Που να γράψω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    115
    τέρμα ολο αυτό. Τώρα προσπαθώ να φάω κατι .οι θερμιδες που παιρνω τώρα ειναι μεταξύ 300-500. Έχω πονοκεφαλο. Με επηρεαζει πολυ οτι συγκρρινω τον εαυτο μου με αλους

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    300-600?????γιατι τοσες λιγεσ?γιατι συγκρινεσαι με αλλους τι εχεις να ζηλέψεις? ποσο κιλα εισαι?υψος?ηλικια?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    115
    εχω να ζηλεψω αυτα που δεν εχω

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    881
    Originally posted by anne2
    εχω να ζηλεψω αυτα που δεν εχω

    Εχεις 2 πόδια, 2 χέρια, και 2 μάτια; Αν ναι έχεις τα πάντα!
    Εχεις που να κοιμηθείς το βράδυ, έχεις φαγητό να φας;
    Καλά θα είναι αντί να ζηλεύεις για αυτά που δεν έχεις να αρχίσεις να χαίρεσαι για αυτά που έχεις και τα θεωρείς δεδομένα.

    http://www.thesout.gr/index.php?opti...tos&Itemid=219

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Originally posted by anne2
    εχω να ζηλεψω αυτα που δεν εχω
    μμμ δεν είναι κακό να ζηλεύεις, αρκεί αυτό να σου δίνει τη δύναμη να αγωνιστείς για να μοιάσεις στο ίνδαλμα σου!
    Να ήξερες πόσο σε ζηλεύω που ζηλεύεις! Ποτέ δε ζήλεψα τίποτε, ούτε ένα καλλίγραμο σώμα. Αν το είχα κάνει θα είχα ένακίνητρο, μια αρχή, κάτι.
    Νομίζω πως ο πλέον αρμόδιος για να σε βοηθήσει είναι ο γιατρός σου, αλλά να ξέρεις πως οι θερμίδες που παίρνεις είναι ελάχιστες. Οχι μόνο δε θα αδυνατίσεις έτσι (αν αυτό επιθυμείς) αλλά δε θα έχεις και τη δύναμη να αγωνιστείς να "μοιάσεις" στο πρότυπο σου και να αποκτήσεις όσα ζηλεύεις, όσα δεν έχεις ;)

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    115
    Και πως εχω ποδια και χερια σημαινει εχω τα παντα;;
    Και ποιος έχει πει οτι το μερος που κοιμαμαι ειναι και το καλυτερο;; Η πως υπαρχει φαγητο είναι και εντάξει; Πολυ με βοηθησε αυτο.

    Ζηλεύω την αγαπη που παίρνουν καποιοι. Γιατι εγω δεν θα το εχω αυτο

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    και παιρνουν αγαπη επειδη ειναι αδυνατοι??? το να εισαι αδυνατος δεν σημαινει ευτυχια ουτε θα σε αγαπανε!!!!
    η πραγματικη ευτυχια ειναι να αγαπας τον ευατο σου και να εισαι καλα με αυτον γιατι με αυτον ζεις, ειναι το μονο που σου ανηκει, το μονο που θα σε συντροφευει και δεν θα σε προδωσει ποτε!!!
    εντωματαξυ δεν μας εχεις πει τιποτα για σενα και πραγματικα εχω μπερδευτει! ποιο ειναι το υψος σου, τα κιλα σου, ποσο χρονων εισαι?;)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    115
    δεν ειπα κατι τετοιο. Ουτε ειπα αν ειναι χοντροι η αδυνατοι. Εμενα όλο αυτό με κανει να θέλω να χασω κιλά. Ειμαι 40 και κάπου στο 1.56.δεν υπάρχει και κατι να πώ για μένα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    εισαι αδυνατη και αρκετα θα ελεγα γιατι θες να αδυνατισεις και αλλο?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    Originally posted by need2loose
    Originally posted by anne2
    εχω να ζηλεψω αυτα που δεν εχω

    Εχεις 2 πόδια, 2 χέρια, και 2 μάτια; Αν ναι έχεις τα πάντα!
    Εχεις που να κοιμηθείς το βράδυ, έχεις φαγητό να φας;
    Καλά θα είναι αντί να ζηλεύεις για αυτά που δεν έχεις να αρχίσεις να χαίρεσαι για αυτά που έχεις και τα θεωρείς δεδομένα.

    http://www.thesout.gr/index.php?opti...tos&Itemid=219

    άμα είναι να σκεφτόμασταν έτσι ποτέ κανένας άνθρωπος σε καλύτερη μοίρα από τον απεικονιζόμενο δν θα γκρίνιαζε δν θα ένιωθε άσχημα, δν θα ένιωθε ποτέ μα ποτέ δυστυχισμένος.

    ειδικά το να μου δημιουργούνε τύψεις για τα παιδιά που πεινάνε είναι ένας λόγος που έχω διατροφική διαταραχή.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    Originally posted by anne2
    δεν ειπα κατι τετοιο. Ουτε ειπα αν ειναι χοντροι η αδυνατοι. Εμενα όλο αυτό με κανει να θέλω να χασω κιλά. Ειμαι 40 και κάπου στο 1.56.δεν υπάρχει και κατι να πώ για μένα
    έτσι θα κάθεσαι κ θα σκας ,θα χάσεις τα καλύτερά σου χρόνια κ θα φτάσεις ή να μετράς τα κόκκαλά σου ή θα βάλεις τόσα κιλά από τον καταστρεμένο σου μεταβολισμό που θα παρακαλούσες να ήσουν στα κιλά που είσαι τώρα. τα οποία είναι μια χαρά και λίγα κιόλας.



    χαμένος χρόνος. κ φυσικά θα διαπιστώσεις οτι οι άνθρωποι που σε αγαπούν θα σε αγαπούν πάντα.οι κακιασμένοι θα σου λεν οτι είσαι παχουλή ακόμα και αν είσαι πιο αδύνατη και από καλαμιά και αυτοί που σχολιάζουν και κάνουν κριτική θα συνεχίσουν να σε κριτικάρουν.
    συμβουλέψουν διατροφολόγο και ακολούθησε την διατροφή που θα σου δώσει .ζήτα του να σε βάλει να κάνεις κ εξετάσεις αν δν σε βάλει από μόνος του.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Originally posted by bouliana
    Originally posted by anne2
    δεν ειπα κατι τετοιο. Ουτε ειπα αν ειναι χοντροι η αδυνατοι. Εμενα όλο αυτό με κανει να θέλω να χασω κιλά. Ειμαι 40 και κάπου στο 1.56.δεν υπάρχει και κατι να πώ για μένα
    έτσι θα κάθεσαι κ θα σκας ,θα χάσεις τα καλύτερά σου χρόνια κ θα φτάσεις ή να μετράς τα κόκκαλά σου ή θα βάλεις τόσα κιλά από τον καταστρεμένο σου μεταβολισμό που θα παρακαλούσες να ήσουν στα κιλά που είσαι τώρα. τα οποία είναι μια χαρά και λίγα κιόλας.



    χαμένος χρόνος. κ φυσικά θα διαπιστώσεις οτι οι άνθρωποι που σε αγαπούν θα σε αγαπούν πάντα.οι κακιασμένοι θα σου λεν οτι είσαι παχουλή ακόμα και αν είσαι πιο αδύνατη και από καλαμιά και αυτοί που σχολιάζουν και κάνουν κριτική θα συνεχίσουν να σε κριτικάρουν.
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    115
    δεν βοηθατε .
    Ξερω πολυ καλά οτι θέλω να τα παω καλα με τον εαυτο μου,αλλωστε για αυτο προσπαθω να μη με νικησει και η καταθλιψη

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    881
    Originally posted by bouliana
    Originally posted by need2loose
    Originally posted by anne2
    εχω να ζηλεψω αυτα που δεν εχω

    Εχεις 2 πόδια, 2 χέρια, και 2 μάτια; Αν ναι έχεις τα πάντα!
    Εχεις που να κοιμηθείς το βράδυ, έχεις φαγητό να φας;
    Καλά θα είναι αντί να ζηλεύεις για αυτά που δεν έχεις να αρχίσεις να χαίρεσαι για αυτά που έχεις και τα θεωρείς δεδομένα.

    http://www.thesout.gr/index.php?opti...tos&Itemid=219

    άμα είναι να σκεφτόμασταν έτσι ποτέ κανένας άνθρωπος σε καλύτερη μοίρα από τον απεικονιζόμενο δν θα γκρίνιαζε δν θα ένιωθε άσχημα, δν θα ένιωθε ποτέ μα ποτέ δυστυχισμένος.

    ειδικά το να μου δημιουργούνε τύψεις για τα παιδιά που πεινάνε είναι ένας λόγος που έχω διατροφική διαταραχή.

    Δεν κατάλαβες το νόημα. Δεν είπαμε να μη ξαναγκρινιάξεις ποτέ! Απλά να βάλεις τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση. Καλώς ή κακώς οι περισσότεροι από εμάς έχουμε μεγαλώσει σε έναν ωραιοποιημένο κόσμο. Τα πράγματα δεν είναι όπως μας τα έχουν πλασάρει στον δυτικό κόσμο μέσα από τις διαφημίσεις και τις χολιγουντιανές ταινίες. Η ευτυχία δεν είναι δεδομένη. Ο κόσμος δεν είναι υποχρεωμένος να σε κάνει να νιώθεις καλά. Η ζωή είναι δύσκολη, σκληρή και άδικη. Δεν βγαίνει πουθενά αν κάθεσαι και κλαις για αυτό. Συμφωνώ ότι όταν το πρωτοσυνηδειτοποιείς μπορεί να νιώσεις μια κατάθλιψη. Άλλα πρέπει να χαίρεσαι για αυτό που έχεις , ότι και αν είναι. Γιατί μπορεί να είναι η τελευταία μέρα που το έχεις. Τα πάντα είναι ρευστά, πουθενά δεν υπάρχει τίποτα που να μπορεί να σου εγγυηθεί ότι τα πράγματα θα γίνουν έτσι και όχι αλλιώς. Άνθρωποι που είχαν μια ζωή, μπορεί καλύτερη και από αυτή που ονειρεύεσαι έχασαν μέσα σε ένα δευτερόλεπτο τα πάντα. Έχεις ένα πέρασμα από αυτό που λέγεται γη. Ένα ταξίδι με ένα εισιτήριο μόνο! Το να κλίνεσαι στον εαυτό σου, να μιζεριάζεις και να τον κακομεταχειρίζεσαι δεν θα βοηθήσει να αλλάξεις θέση. Μόνο αν προσπαθήσεις κάτι μπορεί να αλλάξει, και πάλι κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί το αποτέλεσμα. Φρόντισε να χαρείς το ταξίδι σου, για το καλό σου.
    Δεν τα λέω όλα αυτά για να το παίξω έξυπνη ούτε για να στην πω. Ο καθένας προφανώς έχει μια στιγμή στη ζωή του στην οποία συνειδητοποιεί ότι όλα γύρω του γ@μιούντ@ι! Είναι στο χέρι του καθενός να βρει τον τρόπο να το αποδεχτεί και να συνεχίσει το ταξίδι. Καταλαβαίνω από το ότι έχεις ευαίσθητη ψυχούλα και σου είναι δύσκολο να τα χειριστείς όλα αυτά* Όσο όμως και αν επιτίθεσαι στον εαυτό σου τίποτα δεν θα αλλάξει γύρω σου. Δεν φταις εσύ για αυτά που γίνονται! Δεν μπορείς να βοηθήσεις όλους όσους πονάνε. Ξέρω ότι όταν τα σκέφτεσαι όλα μαζεμένα ο πόνος είναι τεράστιος! Δυστυχώς αυτό είναι το παιχνίδι, άπλωσε το χέρι σου, πιάσε το δικό μου και πάμε παρακάτω. Θα βρούμε χαρούμενες στιγμές μέσα στο ταξίδι και αξίζει να υπάρχουμε για αυτές!
    Είμαστε απλώς άνθρωποι, δεν είμαστε τέλειοι, δεν είμαστε παντοδύναμοι!

    *Το ότι σου δημιουργούνται τύψεις δείχνει ότι είσαι ένα άτομο συμπονετικό με ευαίσθητη ψυχή. Αν ήσουν αναίσθητη και αδιάφορη προφανώς δεν θα ήσουν εδώ που είσαι τώρα. Δεν πειράζει, να είσαι περήφανη που είσαι έτσι όπως είσαι και που έχεις ψυχή! Ότι δεν μας σκοτώνει μας κάνει πιο δυνατούς, είναι ότι πιο αληθινό έχει ειπωθεί ποτέ. Μέσα από τη φάση που περνάς θα βγεις πιο δυνατή! Να είσαι σίγουρη και για το ότι θα βγεις και για το ότι θα είσαι πιο δυνατή!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    Originally posted by anne2
    δεν βοηθατε .
    Ξερω πολυ καλά οτι θέλω να τα παω καλα με τον εαυτο μου,αλλωστε για αυτο προσπαθω να μη με νικησει και η καταθλιψη
    πιστεύω οτι πρέπει να πας σε έναν διατροφολόγο για να σου υποδείξει τι είναι ισσοροπημένο και τι όχι.
    λες οτι θες να νιώσεις καλύτερα με τον εαυτό σου.
    εμένα πάντα με κάνει να νιώθω καλύτερα το να κάνω κάτι για τον εαυτό μου.

    από το να περιποιηθώ τα νύχια μου ή να κάνω μια μάσκα,να πάω κομμωτήριο ή να πάω για αποτρίχωση μέχρι
    να διαβάσω ένα βιβλίο , να καταπιαστώ με ένα χόμπυ ή να μάθω μια ξένη γλώσσα.

    φυσικά νιώθω πολύ ευτυχισμένη κ πλήρης όταν είμαι πολύ δημιουργική και παραγωγική στην δουλειά μου. αλλά επειδή δν τα καταφέρνω κα πολύ συχνά να βγαίνω απτο καβούκι μου,προσπαθώ με μικρά βήματα να νιώσω καλύτερα.

    ξεκινάς από πολύ απλά πράματα να βρεις κάποια χαρά μέχρι να φτάσεις και πιο πάνω.

    14 χρόνια που με απασχολούν οι διαστάσεις μου και το φαγητό και δν έχω βρει καμιά ευτυχία στο να καταφέρω να χάσω ή να βάλω άσε που πλέον δν θέλω να χάσω γιατί μετά με τι θα ασχολούμε? και ποιος θα είναι ο στόχος μου?

    σε μια ταινία που είδα πρόσφατα για τις δδ ένα κοριτσάκι ρωτούσε την μαμά του,μαμά τι είναι πιο δύσκολο να είσαι έξυπνος ή όμορφος?

    επειδή λοιπόν είναι πιο δύσκολο να καλλιεργείται το πνεύμα και το μυαλό, στοχεύουμε στην εμφάνιση για να βρούμε ένα στόχο.

    όσον αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις ,δν μπορώ ποτέ να πάρω κάποια ικανοποίηση από αυτές γιατί διαρκώς επιζητώ μια επιβεβαίωση η οποία δν έρχεται.
    όταν έρχεται όπως ,πάλι δν μπορώ να το διαχειριστώ,ή δν μου είναι αρκετό από εκεί που έρχεται γιατί μπορεί να το έχω δεδομένο.

    από την άλλη όταν περνάω φάσης που είμαι χαλαρή και δν με νοιάζει τίποτα ,τότε όλοι οι άνθρωποι με λατρεύουν!χωρίς να έχουν αλλάξει την στάση τους.εγώ την βλέπω αλλιώς.

    αυτά αρκετά φλυάρισα.πες μας κ εσύ πως νιώθεις κ τι σκέφτεσαι μπορεί να βοηθήσεις κ εμάς να καταλάβουμε κάτι για τον εαυτό μας!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •