SLEEVE KAI ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    8

    SLEEVE KAI ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ

    Καλημέρα σε όλους και όλες,

    Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα να το συζητήσω μαζί σας για να μου πείτε την άποψή σας και αντίστοιχες εμπειρίες αν έχετε.
    Εκανα sleeve στις 8-6-2012 περίπου λοιπόν 5 και κάτι μήνες μετα όλα εχουν πάει καλά και η απώλεια μου είναι 35 κιλά (από 120 στα 85). Τους δύο τελευταίους μήνες όμως και σε τακτά χρονικά διαστήματα απο το πουθενα με πιάνουν έντονοι πόνοι ψηλά στην πλάτη πότε στο κέντρο και πότε δεξια. Ορισμένες φορές δε είναι τόσο έντονοι που δυσκολεύομαι και να αναπνεύσω.
    Σας είναι γνώριμο αυτό το πρόβλημα η πιστευετε ότι δεν έχει να κανει με την εγχειρηση και πρέπει να ψάξω αλλού τα αίτια του?
    Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Μaroulita πρωτα απ όλα συνγαρητηρια για την απωλεια βαρους !!!!!!!!!! Εγω έκανα προσφατα sleeve οποτε δεν εχω καποια εμπειρια αλλα θα σου έλεγα να το συζητησεις καλυτερα με το γιατρο σου ........Ειναι ο πιο ειδικος για τετοια θεματα ................. Παντως κατα την γνωμη μου αν ηταν να σου βγαλει προβλημα το sleeve δεν θα στο εβγαζε αμεσως ;;; Μηπως ειναι καμμια ψυξη ? Ελπιζω παλαιοτερα σληβαρισμενοι να σου απαντησουν αμεσα ..........

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Athens
    Posts
    5
    Οταν έκανες την εγχείρηση σου έβγαλε και την χολή ή όχι;
    Αν όχι τότε ρώτα και τον γιατρό σου γιατί συνήθως μετά απο τέτοια επέμβαση παρουσιάζονται πέτρες στη χολή.
    Εγώ είχα πόνους στο διάφραγμα και πίσω στην πλάτη.
    Περαστικά και καλή συνέχεια!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,639
    σίγουρα μίλα με τον γιατρό σου, μην θεωρείς ότι είναι κάτι ασήμαντο και ότι θα τον ενοχλήσεις . Ο γιατρός μας πρώτα θα πρέπει να ξέρει τι μας συμβαίνει και μετά θα σου πει αν πρέπει να σε δει αυτός ή θα σε παραπέμψει σε κάποιο άλλο γιατρό. Ελπίζω να είναι κάτι γρήγορα περαστικό και ανώδυνο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    100
    Maroulita,θα συμφωνησω με τα κοριτσια.Αμεσα να ρωτησεις τον Γιατρο σου.Εγω,20 μερες μετα την επεμβαση,μου παρουσιαστηκε η διαφυγη και ακομα ταλαιπωρουμε.Δε λεω πως εχεις κι εσυ διαφυγη,προς Θεου!Αλλά,οπως σου ανεφεραν μπορει να ειναι καμια χολη η οτιδηποτε αλλο που σιγουρα ειναι αντιμετωπισιμο και καλο θα ηταν να μην το αμελησεις.Εγω αυριο θα κανω και παλι εισαγωγη,γιατι δυστυχως,μετα απο 1 εβδομαδα χωρις ιχνος προβληματων,αρχισα παλι να εχω πονο στο καρδιοοισοφαγικο στομιο,εκει δλδ που εντοπιζεται η διαφυγη μου και μεγαλη δυσκολια στην καταποση.Με ποναει ολος ο οισοφαγος..βασικα κατι σαν εντονο σφιξιμο ειναι που δυστυχως και να θελω δεν μπορω να το αγνοησω μηπως και περασει.Περαστικα μας λοιπον!Καλα το ειπα εγω στη Μαμα μου οτι Χριστουγεννα παλι μεσα θα ειμαι!:P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Stellaki μου πάλι μεσα ;;;; γιατι δεν μπορει να το αντιμετωπισει με φαρμακευτικη περιθαλψη στο σπιτι ;;;;;;;;; Καλα πολυ στεναχωρηθηκα .......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    100
    Ήδη παιρνω αντιβιωση αλλα για καποιο λογο,εχω αυτες τις ενοχλησεις,οποτε ξανα μεσα,ασιτια για καμια βδομαδα και βομβαρδισμος με αντιβιωση.Για αυτο maroulita μου,να μιλησεις με τον γιατρο σου αμεσα.ειμαι σιγουρη οτι δεν ειναι τιποτα αλλα γιατι να μενεις με την απορια?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    135
    Βρε κορίτσι μου, γιατι παλι βρε γαμωτο???????????????
    Πολυ στενοχωρήθηκα πραγματικα.........
    Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου περαστικα και να εισαι σιδερενια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    135
    κοριτσια εχουμε κανα νεο απο το Stellaki?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    100
    Veronica μου,Καλημέρα!τωρα ειδα την αναρτηση σου!χαχα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    100
    Hi Jamesanabel! are u a foreigner?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    100
    Τάσο,Καλημέρα!Πέρασε απο το μυαλό μου αλλά μου έκανε εντύπωση το σχόλιο!:dork: Ποιός είναι αρμόδιος για αυτά;Εγώ μπαίνω σχεδόν καθημερινά και θα μπορούσα να κάνω κάποια εκκαθάριση.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    8
    Τελικά οι πονοι ήταν πετρες μικρες στην χολη οποτε πρεπει να μπω και για δευτερο χειρουργειο. Λαμπρα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    maroulita περαστικα , ευχομαι να πανε ολα καλα ..............Συνηθως οι περισσοτεροι γιατροι την βγαζουν την χολη οταν κανεις sleeve ............oποτε μην στεναχωριεσαι ............

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    100
    Αλμα,σου εβγαλαν εσενα τη χολη;Ο δικός μου ουτε καν το συζητησε.Μαρουλίτα,όλα θα πάνε καλά.Τουλάχιστον ξέρεις απο που προέρχονται οι πόνοι!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •