.Εχουμε και μια διαφορα απο τα υπολοιπα ζωα πανω σε αυτο το θεμα....Ολα θελουν μια ισοροπια στο κατω κατω της γραφης


    nai akribos mono p oi adres mono san zoa simperifereste!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    μαρια εγω δεν ξεχωριζω αντρες και γυναικες,αλλα ανθρωπους.Και οπως εχεις γνωρισει αντρες ζωα,εχω γνωρισει και εγω γυναικες που το μονο που τις ενδιαφερει ειναι να αυταρεσκονται,και να μπουνε σε μια μερσεντες.οποτε μη γενικευεις την συζητηση,απλα προσεξε τι διαλεγεις και με τι κριτηρια....

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ολα ειναι θεμα επιλογων, και οτι σου αξιζει το παθαινεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και συγκυριων θα ελεγα...μαρακι μη μασας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ego pados den mporo na kano sex xoris sines8ima .eimai poli sines8imatiko atomo

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    11
    Βσκ πρέπει να σαι πολύ αναίσθητος για να πας με κάποιον χωρίς τουλάχιστον να σου αρέσει εμφανισιακά!
    Και αυτό που λέει ο Εμπνευστής είναι πέρα για πέρα σωστό.
    Ούτε οι άνδρες είναι τα σεξομανή γουρούνια ούτε οι γυναίκες τα κακόμοιρα θύματα τους!
    Η γουρουνιά δεν έχει φύλο!

    Πάντως,Μαρία,νομίζω ότι αυτό που χρειάζεσαι είναι υγιές σεξ μέσα σε μία σχέση και όχι μία εκτόνωση 3 φορές το χρόνο!Όχι μόνο εσύ θα νιώθεις καλά,αλλά η χαρά και η ηρεμία που θα σου δώσει μία καλή σεξουαλική ζωή πιθανότατα να χει αντίκτυπο στον γιο σου!Θα ναι καλύτερα γι αυτόν να βλέπει την μαμά του γαλήνια και ευτυχισμένη!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Σας εαυχαρηστω.,,,

  13. #13
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69
    Originally posted by maria...
    ego pados den mporo na kano sex xoris sines8ima .eimai poli sines8imatiko atomo
    Με συγχωρείς αλλά αφού λες ότι κάνεις 2-3 φορές το χρόνο περιστασιακό σεξ γιατί λες ότι δεν μπορείς να το κάνεις χωρίς συναίσθημα ??

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Υπαρχει συναισθημα απο την μερια μου μονο κ γιαυτο κραταει 2-3 μερες η σχεση.Κανενας δεν μπορει να δεθει μαζι μου ισως επειδη εχω παιδι δεν ξερω,μονο για σεξ με θελουν .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    χμμμ,δεν ειναι κακο,εμας μας θελουν μονο για το αμαξι μας χεχεχεχε

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •