Αδυνάτισα , και τώρα ? Πως αποδέχομαι το νέο μου σώμα ? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 67 of 67
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Να μαι κι εγω.... μηνες μετα την πρωτη μου καταγραφη σε αυτο το τοπικ, και σε φυσιολογικο βαρος πλεον νομιζω πως μπορώ να μιλησω για την αποδοχη του εαυτου και κυρίως του νεου σώματος. Είμαι πλεον στα 70 κιλα και παλευω με τα τελευταια 5 αλλα δεν θα κολησω εκεί. Θα μιλησω για το ποσο δυσκολο μου ειναι να αποδεχτω πως πλεον παω για ψωνια και δεν χρειαζεται να ψαχνω το μεγαλυτερο νουμερο... δεν το εχω συνειδητοποιησει ακόμα αλήθεια. Επισης δεν εχω κατασταλαξει ακομα στο θεμα πλαστικης.... δεν εχω χαλάρωση καθόλου. Εχω όμως πλαδαρότητα που δεν ξερω αν υπαρχει ελπιδα να φτιαξει με γυμναστική.... περιεργη φάση γενικά....

  2. #62
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    17
    Scarllet_D πιστεύω (αν και δεν σε έχω δει) πως η γυμναστική μπορεί να το φτιάξει. Άλλο να μειωθεί η πλαδαρότητα φυσικά και άλλο να ''εξαναγκάσεις'' το σώμα σου να την μειώσει με νυστέρι. Θέλει να αφιερώνεις κάποιες ώρες την εβδομάδα (συνήθως αφιερώνω μισή ώρα την ημέρα), αλλά τη διαφορά την είδα αισθητά μετά το 6μηνο. Τώρα είμαι ήδη στα 2 χρόνια και υπάρχει πολύ μεγαλύτερη διαφορά. Με τα χειρουργεία που ήθελα πάλι 2 χρόνια θα ήθελα... Αλλά προτιμώ να είμαι ''παντρεμένη'' με τη γυμναστική παρά με το νυστέρι. Θεωρώ πως αν κάνεις τη πρώτη πλαστική δύσκολα σταματάς μιας και θα βλέπεις ατέλειες εκεί που δεν υπάρχουν, αλλά και να υπάρχουν είσαι εσύ. Είσαι μοναδική και καμία δεν είναι σαν και εσένα...
    Πολλοί είναι οι άνθρωποι που επιλέγουν τη πλαστική. Είναι πιο εύκολη και με λιγότερο κόπο.
    Πριν τη κάνει κάποιος όμως πρέπει και οφείλει στον εαυτό του να σκεφτεί μετεγχειρητικά τι θα ''τραβήξει''.
    Όποια απόφαση και να πάρεις θα είναι δική σου. Σου εύχομαι τα καλύτερα.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Μα δεν θέλω να μειωθεί, θέλω να εξαφανιστεί :P xaxaxax
    Δεν ξερω έχω αρχίσει πιο εντατική γυμναστικη τελευταία και περιμένω τα αποτελέσματα... απλα ξέρεις λένε πως το δέρμα δεν ειναι θεμα γυμναστικης γιατι δεν ειναι μυς!

  4. #64
    Όταν μιλάμε για απώλειες πολλών δεκάδων κιλών το δέρμα δεν επανερχεται πλήρως ποτέ.
    Και πέρα από το αισθητικό κομμάτι, είναι και θέμα υγείας να μην έχεις σακούλα δέρματος να κρέμεται... Πέρα από τις τοξίνες που παράγει αυτό το έξτρα δέρμα,
    επειδή δεν αερίζεται καλά η περιοχή, οι μυκητιάσεις και οι ερεθισμοί είναι καθημερινό φαινόμενο (απ' ότι έχω διαβάσει).
    Συνεπώς η πλαστική κρίνεται απαραίτητη αρκετές φορές.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Αυτο όταν μιλάμε για περισεια δέρματος. Σε πολλες περιπτωσεις, ειδικα σε νεαρές ηλικίες αυτο δεν υπάρχει και υπάρχει απλά "πλαδαρότητα". Θα ανεβασω φωτο σε καποια φάση να δειτε τι εννοώ!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202
    Καλησπέρα σε όλους!Ξαναδιαβάζω αυτό το θέμα, στο οποίο έχω αρκετά ποστ.Χμ.. η σχέση με τον εαυτό μας..είναι μεγάλο θέμα!Μάλλον είναι ΤΟ ΘΕΜΑ. Τεράστιο ζήτημα,να χαμογελάς γιατί είσαι ευχαριστημένος με αυτό που είσαι!

    Και εδώ ακολουθεί η ερώτηση: Εσύ είσαι πια ευχαριστημένη με όλα αυτά,με τον εαυτό σου? χαμογελάω τωρα που το γράφω αυτό. Κάποια στιγμή πιο πάνω έχω γράψει πως πρέπει να τα βρούμε με τον εαυτό μας.Το πιστεύω ακόμα και τώρα,αλλά όσο μεγαλώνω αρχίζω και πιστεύω, πως το ζήτημα είναι να έχεις κάποιον δίπλα σου και να μοιράζεσαι την κάθε ατέλεια σώματος και νου. Εγώ ακόμα δε βρήκα αυτό το άλλο μισό.Κάποιοι από εδώ θα πουν,ακομαααα??? χαχα!Ακόμα. Όσον αφορά το ευχαριστημένη με το σώμα μου μετα την επέμβαση,ναι είμαι ευχαριστημένη και πολύ χαρούμενη! Έχω μια κοιλιά που κοιτάω συνεχώς! Τα άλλα που θα πάει θα έρθουν. Σας φιλώ και εύχομαι όλοι να χαμογελάτε και να περνάτε όμορφα με ανθρώπους που σας αγαπούν!

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by lipimeni

    Εγώ ακόμα δε βρήκα αυτό το άλλο μισό.
    Δεν είσαι μισή για να βρεις άλλο ένα μισό!
    Είσαι υπέροχα ολόκληρη και σου αξίζει άλλος ένα υπέροχα ολόκληρος άνθρωπος δίπλα σου!
    Αυτό σου εύχομαι ολόψυχα και πιστεύω πως είσαι πολύ κοντά γιατί δείχνεις ν' αγαπάς πλέον τον εαυτό σου!

    --->SILVERSTEIN SHEL : ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΣΥΝΑΝΤΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ Ο

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •