Αρχισε η πτωση και παλι..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422

    Αρχισε η πτωση και παλι..

    Κοριτσακια και αγορακια!
    Μου ειχε αρχισει η πτωση των μαλλιων πανω στο 4μηνο και κρατησε γυρω στους 4,5 μηνες..
    Μου σταματησε για 1,5 μηνα και τωρα ξαφνικα παλι εδω και μια εβδομαδα σχεδον εχει αρχισει η πτωση.. Δεν λεω εβγαλα καποιες φυτρες μπροστα που ειχε ψιλοαδειασει στα πλαγια και ολοι νομιζαν οτι τα ειχα ξυρισει για να κανω στυλακι και ετσι, ουτε καν, αλλα το κεφαλι μου παραμενει αδειο.. Και τωρα ξαναρχισε η πτωση.. Οκ δεν ειναι ΤΟΣΟ μεγαλη, δεν ξερω ομως αν θα μεγαλωσει κι αλλο..
    Πιστευα οτι η πτωση των μαλλιων γινεται μια φορα, διορθωστε με αν κανω λαθος.. Επισης σπανε πολυ πιο ευκολα τα καημενα και ειναι λες και κουρεψα τα μαλλια μου.. Επειδη κοντα ΔΕΝ παιζει να τα κοψω που να με πληρωνουν, αναρωτιεμαι:
    1ον αν σε καποιον απο εσας ξαναρχισε η πτωση ενω ειχε σταματησει,
    2ον ποσο καιρο πανω κατω κρατησε,
    3ον ηταν ΤΟΣΟ μεγαλη οσο την 1η πτωση?
    Και τελος αν καταλαβατε σε τι οφειλεται..

    Με εριξε πολυ ψυχολογικα γιατι ειδα και παλι τα μαλλακια μου σε ολο το σπιτι και το κεφαλι μου ειναι αδειο..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    εγώ είχα πριν χρόνια μια ελαφριά αραίωση επειδή είχα χάσει απότομα πολλά κιλά και με περίεργες μεθόδους.


    καλό θα ήταν να πας σε δερματολόγο. αυτός θα σου κάνει και ορμονικό έλεγχο ,θα σου δώσει και διάφορες λοσιόν και συμπληρώματα.
    καλό είναι να το αντιμετωπίσεις γρήγορα.

    εμένα τα μαλλιά μου αραίωναν κάθε φορά που έκανα σκληρή δίαιτα και κακή διατροφή

    για την αισθητική του θέματος ,οι κορδέλες έίναι οτι καλύτερο κατά την γνώμη μου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Bouliana μου εχω κανει μπαιπας και ειναι φυσιολογικο να πεσουν.. Εβαζα Πριοριν σαμπουαν και αμπουλες και οκ ειχαν σταματησει.. Μαλλον θα τα ξαναρχισω.. Απλα ξερεις επειδη νομιζα οτι οκ σταδιο ηταν ΠΕΡΑΣΕ, τελικα δεν περασε...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    και μενα μου πεφταν πολυ οι τριχες μου,και τι να σου πω...εγω τα εκοψα και δυναμωσαν παρα πολυ
    τωρα λες δε θελεις να τα κοψεις,αλλα ισως σε βοηθησει και αποκτησεις και ενα αλλο στυλ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    ωχ κρίμα ρε συ, δε μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου? Κρίμα είναι να σου χαλά η ψυχολογία για τρίχες ενω έχεις κάνει τόσο δρόμο. Δε θέλω ούτε να φανταστώ πως είναι, είμαι και σε φάση που μακραίνω τα μαλλιά μου μετά τη γέννα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Θα τον ρωτησω τωρα που θα τον δω στις 6 του Μαρτη...
    Εχτες εκανα μπανακι παλι τριχες παντου!
    Και δεν εχω πολλα μαλλια αυτο ειναι το προβλημα μου...
    Εχω συνηθισει και ΠΑΝΤΑ τα μαλλια μου ειναι μακρια (μεχρι τον πωπο..) και δεν θελω να τα κοψω.. Αλλα δεν ξερω τι να κανω.. Περουκες μου φαινεται θα παρω!!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    8
    η αδερφη μου ειχε το ιδιο προβλημα για 2 χρονια μετα το χειρουργειο ειχαμε δοκιμασει αρκετα , τα μονα που ειχαν αποτελεσμα ηταν κατι αμπουλες απο το φαρμακειο αν θελεις μπορω να ψαξω να βρω τη μαρκα , επισης δωσε περισσοτερη βαση στη προσληψη βιταμινης E και Α .
    οι πριοριν που ειπε η -wow- ειναι ο τελειος συνδιασμος οσων χρειαζοντε τα μαλλακια μας οποτε δοκιμασε το ! αν δε δεις διαφορα συμβουλεψου εναν ειδικο!
    καλη επιτυχια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    wow ευκαιρία για αλλαγή!!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Λιτα μου αν μπορεις να το ψαξεις και να μου πεις θ αμε εσωζες!!!!

    bouliana ναι οντως αλλα τα αγαπω τα μαλλακια μου!! Δεν θελω να τα κοψω...!! Θα δω τι θα κανω.. Μαλλον θα ξαναρχισω το πριοριν.. Εβγαλα αρκετες φυτρες και τα κανονικα μου μαλλια και παλι δεν ειναι πολλα απλα εβλεπα κατι φωτο μου προχτες και λεω τι ελεγα μια χαρα αρκετο (λεμε τωρααα!!!) μαλλι ειχα!!!

    Πονος το μαλλακι να το βλεπεις στο πατωμα!!!! :no:

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    8
    Originally posted by -wow-
    Λιτα μου αν μπορεις να το ψαξεις και να μου πεις θ αμε εσωζες!!!!

    bouliana ναι οντως αλλα τα αγαπω τα μαλλακια μου!! Δεν θελω να τα κοψω...!! Θα δω τι θα κανω.. Μαλλον θα ξαναρχισω το πριοριν.. Εβγαλα αρκετες φυτρες και τα κανονικα μου μαλλια και παλι δεν ειναι πολλα απλα εβλεπα κατι φωτο μου προχτες και λεω τι ελεγα μια χαρα αρκετο (λεμε τωρααα!!!) μαλλι ειχα!!!

    Πονος το μαλλακι να το βλεπεις στο πατωμα!!!! :no:
    RF 80 Hair Loss Treatment της rene furterer απλα επειδη ειναι ακριβουτσικες θα σου προτινα να δοκιμασεις τις priorin και αν δε δεις αποτελεσμα τοτε παρε αυτες , μαγικες θα ελεγα! προσπαθησε να αποφυγεις το "σκληρο" χτενισμα σφιχτους κοτσους να στεγνωνεις παντα τα μαλλια σου μετα το μπανιο χωρις πολυ ζεστο αερα το σεσουαρ οχι πολυ κοντα στις ριζες και στο τελος για μερικα λεπτα με κρυο αερα. επισης βαλε στη διατροφη σου σελινο σπανακι ,φασολια,φακες ξηρους καρπους και λιπαρα ψαρια! αυτα! πες μου νεα σου !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Ναι το Πριοριν επαιρνα μεχρι και τα Χριστουγεννα και νομιζω εκανε δουλεια!!!!
    Θα δοκιμασω και αυτο που λες!!! Ευχαριστω πολυ πολυ!!!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    3
    Μαλλον θα τα ξαναρχισω.. Απλα ξερεις επειδη νομιζα οτι οκ σταδιο ηταν ΠΕΡΑΣΕ, τελικα δεν περασε...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •