Κολλησα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Κολλησα!

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422

    Κολλησα!

    Εχω φρικαρει ασχημα!
    Κολλησα εδω και ενα μηνα, δεν εχω χασει τιποτα!! Βασικα πανω απο μηνα!!!!!!!! Τι να κανω?
    Εχω πραγματικα φρικαρει... Φοβαμαι οτι μεχρι εδω ηταν δεν θα χασω αλλα κιλα, δεν θα δω ποτε το 9 μπροστα... Καλα για το 6 δεν το συζηταω.. Μην μου πειτε οτι σας φαινεται λιγο το 6 κτλ.. Ολοι εχουμε τους στοχους μας σωστα?
    Απλα πειτε μου, ποσο ηταν το μεγαλυτερο διαστημα που κολλησατε και δεν χανατε καθολου? Κανατε κατι για να χασετε τελικα? Θα τρελαθω με εχει πιασει ενας τρελος φοβος αυτη την στιγμη.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202
    ψυχραιμίαααααααα......ααααμμ μμ....αααμμμμ....λοιπόν σοβαρά τώρα.Χαλάρωσε..όλοι έχουμε δικαίωμα στο κόλλημα.Βασικό σημείο του κολλήματος,είναι να μη πάρουμε κιλά.Αν είσαι σταθερή στα κιλά, χαλαρά..καλά και να πάρεις κανένα δεν τρέχει κάτι άνθρωποι είμαστε.Μην είσαι τόσο αυστηρή με τον εαυτό σου.Η ξεκούραση είναι στα πλαίσια της διατροφής πάντα.Εγώ έχει τύχει να κολλήσω και 2μηνο για παράδειγμα μπορεί και 3μηνο..να μη σου πω ψέματα.Απλά το έχω φιλοσοφήσει. Είναι δυνατόν να χάνουμε κάθε μήνα???τα ίδια κιλά ή και να χάνουμε γενικότερα? όχι ρε συ..κάποια στιγμή κολλάς.Συμβαίνει.Κάπου τρως λίγο παραπάνω,κάπου μειώνεις γυμναστική..εκεί είναι το θεματάκι..πρέπει να πάρεις το χρόνο της ξεκούρασης.Είναι κάτι σαν ανάσα,το λέω εγώ και θεωρώ πως είναι απαραίτητη.Θα με τρομοκρατούσε το γεγονός να κολλάω σε κιλά αλλά να αυξάνονται σιγά σιγά..για παράδειγμα στο παρελθόν,αν σκεφτώ τα χρόνια πριν ξεκινήσω τη διατροφή που κάνω,τα 2 τελευταία χρόνια,δεν υπήρξε χρονιά που να μείνω κολλημένη έστω και 1 χρόνο βρε αδερφέ στα ίδια κιλά.Κυρίως ανέβαινα και ανέβαινα και ξανανέβαινα. Μακάρι να έμενα κολλημένη σε εκείνα τα κιλά..χαχααχαχα...καταλαβαί� �εις τι εννοώ?κανένας λόγος για πανικό.Αρκεί σιγά σιγά να ξεκουραστείς και να ξαναπάρεις τα πάνω σου.Όλα θέλουν χρόνο αυτό να θυμάσαι.Το κλειδί είναι ο ΧΡΟΝΟΣ. Αν κατανοήσεις αυτό το κομμάτι,θα σταματήσει να σε αγχώνει και το θέμα του πότε θα δεις το 9...και φυσικά και το 6..και καλά κάνεις που βάζεις τέτοιο στόχο..τον ίδιο έχουμε..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    λοιπόν....ώχουυυυυυυυυυυυ αγχώνεσαι χωρίς λόγο!εγώ δεν κόλησα ποτέ με την έννοια να περάσει μήνας κ να μην χάσω γραμμάριο αλλά μπορεί την μία εβδομάδα να μην έχανα τίποτα αλλά να με έδειχνε κάποια γραμμάρια παραπάνω αλλά την επόμενη έχανα ας πούμε 1.5 κιλό μαζεμένο!Ο οργανισμός ξέρεις είναι ένας μηχανισμός,αν εσύ τον πρεσάρεις κ δουλεύει στο φούλ,εν προκειμένω η επέμβαση το κάνει αυτό,κάποια στιγμή κλατάρει κ θέλει λίγη ξεκούραση αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα ξαναπάρει μπρος .¨ΟΣΟ ακολουθείς τους κανόνες δεν υπάρχει τρόπος να μην χάσεις,αν σε αγχώνει όλο αυτό επικοινώνησε με τον γιατρό σου,μίλησε με την διατροφολόγο σου!!!τα ίδια θα σου πει κ αυτή ααααααααααα και να ξέρεις...όσο παραλείπεις γεύματα χάνεις πιο αργά!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    λογικα τρως συνεχεια τα ιδια και τα ιδια και εχει συνηθισει ο οργανισμος... επισης εγω ειχα δει τοτε παλια, οτι αν σε καποια φαση μου ηταν δυσκολο να χασω, αν επεμενα, μετα οταν επεφτα, επεφτα κατακορυφα και μετα πηγαινα ρολοι....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Ξεκόλλα όμορφη, βρες τι λάθος κάνεις κι αν κάνεις κάποιο λάθος.
    Είπαμε το φθινόπωρο είναι σκοτεινό αλλά ελπίδα υπάρχει. :smirk:
    Σου γράφω της περιόδους ξεκολλήματος που έχω διαπιστώσει:
    Νοέμβρης~Δεκέμβρης, Απρίλης~Αύγουστος μήνες που ξεκολλάς και ρίχνεις πιο εύκολα βάρος.
    Το στιγμιαίο βάρος έχει να κάνει με χίλιους δυο παράγοντες. Διάθεση, φόρτιση, κλιματικές συνθήκες. Ατελείωτη θα είναι η μάχη που δίνεις. Η υπομονή θα είναι η μόνη κερδισμένη, φιλιά.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Γιώργο και Πηνελόπη....σε όσους έχουμε κάνει βαριατρικές επεμβάσεις η απώλεια ή πιο σωστά ο τρόπος που λειτουργεί ο οργανισμός μας και χάνει κιλά δεν είναι αντίστοιχος με την απώλεια που έχετε όσοι κάνετε διατροφή ένα απλό παράδειγμα....τον πρώτο μήνα οι περισσότεροι χάνουν γύρω στα 10 κιλά "μη φυσιολογικό" για κάποιον που απλά προσέχει τι τρώει!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Χαχαχαχαχχα ρε παιδια με κανατε και γελασα!!!
    Βασικα δεν μπορω να σταματησω να γελαααω!!
    Το ξερω οτι ειναι φυσιολογικο αλλα για τοοοσο πολυ καιρο? Πφφφφφ... Πρεπει να χαλαρωσω λιγο το ξερω!
    Πηνελοπη μου οντως τρωω ολο τα ιδια και τα ιδια! Βασικα δεν μπορω να σκεφτω κατι καινουριο για να φαω.. Προχτες οκ δοκιμασα μπαμιες.. Αλλα κολλαω και εκει και δεν ξερω το να δοκιμασω καινουριο!!
    Αγγελουδακι μου το ξερω σε εχω κουρασει!! χιχιχιχιχιχιχι Αλλα φρικαρα!!! Ο.ο
    Γιωργο μου λες δηλαδη τωρα να ξεκολλησω? Πφφφφ.. Δεν εχω ζυγαρια σπιτι και ζυγιζομαι μια στις τοσες και καθε φορα η απωλεια ηταν πολυ καλη! Τωρα εδω και 1 μηνα και, τιποτα!!
    Lipimenh μου συνφωνω με ολα οσα λες αλλα ειναι το 1ο κολλημα μου και ενω νομιζα οτι δεν θα με πειραξει οταν ερθει, τελικα μου γυρισε το ματι!!!!
    Ελπιζω συντομα να σας γραφω οτι ξεκολλησααα!!! :S
    Σαε ευχαριστω ολους!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Wow θα σε λέω όμορφη, γιατί δε ξέρω πως σε λένε, αν μου επιτρέπεις βέβαια.
    Λοιπόν Όμορφη όταν η ζυγαριά σου τη σπάει, σπάστην και εσύ.
    Εϊναι μεγάλη απόλαυση, έχω σπάσει πολλές ζυγαριές όλον αυτόν τον καιρό και λειτουργέι πάντα υπέρ μου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    216
    καλά σου λένε όλοι!μην το σκέφτεσαι,συμβαίνει!έχεις χάσει τόσα κιλά!!λογικό κάποια στιγμή να κολλήσεις λίγο!

    εγώ όταν κολλάω το βλέπω σαν ότι ο οργανισμός θέλει λίγο χρόνο να προσαρμοστεί στα κιλά αυτά και να συνεχίσουμε μετά με τα υπόλοιπα!

    συνέχισε τη διατροφή σου ή βελτίωσε τη και λίγο άσκηση και η κατηφόρα δεν θα αργήσει να ξανάρθει! καλή συνέχεια!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Χαχαχαχ Γιωργο, Ναταλια με λενε αλλα το Ομορφη δεν με χαλαει καθολου! XD
    Δεν εχω ζυγαρια σπιτι! Επιτηδες! Αν ειχα θα ζυγιζομουνα ΣΥΝΕΧΕΙΑ και γιαυτο δεν πηρα! Λες να σπασω του φαρμακειου?? χχαχαχαχχα θα με δειτε στις ειδησεις!!!
    Μπακλαβαδακι μου (τι ωραιο ονομα!!! ) αυτο σκεφτομαι και εγω πλεον και ηρεμισα λιιιιιγο.. Τωρα αν σε κανα μηνα δεν εχω χασει ουτε γραμμαριο τοτε ναι θα τρελαθω!!! :P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    69
    Ναταλία ,έχεις χάσει ήδη 55 κιλά σε 7 περίπου μήνες ,και θεωρώ ότι είναι υπερβολικό το νούμερο . Πιστεύω ότι 3 με 4 κιλά το μήνα από εδώ και πέρα είναι καλά ,προσπάθησε να κάνεις και λίγη άσκηση ..πχ περπάτημα κλπ βοηθάει πολυ αυτό ιδίως στην ψυχολογία. :kiss:

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    Ναταλάκη μου μη μου ανχώνεσε βρε κουτό. Σκέψου το φουστανάκη εκείνο το τέλειο που θα φορέσεις στον πολιτικό μου γάμο κουμπαρούλα μου και να θυμάσε πως έχουμε χρόνο ακόμα
    Κάποια στιγμή κολλάει η μηχανή νέκτυ μου, δουλεύει ασταμάτητα εδώ και 7 μήνες χωρίς διακοπή.

    χμμμ!!!! εκτός και αν σε μάτιασαν όλα αυτά τα κορίτσια που τους κλέβεις τα αγόρια τους χιχιχιχιχιχι!!!!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Blazen μου τωρα θα αρχισω γυμναστικη! Τοσο καιρο μονο βγαζω τον σκυλο μου για βολτα και οι απειρες βολτες στην πολη.. Παντως δεν μπορω να πω οτι καθομαι.. Γυμναστηριο θα αρχισω μολις παω Λονδινο!!
    Ρασι μου, Νινα μου αυτο θα σκεφτομαι!! χιχιχιχιιχιχ
    με τον τεραααστιο φιογκο μου!! χαχαχαχαχαχχα
    Με ματιαζουν καθε μερα χωρις πλακα! Και δεν πιστευα στο ματι μεχρι προτινος!!! Δεν κλεεεβω αγορια!!! Αυτα κοιτανε σαν τα χαζα!! Εγω κλεφτρα δεν ειμαι!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    Ναι βρε πουλάκι μου δεν είπα πως τα κλέβεις εσύ τα αγόρια, αυτοί κοιτάνε σαν χάφτες τώρα πια
    Νεκτυ μου θετική ενέργεια μανάρι μου, κόλλησες? Θα ξεκολλήσεις που θα πάει?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Άρα πέτυχα διάνα με το Όμορφη, Ναταλία.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •