Με πόσους/πόσες έχετε κάνει σεξ.. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 159
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    τι ενδιαφερον εχει αυτο το θεμα δεν μπορω να καταλαβω vince, που λες οτι ειναι ενδιαφερον.ειναι καθαρα θεμα περιεργειας και κουτσομπολιου.όμως και παλι,τα νουμερα δε λενε την αληθεια.περιμενεισ να βγαλεισ ακρη και συμπερασματα απο 10 νουμερα που μπορει να πει ο καθενας και γυρευε ποσο σωστα ειναι?εξαλλου πιστευω ότι μπορει π.χ. μια γυναικα να εχει παει με 15 αντρες, και αλλη μια να εχει παει επισης με 15, αλλα να μην εχει ΚΑΜΙΑ σχεση η μια περιπτωση με την αλλη.ειναι τεραστιες οι πιθανοτητες να μην υπαρχουν οι ιδιοι λογοι τα ιδια συναισθηματα τα ιδια ψυχολογικα προβληματα οι ιδιες ανασφαλειες.όπως και μπορει 2 γυναικες να εχουν παει μονο με 1 αντρα, αλλα να μην εχει καμια σχεση το πως κατεληξαν αυτες οι γυναικες να εχουν παει μονο με 1.για αυτο ισως αποφευγουμε να απαντησουμε, γιατι το τι μπορει να καταλαβει ο καθενας, μπορει να απεχει μιλια απο την πραγματικοτητα.δε μπορεις να βγαλεις κανενα συμπερασμα απο τα νουμερα.αλλωστε το λενε, οτι η στατιστικη ειναι ο ευκολοτερος τροπος να πεισ ψεματα, και οτι στον ανθρωπο αρχιζουμε να μετραμε νουμερα, οταν δεν εχουμε τιποτα αλλο να του μετρησουμε.

    η ταπεινη μου γνωμη

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Carrie σαφέστατα οι αριθμοί δεν λένε πάντα την αλήθεια αλλά μου δίνεις την εντύπωση οτι απεχθάνεσαι τέτοιου είδους συζητήσεις. Συμπεράσματα απο νούμερα βγαίνουν μεν αλλά τα ερμηνεύει ο καθένας όπως θέλει. Λές ακόμα οτι δεν έχουμε τίποτα άλλο να μετρήσουμε αλλά ξεχνάς ίσως πως κάθε μέρα μετράμε όλοι μας (πόσες ώρες κοιμηθήκαμε, πόσα τσιγάρα καπνίσαμε κτλ..). Θα έλεγα πως παύουμε να μετράμε όταν χάσουμε το μέτρημα (πιστεύω να καταλαβαίνεις τη συσχέτιση με το θέμα).

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Το με πόσους συντρόφους έχει πάει κάποιος , δεν είναι τόσο εξαρτημένο απο την ομορφιά , όσο πιστευετε . Μεγαλύτερη σχέση εχει με την θέληση του , την ψυχολογία του , την προσωπικότητα του .........

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Απλα μου αρεσει να εχω ανοιχτους οριζοντες.να μην κρινω τον αλλο απο το ποσα λεφτα βγαζει, ποσων χρονων ειναι, ποσα παντελονια εχει στη ντουλαπα, ποσα λεφτα εχει στην τραπεζα, ποσους ποντους την εχει, με ποσες εχει παει, ποσα τσιγαρα καπνιζει και ποσα παιδια εχει.ειναι στενομυαλο να κρινεις εναν ανθρωπο απο αυτα τα πραγματα, γιατι σημασια εχει το γιατι και το πως.σημασια εχουν τα ματια του αλλου ανθρωπου και η ψυχη του..τα νουμερα ειναι η επιφανεια...παντα μου αρεσε να κοιταω πιο βαθια...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Φαντάζομαι τα παιδιά δεν θέλουν να κρίνουν ............ θέλουν να λύσουν το παζλ γυναίκες ........
    Η μάλλον δεν θέλουν να λύσουν το παζλ γυναίκες .............. θέλουν γυναίκες !!!! :P

    Οποτε γιατί δεν μένετε στο ουσιαστικό παίδες . Αυτό που θέλετε και πως θα το καταφέρετε .
    Δράση χρειάζεται και οχι μ.ο. Και πάνω απο όλα οχι φόβο .

    Και vince μην ξανασκευτείς ποτε τι κάνει αυτή η όμορφη γυναίκα μαζί μου , αφού μπορεί να εχει οποιον θέλει .

    Πρέπει να αφήσουμε τους φόβους μας και να λειτουργούμε πιο παρορμητικά ...........
    (Μάλλον το λέω , για να το ακούσω . :P)

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    απορίες:

    -το σεξ το κάνεις για να καλύψεις την σωματική ανάγκη κ δεν παίζει ρόλο αν έχεις ή όχι σχέση ε;
    -ερωτα κάνεις κ πέρα της σωματικής ανάγκης καλύπτεσαι κ συναισθηματικά, αλλά εκεί μάλλον πρέπει να έχεις σχέση, να έχεις μια ουσιαστικότερη επαφή με τον άλλον ε;
    -οταν όμως δεν αισθάνονται κ οι δυο το ιδιο, οενας θελει να καλύψει την ανάγκη του κ ο άλλος να ικανοποιήσει την επιθυμία του ως ερωτευμένος, τοτε το λεμε γ@@@@ γιατι ο ενας γ@@@ την ψυχολογια του κ ο άλλος απλα γ@@@@

    κ τι σημασία έχει πόσες φορες ή πόσους έχεις αλλάξει;
    πόσους θες να θυμάσαι κ πόσους έχεις διαγράψει;
    δηλ. τι ειναι το σημαντικό των όλων; να το ευχαριστιέσαι! απο εκει κ πέρα τι;
    θα αλλάξω την επιθυμία μου ή την γνώμη μου για τον άλλον αν είχε ή δεν είχε πολλες ή καθόλου επαφές;

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    mmstrouf ποιον ρωτας ? πιες ενα cutty sark κ ακου την καρδια σου :P
    εγω ειχα σχεση με μια πορτογαλα για 1 χρονο και μου ειχε πει οτι τους τελευταιους 5-6 μηνες ειχε παει με 7-8 τουλαχιστον, κ ομως ηταν ισως η πιο εντονη χρονια της ζωης μου, τολμω να πω δεν ειχα υπαρξει πιο ζωντανος.. χαιρομαι που την εβαλα στη ζωη μου και δε σταθηκα στους ποσους ειχε παει.. ειχα την τυχη να δω κοντα τι/πως ειναι να ζεις την καθε στιγμη και για μενα (εναν πολυ κλειστο ανθρωπο ) αυτο ηταν πραγματικο δωρο..

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    haig πίνω.. χι, χι, χι! κ αναρωτιέμαι αν είναι έτσι όλα αύτα ή εγώ τα ξεχωρίζω αναλογα με το ειδος της σκέψης κ το βαθμο επαφης! κ τα 3 τα θεωρείται σεξ;
    κ μενα η γνωμη μου είναι οτι δεν παίζει ρόλο αν κ με πόσους έχει πάει ο άλλος ή εγώ κ γιατι να επηρεασει την σχέση κάτι τέτοιο.. πέρα απο την υγεία κ τις προφυλάξεις
    κ νομίζω ακόμα ότι σε μια σχέση όταν φτάσεις στο δεσιμο που θα ανοιξεις την καρδιά σου κ θα μιλήσεις για το παρελθόν, θα μιλήσεις για οσα εχουν μεινει κ οχι για το συνολο του πως κ που..

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    128
    Πάντως είναι δύσκολη ερώτηση όταν τείθεται, ειδικά από σύντροφο. Νομίζω πως \"ότι πεις θα χρησιμοποιηθεί εναντίων σου\". Είναι ώριμο πάντως για μια σχέση να αποφεύγονται αναφορές στο παρελθόν.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by carrie
    Απλα μου αρεσει να εχω ανοιχτους οριζοντες.να μην κρινω τον αλλο απο το ποσα λεφτα βγαζει, ποσων χρονων ειναι, ποσα παντελονια εχει στη ντουλαπα, ποσα λεφτα εχει στην τραπεζα, ποσους ποντους την εχει, με ποσες εχει παει, ποσα τσιγαρα καπνιζει και ποσα παιδια εχει.ειναι στενομυαλο να κρινεις εναν ανθρωπο απο αυτα τα πραγματα, γιατι σημασια εχει το γιατι και το πως.σημασια εχουν τα ματια του αλλου ανθρωπου και η ψυχη του..τα νουμερα ειναι η επιφανεια...παντα μου αρεσε να κοιταω πιο βαθια...
    Νομίζω πως εσείς οι γυναίκες τα κοιτάτε ολα κυρίως όταν είστε με κάποιον σοβαρά. Μέχρι και την τελευταία λεπτομέρια. Γνώμη μου.

    Originally posted by Kleiw
    Φαντάζομαι τα παιδιά δεν θέλουν να κρίνουν ............ θέλουν να λύσουν το παζλ γυναίκες ........
    Η μάλλον δεν θέλουν να λύσουν το παζλ γυναίκες .............. θέλουν γυναίκες !!!! :P

    Οποτε γιατί δεν μένετε στο ουσιαστικό παίδες . Αυτό που θέλετε και πως θα το καταφέρετε .
    Δράση χρειάζεται και οχι μ.ο. Και πάνω απο όλα οχι φόβο .

    Και vince μην ξανασκευτείς ποτε τι κάνει αυτή η όμορφη γυναίκα μαζί μου , αφού μπορεί να εχει οποιον θέλει .

    Πρέπει να αφήσουμε τους φόβους μας και να λειτουργούμε πιο παρορμητικά ...........
    (Μάλλον το λέω , για να το ακούσω . :P)
    Ωραίο το μήνυμα σου! Το παζλ γυναίκες είναι άκρως ενδιαφέρον. Εγώ προσωπικά δεν θα έβρισκα νόημα στη ζωή μου χωρίς την συντροφιά μιας γυναίκας.

    Originally posted by mstrouf
    haig πίνω.. χι, χι, χι! κ αναρωτιέμαι αν είναι έτσι όλα αύτα ή εγώ τα ξεχωρίζω αναλογα με το ειδος της σκέψης κ το βαθμο επαφης! κ τα 3 τα θεωρείται σεξ;
    κ μενα η γνωμη μου είναι οτι δεν παίζει ρόλο αν κ με πόσους έχει πάει ο άλλος ή εγώ κ γιατι να επηρεασει την σχέση κάτι τέτοιο.. πέρα απο την υγεία κ τις προφυλάξεις
    κ νομίζω ακόμα ότι σε μια σχέση όταν φτάσεις στο δεσιμο που θα ανοιξεις την καρδιά σου κ θα μιλήσεις για το παρελθόν, θα μιλήσεις για οσα εχουν μεινει κ οχι για το συνολο του πως κ που..
    Σωστό, η μονογαμία είναι πιο υγιεινή.

    Όταν υπάρχει αυτό το δέσιμο, τα θέματα συζήτησης για πρώην έρωτες ενδέχεται να δημιουργήσουν το αίσθημα της ζήλειας στον σύντροφο. Καλό είναι λοιπόν να μην μπλέκουμε το παρόν με το παρελθόν. Καί ανταγωνισμό δημιουργούμε και στεναχωρούμε. Μετά απο καιρό βέβαια, οπού τα αισθήματα είναι λιγότερο έντονα, τέτοιες συζητήσεις είναι αρκετά κοινές στα ζευγάρια..

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by vince

    Ωραίο το μήνυμα σου! Το παζλ γυναίκες είναι άκρως ενδιαφέρον. Εγώ προσωπικά δεν θα έβρισκα νόημα στη ζωή μου χωρίς την συντροφιά μιας γυναίκας.
    Ευτυχώς που ο καλός θεούλης (αν υπάρχει) εχει φροντίσει ωστε η γυναίκα να εχει την ίδια ανάγκη για την συντροφιά ενος συντρόφου .
    Δεν διαφέρουμε και τόσο ! ;)

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    [quote]Originally posted by vince
    Originally posted by carrie
    Απλα μου αρεσει να εχω ανοιχτους οριζοντες.να μην κρινω τον αλλο απο το ποσα λεφτα βγαζει, ποσων χρονων ειναι, ποσα παντελονια εχει στη ντουλαπα, ποσα λεφτα εχει στην τραπεζα, ποσους ποντους την εχει, με ποσες εχει παει, ποσα τσιγαρα καπνιζει και ποσα παιδια εχει.ειναι στενομυαλο να κρινεις εναν ανθρωπο απο αυτα τα πραγματα, γιατι σημασια εχει το γιατι και το πως.σημασια εχουν τα ματια του αλλου ανθρωπου και η ψυχη του..τα νουμερα ειναι η επιφανεια...παντα μου αρεσε να κοιταω πιο βαθια...
    Νομίζω πως εσείς οι γυναίκες τα κοιτάτε ολα κυρίως όταν είστε με κάποιον σοβαρά. Μέχρι και την τελευταία λεπτομέρια. Γνώμη μου.

    Εμμ.. ανοιξε λιγο καλυτερα τα αυτια σου, η μαλλον τα ματια σου. Καταρχας, μη βαζεισ ολα τα γουρουνια στο ιδιο σακι, γιατι δε χωρανε. Και δευτερον, κοιταμε το βαθος (αυτο τουλαχιστον κανουν οι ωριμοι ανθρωποι), αν αυτο θες να πεις, συμφωνω, αυτο ειπα και εγω. Την επιφανεια την κοιτανε οι επιφανειακοι δυστυχως. Ειναι μπερδεμενο το θεμα και νομιζω πως δεν καταλαβαινεις τον τροπο σκεψης μου. Νομιζεις οτι τα νουμερα υποδηλωνουν το τι ανθρωπος εισαι?Μπορει μεχρι ενα ποσοστο. Αλλα τα περιθωρια λαθους ειναι τεραστια, γιαυτο δεν ειναι ασφαλες ουτε καλο να βγαζεις συμπερασματα ετσι επιφανειακα.πρεπει να τον γνωρισεις τον αλλον καλα.τι νομιζεις οτι μπορεις να καταλαβεις απο 100 νουμερα που θα σου πουνε 100 γυναικες?εγω πιστευω τιποτα,απλα θα ικανοποιηθει η κουτσομπολιστικη διαθεση σου.

  13. #73
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Προσωπικά διαφωνώ στο ότι είναι καλό να αποφεύγονται αναφορές στο παρελθόν. Πώς θα γνωρίσεις τον σύντροφο, τι του αρέσει και τι όχι, τι τον έχει ενοχλήσει και τι όχι, τι έμαθε από τις εμπειρίες του, τι φοβάται, τι επιδιώκει, πώς συνδυάζονται οι όποιες θεωρίες του περί σχέσεων με την πράξη κλπ? Γιατί είναι ΟΚ να μιλούν οι σύντροφοι για το πού σπούδασαν,πού εργάστηκαν, ποιες ήταν οι σχέσεις τους με την οικογένειά τους και όχι για τις ερωτικές σχέσεις που είχαν? Δεν είναι μέρος της ζωής ενός ανθρώπου, δεν συμβάλλει στην προσωπικότητα, στο πώς νιώθει και τι επιλέγει?

    Νομίζω ότι είναι πιο υγιές να διαχειριστούν και να ξεπεράσουν τα όποια συναισθήματα ζήλειας παρά να υπάρχουν κρυφά κομάτια της ζωής του καθενός, με συνέπεια κενά στην επικοινωνία.

  14. #74
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Originally posted by vince
    Originally posted by carrie
    Απλα μου αρεσει να εχω ανοιχτους οριζοντες.να μην κρινω τον αλλο απο το ποσα λεφτα βγαζει, ποσων χρονων ειναι, ποσα παντελονια εχει στη ντουλαπα, ποσα λεφτα εχει στην τραπεζα, ποσους ποντους την εχει, με ποσες εχει παει, ποσα τσιγαρα καπνιζει και ποσα παιδια εχει.ειναι στενομυαλο να κρινεις εναν ανθρωπο απο αυτα τα πραγματα, γιατι σημασια εχει το γιατι και το πως.σημασια εχουν τα ματια του αλλου ανθρωπου και η ψυχη του..τα νουμερα ειναι η επιφανεια...παντα μου αρεσε να κοιταω πιο βαθια...
    Νομίζω πως εσείς οι γυναίκες τα κοιτάτε ολα κυρίως όταν είστε με κάποιον σοβαρά. Μέχρι και την τελευταία λεπτομέρια. Γνώμη μου.
    Ναι γιατί και η τελευταία λεπτομέρεια μπορεί να έχει σημασία. Όχι για να κρίνω έναν άνθρωπο από το π.χ. πόσα λεφτά βγάζει ή με πόσες έχει πάει, αλλά για να κρίνω αν μου ταιριάζει.

    Δεν αμφιβάλλω βέβαια ότι δεν έχει νόημα να εστιάζει κανείς μόνο σε μια λίστα από χαρακτηριστικά σαν αυτά που αναφέρει η carrie. Ή να μετράς τις λεπτομέρειες και να χάνεις το σύνολο.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    [quote]Originally posted by carrie
    Originally posted by vince
    Originally posted by carrie
    Απλα μου αρεσει να εχω ανοιχτους οριζοντες.να μην κρινω τον αλλο απο το ποσα λεφτα βγαζει, ποσων χρονων ειναι, ποσα παντελονια εχει στη ντουλαπα, ποσα λεφτα εχει στην τραπεζα, ποσους ποντους την εχει, με ποσες εχει παει, ποσα τσιγαρα καπνιζει και ποσα παιδια εχει.ειναι στενομυαλο να κρινεις εναν ανθρωπο απο αυτα τα πραγματα, γιατι σημασια εχει το γιατι και το πως.σημασια εχουν τα ματια του αλλου ανθρωπου και η ψυχη του..τα νουμερα ειναι η επιφανεια...παντα μου αρεσε να κοιταω πιο βαθια...
    Νομίζω πως εσείς οι γυναίκες τα κοιτάτε ολα κυρίως όταν είστε με κάποιον σοβαρά. Μέχρι και την τελευταία λεπτομέρια. Γνώμη μου.

    Εμμ.. ανοιξε λιγο καλυτερα τα αυτια σου, η μαλλον τα ματια σου. Καταρχας, μη βαζεισ ολα τα γουρουνια στο ιδιο σακι, γιατι δε χωρανε. Και δευτερον, κοιταμε το βαθος (αυτο τουλαχιστον κανουν οι ωριμοι ανθρωποι), αν αυτο θες να πεις, συμφωνω, αυτο ειπα και εγω. Την επιφανεια την κοιτανε οι επιφανειακοι δυστυχως. Ειναι μπερδεμενο το θεμα και νομιζω πως δεν καταλαβαινεις τον τροπο σκεψης μου. Νομιζεις οτι τα νουμερα υποδηλωνουν το τι ανθρωπος εισαι?Μπορει μεχρι ενα ποσοστο. Αλλα τα περιθωρια λαθους ειναι τεραστια, γιαυτο δεν ειναι ασφαλες ουτε καλο να βγαζεις συμπερασματα ετσι επιφανειακα.πρεπει να τον γνωρισεις τον αλλον καλα.τι νομιζεις οτι μπορεις να καταλαβεις απο 100 νουμερα που θα σου πουνε 100 γυναικες?εγω πιστευω τιποτα,απλα θα ικανοποιηθει η κουτσομπολιστικη διαθεση σου.
    Tι συμπέρασμα θα βγάλω?? Εσύ αν δείς κάποιον για παράδειγμα που κοιτάει να πάει με όσες γυναίκες μπορεί δεν θα βγάλεις κάποιο συμπέρασμα για τον χαρακτήρα του? Όπως σου είπα και πρίν τα νούμερα σχηματίζουν την αλήθεια που εμείς θέλουμε να τους δώσουμε. Θέλεις να με διαψεύσεις αλλά δεν προσέχεις αυτά που λέω..

Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •