Σπουδες ψυχολογιας-Επαγγελματικα δικαιωματα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 98
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    ωωωωωωωωωχχχχχχχχχχχχχχχ!! !! Ο αλλος ειδημων
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    εχασα πολλα και ξεχασα πολλα ,ευτυχως
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    λειπω λιγο ευτυχως !
    Last edited by soft; 29-09-2011 at 02:12.
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by soft View Post
    μερικες φορες γελαω με την ψυχη μου :D
    .....................
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    ....................
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    139
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    4
    ΑΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΩΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΔΕΙΑ?

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Antonios View Post
    H adeia askisews epaggelmatos katargithike me apo tis 15 Septemvriou. O aplios nomos elege oti to Φ.Π.Ψ den apreixe adeia askisews ara den mporousan oi apofoitoi na askisoun to epaggelma. Twra pleon den yaprxei adeia. Oi de Nomarxies apo 15 Septemvriou den ekdidoun pia adeies. Ginetai anaggelia enarksis stin eforia (dineis ptyxio klp) kai telos.

    Kali epityxia
    r

    ara dhladh mporw na doulepsw san psuxologos kai xwris na exw adeia??

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by Marianik View Post
    r

    ara dhladh mporw na doulepsw san psuxologos kai xwris na exw adeia??




    Όχι, δεν νομίζω ότι γίνεται αυτό. Πρέπει να βγάλεις άδεια και πρέπει να έχεις πτυχίο ψυχολογίας. Τουλάχιστον μέχρι πριν μερικούς μήνες που έβγαλα εγώ.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Invercargill New Zealand
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Όχι, δεν νομίζω ότι γίνεται αυτό. Πρέπει να βγάλεις άδεια και πρέπει να έχεις πτυχίο ψυχολογίας. Τουλάχιστον μέχρι πριν μερικούς μήνες που έβγαλα εγώ.
    Geia sou Petran apo to terma tis gis. Prin merikous mines evgazes akoma adeia giati den eixe perasei o nomos. Apo tin imerominia pou edwsa to epaggelma tou psyxologou xreiazetai apli anaggelia. Milisa me synadelfo mou pou ta eixe ola gia tin adeia (ptyxio Agglia, DOATAP klp) pige sti Nomarxia Peirai teli Septemvriou kai tis eipan oti adeia gia to epaggelma tou psyxologou den ekdidetai pleon kai na paei ta xartia tis stin eforia gia anaggelia enarksis epaggelmatos. Ekane kai tis eipan oti mporei entos triminou na tin kalesoun gia elegxo twn dikaologitikwn. Tipote allo.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1
    καλησπερα.ειμαι καινουρια στο forumκαι εχω και γω μπλεχτει ασχημα μετο θεμα της αναγνωρισης..εχω τελιωσει φ.π.ψ. και ψαχνω να βρω τροπο να συνεχισω αγγλια για να καταφερω να αναγνωριστω απο την ενωση ψυχολογων εκει για να μπορεσω να αναγνωριστω και εδω.οποιος γνωριζει οτιδηποτε που θα μπορουσε ναμε βοηθησει θα του ημουν ευγνομων!!!οτιδηποτε..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Quote Originally Posted by Marianik View Post
    καλησπερα
    ειμαι φοιτητρια στο Φ.Π.Ψ και ως γνωστον εμεις δεν παιρνουμε αδεια ασκησεως επαγγελματος ψυχολογου. ειχα σκοπο να δωσω κατατακτηριες, αλλα με το νεο νομο καταργουνται και αυτες μαζι με ολα τα αλλα. ετσι ψαχνω παντου για το τι μπορω να κανω μετα ωστε να μπορω να αποκτησω την αδεια. σε ενα ενα ιδρυμα στην θεσσαλονικη παρομοιο με το βρετανικο συμβουλιο μου ειπαν πως αν παρακολουθησω conversion course στην αγγλια και κανω μετα και ενα μεταπτυχιακο, ο βρετανικος ψυχολογικος συλλογος θα μου δωσει την αδεια ασκησεως και επειδη ειμαστε στην ευρωπαικη ενωση, το χαρτι αναγνωριζεται και εδω. επισημα επισημα δεν εχω τα ιδια δικαιωματα απο πλευρας δικατσα όσον αφορα το δημοσιο, ομως να δουλεψω σαν ψυχολογος μπορω. εχεις ακουσει κατι σχετικα με αυτο?
    ευχαριστω


    Άσχετο αλλά.... ποιος νόμος σταμάτησε την εισαγωγή με κατατακτήριες ρε παιδιά, τι λέτε? :S
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Antonios View Post
    Geia sou Petran apo to terma tis gis. Prin merikous mines evgazes akoma adeia giati den eixe perasei o nomos. Apo tin imerominia pou edwsa to epaggelma tou psyxologou xreiazetai apli anaggelia. Milisa me synadelfo mou pou ta eixe ola gia tin adeia (ptyxio Agglia, DOATAP klp) pige sti Nomarxia Peirai teli Septemvriou kai tis eipan oti adeia gia to epaggelma tou psyxologou den ekdidetai pleon kai na paei ta xartia tis stin eforia gia anaggelia enarksis epaggelmatos. Ekane kai tis eipan oti mporei entos triminou na tin kalesoun gia elegxo twn dikaologitikwn. Tipote allo.
    Mην παραπληροφορεις τον κοσμο σε παρακαλω.Ο νομος αυτος δεν εχει σχεση με τις προσωπικες αδειες,κανονικα θα βγαινουν.Απλα σου λεει αν εχω καταλαβει σωστα ,αν θελει καποιος να ανοιξει κατι κ να βαλει μεσα ψυχολογους με αδεια,τοτε κανει αυτα.Πες στη φιλη/ο σου να το ψαξει..Καλα,σε αυτο το forum,δεν υπαρχουν ψυχολογοι,να απαντησουν κ να δωσουν σωστες κατευθυνσεις,συγνωμη κιολας,απλα δεν νομιζω οτι καν ισχυει αυτο που λες.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    [QUOTE=beth;305492]Mην παραπληροφορεις τον κοσμο σε παρακαλω.Ο νομος αυτος δεν εχει σχεση με τις προσωπικες αδειες,κανονικα βγαινουν.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    [QUOTE=beth;305492]Απλα σου λεει αν εχω καταλαβει σωστα ,αν θελει καποιος να ανοιξει κατι κ να βαλει μεσα ψυχολογους με αδεια,τοτε κανει αυτα.QUOTE]

    αυτο δεν ξερω αν ισχυει τελικα,μαλλον οχι

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •