Μέσα στο μυαλό μου....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773

    Μέσα στο μυαλό μου....

    Γεια σας... ένιωσα την ανάγκη να γράψω κάποιες σκέψεις μου και ήθελα να τις μοιραστώ μαζί σας.
    Σήμερα είδα κάτι φωτογραφίες μου από ένα τραπέζι την Κυριακή που μας πέρασε και .... έχασα τον κόσμο κάτω από τα πόδια μου. Δεν είχα τέτοια εικόνα για τον εαυτό μου!!!!!! Σας έχει συμβεί ποτέ αυτό? Ενώ βλέπω τον εαυτό μου στον καθρέφτη καθημερινά, δεν με βλέπω έτσι. Και το χειρότερο?????????

    Δεν σας έχω πει οτι το καλοκαιρι... παντρεύομαι και η διατροφή μου έχει εκτός όλων των άλλων στόχο να μπορέσω να νιώσω άνετα με νυφικό....

    Απογοητέυτηκα πλήρως, η εικόνα μου με ισοπέδωσε. Τι μπορώ να κάνω να προχωρήσει λίγο πιο γρήγορα η απώλεια των κιλών μου?? Κάνω ένα μήνα διατροφή και έχω χάσει 3 κιλά. Αλλά δεν το βλέπω πάνω μου!!

    Σας ρωτάω πράγματα που ήδη μέσα μου ξέρω πολύ καλά.... ας πουμε με γυμναστική και υπομονή, αλλά σας έχω ανάγκη!!!! Πως θα τολμήσω να πάω να κοιτάξω για νυφικά αν δεν έχω χάσει τουλάχιστον 7 κιλα??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    brazil μου αρχιζω αντιστροφα , μην αγχωνεσαι θα δεις οτι το πιο ευκολο πραγμα ειναι να βρεις νυφικο. Οποιο νυφικο σου αρεσει προσαρμοζεται στο σωμα σου .ως το καλοκαιρι δεν εχουμε 8 μηνες περιπου σιγουρα θα εχεις χασει κι άλλα κιλα .
    brazil μου μαγικη διαιτα δεν υπαρχει ...συνεχισε τη διατροφη σου , τη γυμανστικη σου και πολυ νερο και θα δεις οτι τους επομενους μηνες καποια κιλακια θα εχουν γινει παρελθον...
    Οσο για τις φωτογραφιες σε καταλαβαινω γιατι σε μια προσφατη βαπτιση το καλοκαιρι εφαγα και φρικη ............

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    135
    ολες εδω την ίδια σχεση έχουμε ή ειχανε με τις φωτο....
    ειναι σαν κρυβόμαστε απο τον ιδιο μας τον εαυτό.........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Βραζιλια μου!! Λοιπον.. Εχεις ΜΟΛΙΣ 12 κιλα να χασεις! Και ενα κιλο να χανεις καθε μηνα, θα εισαι μονο 4 κιλα μακρια απο το στοχο σου μεχρι τον γαμο σου!
    Κανε την προσπαθεια σου, βαλτο ΟΝΤΩΣ στοχο οτι ξερεις κατι? Μπορω και θα τα καταφερω να τα χασω τ απαλιοκιλα μου! Σε ολα εχει σχεση η ενεργεια μας! Γιαυτο ΘΕΤΙΚΗ ενεργεια, βγες, δες ΟΛΑ τα νυφικα που σου αρεσουν, ερωτευσου το ενα και μοναδικο και φορεσε το! Δεν σημαινει οτι εαν χασεις τα κιλα σου θα αγαπησεις ξαφνικα και την εικονα σου!
    Εχω χασει 60 κιλα μεχρι τωρα, αγαπω πλεον αυτο που βλεπω στον καθρεπτι η στην αντανακλαση απο μια βιτρινα, βασικα με αναγνωριζω σαν ανθρωπο, ΚΟΡΙΤΣΙ/ΘΗΛΥΚΟ και οχι σαν ογκο! Γιατι πριν μονο σαν εναν τεραστιο ογκο με εβλεπα, ουτε καν σαν γυναικα!!
    Αγαπησε τον εαυτο σου, συνεχισε την σωστη διατροφη σου και να βγαζεις φωτογραφιες γιατι μας επαναφερουν στην πραγματικοτητα!
    Εγω ΤΩΡΑ μονον που βλεπω παλιες μου φωτο, οχι μονο ολοσωμες (καλα απο αυτες το πολυ να εχω 3!) αλλα και μονο στο προσωπο, ΜΟΝΟ τωρα καταλαβαινω ΠΟΣΟ παχουλη ημουν! Τοτε νομιζα οτι εβγαινα και ωραια!! χαχαχα
    Υποθετω το ιδιο θα γινει και μολις εχω χασει ολα μου τα κιλα, θα κοιταω τωρινες φωτο μου και θα λεω ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!
    Αλλα οπως σου ειπα!! ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    γεια σας και απο μένα. εγώ δεν τις απόφευγα τις φωτό. τις κολούσα μάλιστα και στο ψυγείο για να με βλεπω και να μην το ανοίγω το ρημάδι (οχι παντα με αποτελεσμα :roll

    κανε απλα ότι κανεις και θα δεις πως θα εισαι η ποιο τέλεια νύφη εβερ!!!!!!!!!

    Ναταλάκη μου και εγώ πλεον με 27 (από το πρώτο βήμα) και 24 απο την ημέρα της επέμβασης και ενώ μπαινω σε ρουχα που δεν έμπαινα και ενώ όλοι μου λένε πόσο εχω αδυνατίσει ...εγώ ακόμα δεν αισ8άνομαι διαφορετική (εκτός ισως απο το βαδισμα , το ανεβασμα στα σκαλια κλπ) ομως την εικόνα μου την βλεπω ίδια...(ισως και εξαιτίας της κοιλιάς μου που δεν πέφτει και θα φύγει τελευταία :thumbdown:

    ο λόγος που κρατάω το αρχείο με τις φωτογραφίες απο την ημέρα εισαγωγής μου και θα το κρατήσω ως που να γίνω ....κανονική είναι για να μην ξεχάσω ποτε...μα ποτε....

    βραζιλιανάκη μου κουράγιο και θα είσαι τέλεια !!!!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    Ναταλάκη ξεκόλησε? εγώ τωρα χάνω περι το 1 κιλο την εβδομαδα :thumbdown:uzzled:
    κοντα σιμά το περιμένω να κολήσω και εγώ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202
    brazil καλησπέρα και από εμένα..το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα..Κοιταζόμουν στον καθρέφτη και μου άρεσα και όταν με έβλεπα σε φωτό χανόταν η γη κάτω από τα πόδια μου.Και τα κιλά μου δεν είχαν καμία σχέση με τα δικά σου ε??τριψήφιο νούμερο λέμε..Παρ΄όλα αυτά το θετικό είναι ότι δεν έχεις πολλά πολλά κιλά..Καλό είναι να μη βιάζεσαι και να χαλαρώσεις.Αν αγχωθείς μπορεί να πάρεις..καταλαβαίνεις τι εννοώ.Πολλές φορές το άγχος λειτουργεί αντίθετα. Κοίταξε να ηρεμήσεις..όπως διάβασα πιο πάνω,να συμβουλεύει κάποιος,πως και ένα κιλό το μήνα να χάνεις είσαι εντάξει!!Ηρέμησε και απόλαυσε την προετοιμασία του γάμου σου!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    lipiimeni μου γιατι εισαι λυπημενη? Συμφωνω σε ολα! Καλα στα λεει βραζιλιανακι! με το καλο ο γαμος!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •