ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ...!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    2

    ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ...!!!

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!.........ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ SLEEVE, ΕΧΩ BMI 42, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΙ ΙΚΑ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΓΧΕΙΡΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ!!!!ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ;......ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΗ!!!!!PLEASE HEEEEELP!!!!!!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    16
    καλημερα μινι!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Mini καλημερα υπαρχει αναλογο τopic sto sleeve ....................ριξε μια ματια ...........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Mini:

    ttp://www.eatingdisorders.gr/forum/viewthread.php?tid=3962&page=394

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    2
    Σε ευχαριστω πολυ Alma!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Τιποτα mini οτι θες ρωτα ελευθευρα ...................

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη & Αθήνα
    Posts
    447
    Γεια σου,επιλέγεις χειρουργό(σε δημόσιο ή ιδιωτικό) σου δίνει τη γνωμάτευση του,κάνεις τις εξετάσεις που σου ζητά(κάποιες από αυτές χρειάζονται και για το φορέα σου),κάνεις και αυτές που ενδεχομένως σου ζητάει ο φορέας σου,τις προσκομίζεις με αίτηση και αριθμό πρωτοκόλλου ώστε να εξεταστεί η περίπτωση σου αν πληρείς τα κριτήρια(κάποιοι φορείς έχει αναφερθεί ότι δεν χρειάζεται να σου δώσουν έγκριση).Εφόσον τα πληρείς( δμσ 40 και άνω ή 36 με συνοδά προβλήματα εκ της παχυσαρκίας) περιμένεις να σε καλέσουν για να πάρεις την έγκριση που σημαίνει:πλήρη κάλυψη εξόδων εφόσον πας σε δημόσιο(ιπποκράτειο,πανεπι στημιακό ρίου κτλ) ή κάλυψη εξόδων του χειρουργείου από το φορέα και πληρωμή γιατρού και δωματίου από τον ασθενή εφόσον πας ιδιωτικά(αθήνα θεσσαλονίκη κτλ). Στα δημόσια έχει μεγαλύτερη λίστα αναμονής,στα ιδιωτικά πιο γρήγορα εφόσον μπορεί κάποιος να πληρώσει τη διαφορά και επείγει να εγχειριστεί. Με τον δμσ μόνο, όντως παραπέμπεις σε σληβ αλλά θα πρέπει να είναι συμβατό το διατροφικό και ιατρικό σου ιστορικό προς αυτή την κατεύθυνση αλλιώς ίσως να μην σου ταιριάζει η σληβ,εξαρτάται αποκλειστικά σε ποιον γιατρό θα 'πέσεις'. Θέλει ψάξιμο καθώς είμαστε λίγο 'εύκολα' θύματα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •