ποσο αθωο ειναι αραγε το μέλι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    Χριστινούλα συγχαρητήρια κορίτσι μου γλυκό. εγώ τώρα βεβαια έχω εδώ και 4 μήνες επέμβαση αλλα ήμουν στον αγώνα που δίνετε όλες για πάνω από δυο δεκαετίες...γνωρίζω λοιπόν τον πόλεμο και πως δίνετε και πως κερδίζεις την κάθε μάχη χωριστά για να κερδίσεις τον αγώνα. Τον κέρδιζα και εγώ αλλα με βρήκε ο διαβήτης στο δρόμο και μου έκοψε τον κατήφορο...έφτασα να κάνω δίαιτα απλά για να παραμένω 95 κιλά και όταν άρχισα την ισνουλίνη..πάει και αυτό...
    Μη νομίζεις πως η επέμβαση είναι κάτι εύκολο όπως νομίζουν πολλοί, μην νομίζεις πως είναι μια απόφαση που θα πρέπει να πάρει κάποιος χωρίς να το σκεφτεί καλά. αλλάζουν όλες σου οι συνήθειες οι διατροφικές. ακόμα και ο τρόπος που πίνεις νερό και "τρος" φαγητό. και αυτό είναι για εφ ορου ζωής..και εδώ αγώνα δίνουμε λοιπόν όσοι κάναμε επέμβαση. εγώ ευτυχώς δεν πεινάω πρέπει να θυμηθώ να φάω πλέον και είναι υποχρεωτικό να φας 6/8 γεύματα τι μέρα. όπου γεύμα βεβαια βλέπε : ένα ποτήρι gala. ένα αυγό βραστό, μισό γιαουρτάκι κλπ.
    αλλα όμως κορίτσια, να πω την αλήθεια μονο 3 άτομα γνώρισα που έχουν αυτό το πρόβλημα, έχουν αίσθημα πεινας..βεβαια από τι άλλη θα μου πεις..e ok ..και τρώνε μισό ποτήρι gala και αισθάνονται πως έχουν σκάσει...ok αυτό είναι αλήθεια

    Πάντως για όλους είναι ένας αγώνας και μεις είμαστε εδώ με η χωρίς επέμβαση για να στηρίξουμε ο ένας τον άλλον σε ότι αποφασίσει να κάνει.

    θα δεις πως θα χάσεις και αλλα...ένα πράγμα που το ήξερα και πριν την επέμβαση αλλα το αναγκαστικά να το κάνω μονο τώρα μετά το χειρουργείο είναι ότι πρέπει να μασάμε το φαγητό μας παρα πολύ καλά...20 φορες τουλάχιστον αυτό δίνει την δυνατότητα η διαδικασία τις πέψης να αρχίσει από το στόμα όπως πρέπει δηλαδή. να μην πίνουμε νερό κατά τι διάρκεια , 30 λεπτά πριν και 30 λεπτά μετά το φαγητό..ούτε και αναψυκτικά με ανθρακικό

    εσύ ξέρεις καλύτερα τι πρέπει να κανεις και αν δεν αισθάνεσαι καλά μια μέρα εδώ θα είμαστε όλες μην το ξεχνάς αυτό. να μην σε παίρνει από κάτω..κατάφερες πολλά αυτό να θυμάσαι μονο και αυτό μονο μετράει

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    4
    καλησπερα Ninap σε ευχαριστω πολλυ για τις συμβουλες και το κουραγιο που μου δινεις.καλη επιτυχεια και κουραγιο γι ατον δικο σου αγωνα και εγω στην θεση σου την ιδια αποφαση θα επερνα.δεν εχω μπη ακομη στο προγραμμα γιαφτο και δεν μπενω καθημερινα αλλα θα προσπαθησω να ξαναρχεισω γιατι δεν θελω να παρω κιαλα κιλα.εδω θα ημαστε και θα τα λεμε.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    εγώ μπαίνω καθημερινά άσχετα αν δεν γράφω κάθε μέρα. αν λοιπόν δω μηνυματάκι στο θέμα θα μπω άμεσος να το διαβάσω άμεσος να δω τα νέα σου

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •