καμια διαθεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    15

    καμια διαθεση

    μετα απο εγκυμοσυνες ,εμεινα με 20 παραπανισια κιλα,εχω χασει τα 10 αλλα δεν μπορω να χασω τα υπολοιπα 10,εχω πεσει πολυ ψυχολογικα γιατι με στεναχωρουν αυτα τα κιλα,μιας και ποτε δεν ημουν παχουλη.δεν μπορω να ακολουθησω καποιο προγραμμα διατροφης,προτιμω να μην τρωω για ωρες, παρα ανοστα,οπως ειναι φυσικο μετα με πιανει τετοια πεινα που τρωω ενα σωρο βλακιες..πως ξεκολλαω το μυαλο απο ολο αυτο;;;και βασικα πρεπει 15 να χασω γιατι ειχα και 5 παραπανισια πριν μεινω εγκυος.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    15
    βεβαια παιζουν πολλα ψυχολογικα σε ολο αυτο,γιατι ειχα προβληματικες εγκυμοσυνες,πηρα αρκετα φαρμακα,ειχα πολλα π[ρηξιματα απο αυτα,απο τις 3 εγκυμοσυνες μονο η 1 ειχε καλη καταληξη,και εχω φορτωθει μονο κιλα...νομιζω με εχουν κουρασει ολα αυτα και δεν εχω κουραγιο να συνεχισω..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    κουκλιτσα μην ταλαιπωριεσαι δε θελει κοπο θελει τροπο τρωγε σιγα σιγα κ μολισ νιωσεισ οτι λιγο χορτασεσ σταματα μετα οταν πεινασεισ ξαναφαε παλι λιγο πριν χορτασεισ τελειωσ κλπ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    15
    ξερω οτι ετσι πρεπει,απλα ειναι δυσκολο να το ακολουθησω.σαν να πηγαινω κοντρα στον εαυτο μου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κουκλίτσα αυτό λέγεται προσπάθεια να κάνω κάτι που πρέπει το πρέπει δεν έχει πως είσαι τι νιώθεις κλπ είναι ο στόχος σου για σένα το κανείς εσυ το κανείς αμα το θες πολύ θα το κανείς όταν λες σαν να πηγαίνω κόντρα στον εαυτό μου εμένα μ φαίνεται ότι ανά τα χρόνια δεν έκανες δουλειά με τον εαυτό σου που αυτό σημαίνει παρά πολλά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    15
    τι εννοεις δλδ;/

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    είναι ο στόχος σου για σένα το κανείς εσυ το κανείς αμα το θες πολύ θα το κανείς ελπιζω να ξερεισ τ ειναι στοχοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    15
    εχεις δικιο ρε συ!απλα τα τελευταια χρονια ειχα να ασχολουμε με το αν θα κανω ενα υγιες παιδακι,και πως θα ξεπερασω τα 2 μωρακια που εχασα,που αφησα εντελως το θεμα εμφανισης μου....τελικα οντως ,εφοσον καταφερα να κανω τον γιο μου με τις οποιες δυσκολιες,θα καταφερω να χασω και τα 10-15 κιλα.πραγματικα σε ευχαριστω,τοσο καιρο προσπαθω να δω τι παει λαθος !

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Δεν είναι ανάγκη να τρως 'άνοστα', δοκίμασε να μειώσεις απλώς την ποσότητα και τρώγε όλα όσα σου αρέσουν, προσθέτοντας πολλά φρούτα και λαχανικά αν μπορείς.
    Και να τρως συχνά κάτι, κάτι πολύ μικρό, πολύ λίγο, αλλά μην μένεις νηστική για ώρες.
    Αν έχεις 'κολλήσει' και δεν μπορείς να ξεκολλήσεις από ένα συγκεκριμένο βάρος, χρειάζεται μεγάλη επιμονή, αλλά αποκλείεται τελικά να μην πετύχεις το στόχο σου. :)

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    15
    παιδια ειμαι σε καλο δρομο!ευχαριστω πολυ!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Χαιρομαι που εισαι σε καλο δρομο! Θα δεις οτι θα τα καταφερεις κ σου το ευχομαι ολοψυχα! Ειναι το πρωτο διαστημα μεχρι να μπεις σε εναν ρυθμο κ να συνηθισεις! Μετα η "νεα κατασταση" δν θα σου φαινεται περιεργη ουτε θα πεινας οπως παλια! Να χαιρεσαι το παιδακι σου!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Χαιρομαι που εισαι σε καλο δρομο! Θα δεις οτι θα τα καταφερεις κ σου το ευχομαι ολοψυχα! Ειναι το πρωτο διαστημα μεχρι να μπεις σε εναν ρυθμο κ να συνηθισεις! Μετα η "νεα κατασταση" δν θα σου φαινεται περιεργη ουτε θα πεινας οπως παλια! Να χαιρεσαι το παιδακι σου!

    σε ευχαριστω παρα πολυ!

  13. #13
    να σου προτείνω κάτι εύκολο?
    τρώγε τα πάντα
    αλλά μετά τις 18.00 τίποτα
    θα χάσεις κιλά
    μην παιδεύεσαι με βλακείες

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by lilly64 View Post
    να σου προτείνω κάτι εύκολο?
    τρώγε τα πάντα
    αλλά μετά τις 18.00 τίποτα
    θα χάσεις κιλά
    μην παιδεύεσαι με βλακείες
    εχεις χασει ετσι;;αυτο θα πρεπει να το τηρω ομως για παντα ε;;

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Από το diatrofi.gr :

    Μύθος 6: Όταν τρώμε αργά το βράδυ αποθηκεύουμε περισσότερο λίπος

    Μια θερμίδα είναι πάντα μια θερμίδα είτε καταναλώνεται το πρωί είτε το βράδυ. Το σώμα δέχεται τις θερμίδες ανεξαρτήτως ώρας. Ο μύθος ότι το βραδινό παχαίνει προέρχεται κυρίως από κάποια άτομα που τρώνε αργά το βράδυ φαγητό από έξω ή τσιμπάνε διάφορα παχυντικά σνακ το βράδυ επιπλέον με τα γεύματα που τρώνε κατά τη διάρκεια της ημέρας. Άρα καταναλώνουν παραπάνω θερμίδες και αυτό είναι που τους παχαίνει! Ένα ελαφρύ βραδινό είτε τρώγεται νωρίς είτε αργά δε θα μας παχύνει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Καμιά καλά ψυχολόγος???
    By Pinelopi8624 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 06-11-2012, 17:40
  2. καμιά ιδέα?
    By josh in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 13-09-2012, 05:36
  3. ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ??
    By darkhours in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-08-2011, 02:06
  4. Όλο και χειρότερα... Καμία ελπίδα...
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 122
    Last Post: 31-03-2010, 11:30
  5. Ενδιαφέρεται καμία για σχέση ;
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 28-11-2009, 01:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •