Σπουδες ψυχολογιας-Επαγγελματικα δικαιωματα - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 98
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by PanosUK View Post
    Φυσικά και μπορεί.Εφόσον η ψύχωση του επιτρέπει να λειτουργήσει γύρω από το ζητούμενο που είναι το ΔΙΑΒΑΣΜΑ,ΔΙΑΒΑΣΜΑ,ΔΙΑΒΑΣΜΑ δεν έχει κανένα θέμα.Δεν τίθεται κάποιος περιορισμός διεθνώς από όσο ξέρω.
    Η ψύχωση μου επιτρέπει να λειτουργήσω γύρω απο το ζητούμενο ΔΙΑΒΑΣΜΑ, ΔΙΑΒΑΣΜΑ,ΔΙΑΒΑΣΜΑ,ΔΙΑΒΑΣΜΑ . Απο την άλλη η θαυματουργή φαρμακευτική θεραπεία μου επιτρέπει να λειτουργήσω ως εξής: διάβασμα, διάβ..,δι.. ουφ, τα φτύσα λολ

  2. #62
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ρωτας, αν επιτρεπεται, η αν εχει την ικανοτητα να το κανει?
    Εννοείται, πως το ερώτημα αναφέρονταν στο αν επιτρέπεται.

  3. #63
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    London,UK
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by Driver View Post
    Υπάρχει κάποιο λινκ αμα γνωρίζει κανείς να το παραθέσει. Νομίζω η ψυχωσή μου είναι παρανοικού τύπου εαν ξέρει κανείς τίποτα. Αν και δεν κατάλαβα τι εννοούσες Πάνο όταν είπες ''έχει καταρτιστεί λίστα από παθήσεις που εμποδίζουν την άσκηση του επαγγέλματος του ψυχολόγου οπότε έαν η μορφή της ψύχωσης που έχει το άτομο αναφέρεται στη λίστα''. Δηλαδή, τι σχέση έχει η μορφή της ψύχωσης? Υπάρχουν λιγότερο ή περισσότερο επικίνδυνες ψυχώσεις?
    Αυτό έχει σχέση με το πως το Υπουργείο Υγείας μεταφράζει την κάθε πάθηση.Έχουν δικούς τους γραφειοκρατικούς κανόνες και δεν γνωρίζω ποιές παθήσεις περιλαμβάνει η λίστα.Απλά αναφέρω ότι υπάρχει λίστα με δυσίατες παθήσεις που εμποδίζουν την άσκηση του επαγγέλματος του Ψυχολόγου σύμφωνα με την αναθεώρηση του νόμου 1979 για την ρύθμιση του επαγγέλματος του Ψυχολόγου στην Ελλάδα.

  4. #64
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Idella; 25-12-2011 at 04:17.

  5. #65
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by PanosUK View Post
    Αυτό έχει σχέση με το πως το Υπουργείο Υγείας μεταφράζει την κάθε πάθηση.Έχουν δικούς τους γραφειοκρατικούς κανόνες και δεν γνωρίζω ποιές παθήσεις περιλαμβάνει η λίστα.Απλά αναφέρω ότι υπάρχει λίστα με δυσίατες παθήσεις που εμποδίζουν την άσκηση του επαγγέλματος του Ψυχολόγου σύμφωνα με την αναθεώρηση του νόμου 1979 για την ρύθμιση του επαγγέλματος του Ψυχολόγου στην Ελλάδα.
    Αναθεωρηση του νομου 1979,τι εννοεις?

  6. #66
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    επισης,εχει καταλαβει εν τελει κανεις,τι ακριβως ειναι ο νομος με την απελευθερωση κ με το περι αναγγελια εναρξης?

  7. #67
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    London,UK
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by beth View Post
    επισης,εχει καταλαβει εν τελει κανεις,τι ακριβως ειναι ο νομος με την απελευθερωση κ με το περι αναγγελια εναρξης?
    Το είπα ξανά.Ρωτάμε Λοβέρδο μέχρι να αποφασίσει εαν και πότε θα βγάλει προεδρικό διάταγμα που θα ξεκαθαρίζει τι παίζει με με αυτό.Δεν υφίσταται καμία αναγγελία έναρξης αλλά η άδεια ως έχει.Αν αλλάξει κάτι θα το μάθουμε από το ΠΔ ή απο κανα κολλητό του Λοβέρδου .χεχε

    Σε ότι αφορά τον νόμο του 1979 έχει αναθεωρηθεί 2 φορές , μια το 1993 και μια το 1998.

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by PanosUK View Post
    Το είπα ξανά.Ρωτάμε Λοβέρδο μέχρι να αποφασίσει εαν και πότε θα βγάλει προεδρικό διάταγμα που θα ξεκαθαρίζει τι παίζει με με αυτό.Δεν υφίσταται καμία αναγγελία έναρξης αλλά η άδεια ως έχει.Αν αλλάξει κάτι θα το μάθουμε από το ΠΔ ή απο κανα κολλητό του Λοβέρδου .χεχε

    Σε ότι αφορά τον νόμο του 1979 έχει αναθεωρηθεί 2 φορές , μια το 1993 και μια το 1998.
    Για το 98 το ξερω,για το 93 ποιο ειναι?
    Αυτο που δεν εχω καταλαβει,ο νομος για την απελευθερωση αν θυμαμαι καλα λεει οτι μετα απο κπ μηνες ,αφου δεν βγει προδ.διατ,ισχυει,αρα ηδη θα επρεπε να ισχυει.Επισης μηπως αυτο με την αναγγελια,αφορα κατι αλλο?Δηλαδη,αδειες θα βγαινουν κανονικα,αλλα να αναφερετε σε κατι αλλο το 'η απαιτηση προηγουμενης διοικητικης αδειας'?

  9. #69
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    London,UK
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by beth View Post
    Για το 98 το ξερω,για το 93 ποιο ειναι?
    Αυτο που δεν εχω καταλαβει,ο νομος για την απελευθερωση αν θυμαμαι καλα λεει οτι μετα απο κπ μηνες ,αφου δεν βγει προδ.διατ,ισχυει,αρα ηδη θα επρεπε να ισχυει.Επισης μηπως αυτο με την αναγγελια,αφορα κατι αλλο?Δηλαδη,αδειες θα βγαινουν κανονικα,αλλα να αναφερετε σε κατι αλλο το 'η απαιτηση προηγουμενης διοικητικης αδειας'?
    To 93 ειναι για τους ΦΠΨ προ 92 που παιρνουν την αδεια κατ εξαιρεση.Οχι δεν λεει οτι σε 4μηνο πρεπει να βγει ΠΔ .Καμια σχέση.Αυτη ηταν η απαντηση του Βενιζελου τον Σεπτεμβρη που εχει παραπεμψει στον Λοβερδο για τον αν θα χρειαστει ΠΔ.Ξεκαθαριζει οτι το ''ανοιγμα'' δε θα επηρρεαζει το νομο του 79 αλλα αφηνει τα αλλα στον Λοβερδο.Προς το παρον ΞΑΝΑ ΛΕΩ οι αδειες βγαινουν κανονικα απο κει και περα κανεις δε ξερει τι κ πως θα αποφασισουν κ ειναι αδιαφορο απο τη στιγμη που δεν εππηρεαζονται προς στιγμη τα επαγγελματικα μας δικαιωματα.Αν κ οταν τα βλεπουμε στην πραξη

  10. #70
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    Εννοεις το 98 και παλι,που ελεγε για οσους μεχρι 93 κατεχουν κλπ κλπ...δεν βγηκε το 93.
    Αν κοιταξεις το νομο για την απελεθερωση,λεει προθεσμιες.
    Οσο για τις αδειες,επιμενω,μηπως δεν εχει σχεση με τις αδειες απο τις νομαρχιες ετσι κ αλλιως?κοιταξε λιγο αυτο παρακατω( μαλλον το πηραν πισω το παρακατω,τελως παντων,δεν με νοιαζει για αυτο αλλα απλα κοιτα λιγο.Γιατι προσωπικα εχω μπερδευτει.
    http://www.nomotelia.gr/photos/File/120760-11.pdf

  11. #71
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    οσο για το παλικαρι,που ανεφερε πως τερμα οι αδειες,τι εκανε η-ο γνωστη-ος του?εναρξη στην εφορια?αρα,ξεκινησε με ασφαλειες κλπ?σαν να ανοιγει γραφειο?δηλαδη,αν ειμαι ανεργη,γιατι να κανω αναγγελια?για να μην εχω να πληρωνω στην εφορια?κατι εγω δεν εχω καταλαβει σε ολα αυτα σωστα

  12. #72
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    London,UK
    Posts
    32
    Αντε παλι,βρε συ την ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ που εδωσα μεσω ΔΙΑΥΓΕΙΑ σε αλλο ποστ μου για τον Δεκεμβριο του 2011 την είδες? Κανονικά εκδιδονται οι αδειες.Επισης το ξανα εδωσαν πισω αυτο που ποσταρεις στις 21-12 μεσω νεας εγκυκλιου η οποια ομως ΔΕΝ αφορα τους ψυχολογους τι ΔΕΝ ειναι κατανοητο?

    Δες και εδω να δεις οτι περιμενουμε ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΔΙΑΤΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ.


    http://www.psy.gr/gfiles/7375603727...._ADEIA.PSY.jpg


    και ΔΕΝ εχει απαντησει ο Λοβερδος παρα μονο η εγκυκλιος που δινεις πανω και ξανα εδωσαν στις 21-12 η οποια ομως συγκεριμενοποιει τι καταργηται και οι αδειες μας δεν ειναι αναμεσα σε αυτα που καταργουνται
    Δες κ εδω

    http://www.seps.gr/images/stories/Do..._enimerosi.pdf
    Last edited by PanosUK; 31-12-2011 at 21:24.

  13. #73
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    καταρχην, σε ευχαριστω που ασχολεισαι.ναι,κανονικα βγαινουν οι αδειες,το ξερω.και τα παραπανω τα ξερω.απλα, η απορια μου ειναι αν τελικα,αυτος ο νομος,αφορα τις αδειες ασκησεως επαγγελματος απο τις νομαρχιες,ή κατι αλλο εντελλει.μηπως εχει σχεση μονο με την ιδιωτικη ασκηση ή κατι αλλο.δηλαδη,μιλαει για τις αδειες ασκησεως που εκδιδονται ο,τι και καλα δεν θα χρειαζεται?ή κατι διαφορετικο,πχ αν καποιος θελει να ανοιξει γραφειο,δεν θα απαιτειται αδεια(οχι επαγγελματος,αλλα αδεια για το γραφειο-αν και δεν ξερω τις διαδικασιες για να ανοιξει καποιος γραφειο-δεν το εχω ψαξει),αλλα απλα αναγγελια?
    για το αλλο που εστειλα,που ειναι το νεο που βγηκε,μπορεις να μου το ποσταρεις?σε ευχαριστω και παλι

  14. #74
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12
    το βρηκα το αλλο που ειπες.και αυτο εμενα μου δειχνει πως δεν εχει σχεση με τις αδειες ασκησεως επαγγελμ.
    http://et.diavgeia.gov.gr/f/yyka/ada/45Ψ0Θ-Τ3Μ


    τελως παντων,δεν βγαζω ακρη.σε ευχαριστω πολυ.
    Last edited by beth; 01-01-2012 at 18:19.

  15. #75
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    London,UK
    Posts
    32
    Ειλικρινα,δεν ξέρω τι ΔΕΝ καταλαβαίνεις.Μου κάνει τρομερή εντύπωση....Καταλαβαίνω ότι έχεις κάποια ανασφάλεια,κάποιο μπέρδεμα ή απλά δεν έχει μπεί ακόμα στο χώρο από την άλλη σου λέω πολύ ξεκάθαρα πως ΟΛΑ απο τα παραπανω που ρωτάς ΔΕΝ είναι ΑΚΟΜΑ γνωστά μιας και είμαστε σε αναμονή ή ΠΔ ή ότιδήποτε νεότερου.ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΙΣΧΥΑΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ...

    Τι είναι τόσο δύσκολο ειλικρινά να κατανοήσεις? ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ να δούμε ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ,ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ....Δε ξέρω πως να το πω με πιο απλά λόγια ειλικρινά.Τέσπα αρχικά κάνε ένα ένα βήμα.Άδεια έβγαλες?Βγάλε πρώτα αυτή και μετά πας στο επομένο.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •