ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!!ΑΧ ΑΥΤΗ Η ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    11

    ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!!ΑΧ ΑΥΤΗ Η ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ!!!!

    Kαλημέρα σε ολους!!!ειμαι καινουρια στο φορουμ!!!!αν και παρακολουθω συχνα τα διαφορα τοπικ!!!ειμαι 1,72 με 62 κιλα στην πλατη!!!!η απορία ποια ειναι...κοντευω διμηνο που ξεκινησα γυμναστηριο και η ζυγαρια πηρε τον ανηφορο!!!!!εφτασα 64 παρακαλω!!!δεν το πιστευα :shocked2:!!!!παρακολουθω προγραμματα pace step pilates kai yoga!!!!!μιλαμε καψιμο!!!!ενταξει που και που κανω και καποιες παρασπονδιες στην διατροφη μου!!!ακολουθω διατροφη ατνικσ πολλα χρονια!!!!!τι συμβαινει???σας εχει τυχει κατι αναλογο????τρεμω να ανεβω στην ζυγαρια!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    881
    Originally posted by APPLE
    Kαλημέρα σε ολους!!!ειμαι καινουρια στο φορουμ!!!!αν και παρακολουθω συχνα τα διαφορα τοπικ!!!ειμαι 1,72 με 62 κιλα στην πλατη!!!!η απορία ποια ειναι...κοντευω διμηνο που ξεκινησα γυμναστηριο και η ζυγαρια πηρε τον ανηφορο!!!!!εφτασα 64 παρακαλω!!!δεν το πιστευα :shocked2:!!!!παρακολουθω προγραμματα pace step pilates kai yoga!!!!!μιλαμε καψιμο!!!!ενταξει που και που κανω και καποιες παρασπονδιες στην διατροφη μου!!!ακολουθω διατροφη ατνικσ πολλα χρονια!!!!!τι συμβαινει???σας εχει τυχει κατι αναλογο????τρεμω να ανεβω στην ζυγαρια!!!!!
    Καλημέρα και καλώς ήρθες!
    Αν δεν τρως τόσο που να δικαιολογεί την αύξηση βάρους πιθανόν να οφείλεται σε παρακράτηση υγρών, αύξηση μυικής μάζας ή και τα δύο. Εγώ όταν ξεκίνησα το γυμναστήριο είδα μεγάλο κόλλημα στη ζυγαριά ενώ ήμουν σε δίαιτα την οποία ακολουθούσα στο 100%. Νομίζω μάλιστα ότι στο ξεκίνημα έκανα Ατκινς ακόμη. Από τότε η ζυγαριά μου γενικά συμπεριφέρεται περίεργα π.χ επί 20 ημέρες ήταν κολλημένη και μετά μέσα σε μια ημέρα έφυγε ένα κιλό. Προφανώς οι μυς παρακρατούν υγρά μετά από τις προπονήσεις. Καλύτερα να αρχίσεις να μετριέσαι με μεζούρα για να έχεις μια πιο σωστή εικόνα. Τα ρούχα σου πως τα νιώθεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Καλησπέρα κοπελιά.
    Μην ανυσηχείς για τίποτα. Να ξέρεις πως τα αποτελέσματα της γυμναστικής είναι μακροπρόθεσμα.
    Η άσκηση θέλει καλή και σωστή διατροφή για να έχεις αποτελέσματα.
    Μην την τρέμεις την ζυγαριά. Μήπως έφτασες τα 62 μετά από δίαιτα, οπότε με την διακοπή, πηρες βάρος από κατακράτηση υγρών, αλάτι;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Το σώμα αποθηκεύει γλυκογόνο στους μύες, το συκώτι κι ελάχιστο στο αίμα. Το γλυκογόνο είναι το καύσιμό μας κατά την άσκηση. Το σώμα μαθαίνει με την άσκηση να αποθηκεύει όλο και περισσότερο γλυκογόνο έως και 400γρ το μέγιστο αν θυμάμαι καλά. 400γρ γλυκογόνου πάνε παρέα με άλλα 2400γρ νερό. 1 γραμμάριο γλυκογόνου αποθηκεύεται μαζί με 6 γρ νερού.

  5. #5
    Apple καλημέρα!
    Με κίνδυνο ίσως να φανώ αγενής αλλά αφού πληρώνεις προφανώς γυμναστήριο ή προσωπικό γυμναστή γιατί
    δεν ρώτας εκέι που έχουν και την επιστημονική γνώση να σου απαντήσουν, παρά επιλέγεις να ρωτήσεις σε ένα φόρουμ για διατροφικές διαταραχές; Είναι απλό!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    11
    Σας ευχαριστώ πολυ για την αμεση ανταποκριση ολους!!!!!!και καλως σας βρηκα!!!!!οχι η διατροφη μου παραμενει πολυ συντηρητικη!!!!!!εχω χασει λιγους ποντους απο περιφερεια μεσης και γλουτων που μετρηθηκα!!!!απλα μου εκανε τρομερη εντυπωση το γεγονος να θπαρχει αυξηση βαρους μετα απο τοσο κοπο!!!!! φυσικα και εχω ρωτησει τουσ γυμναστες μου αλλα ηθελα και μια τριτη τεταρτη πεμπτη γνωμη απο προσωπικη εμπειρια!!!!!κακο?????οχι τα κιλα τα διατηρω πολλα χρονια!!!δεν ειναι απο προσφατη διαιτα!!!!τεσπα
    σας ευχαριστω πολυ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Originally posted by need2loose
    Originally posted by APPLE
    Kαλημέρα σε ολους!!!ειμαι καινουρια στο φορουμ!!!!αν και παρακολουθω συχνα τα διαφορα τοπικ!!!ειμαι 1,72 με 62 κιλα στην πλατη!!!!η απορία ποια ειναι...κοντευω διμηνο που ξεκινησα γυμναστηριο και η ζυγαρια πηρε τον ανηφορο!!!!!εφτασα 64 παρακαλω!!!δεν το πιστευα :shocked2:!!!!παρακολουθω προγραμματα pace step pilates kai yoga!!!!!μιλαμε καψιμο!!!!ενταξει που και που κανω και καποιες παρασπονδιες στην διατροφη μου!!!ακολουθω διατροφη ατνικσ πολλα χρονια!!!!!τι συμβαινει???σας εχει τυχει κατι αναλογο????τρεμω να ανεβω στην ζυγαρια!!!!!
    Καλημέρα και καλώς ήρθες!
    Αν δεν τρως τόσο που να δικαιολογεί την αύξηση βάρους πιθανόν να οφείλεται σε παρακράτηση υγρών, αύξηση μυικής μάζας ή και τα δύο. Εγώ όταν ξεκίνησα το γυμναστήριο είδα μεγάλο κόλλημα στη ζυγαριά ενώ ήμουν σε δίαιτα την οποία ακολουθούσα στο 100%. Νομίζω μάλιστα ότι στο ξεκίνημα έκανα Ατκινς ακόμη. Από τότε η ζυγαριά μου γενικά συμπεριφέρεται περίεργα π.χ επί 20 ημέρες ήταν κολλημένη και μετά μέσα σε μια ημέρα έφυγε ένα κιλό. Προφανώς οι μυς παρακρατούν υγρά μετά από τις προπονήσεις. Καλύτερα να αρχίσεις να μετριέσαι με μεζούρα για να έχεις μια πιο σωστή εικόνα. Τα ρούχα σου πως τα νιώθεις;
    αυτά που σου είπε η need to loose και να προσθέσω ότι είναι αρκετά πιθανό, χωρίς να το έχεις πάρει είδηση, λόγω πείνας μετά τη γυμναστική να έχεις αυξήσει αρκετά το φαγητό σου (σε θερμίδες) και να μη το καταλαβαίνεις, οπότε να βάζεις βάρος. Αν δε κάνεις μυική ενδυνάμωση κοίταξε το μήπως τρως παραπάνω :wink1:
    Η αερόβια κρατάει σταθερό ίσως το βάρος λόγω κατακρατήσεων αλλά, σε εμένα, διήρκησε ένα μήνα κι ενώ έκανα μόνο τζόκινγκ κι όχι πρόγραμμα σε αίθουσες, επίσης ήμουν τελείως αγύμναστη (σημαντικό) κι έκανα και υπερφαγικά πότε πότε.
    Δεν ξέρω ακριβώς τί είναι όσα κάνεις για να βοηθήσω παραπάνω.

    *όταν γυμνάζεσαι χρειάζεσαι περισσότερους υδατάνθρακες, δες μήπως πρέπει να αυξήσεις την πρόσληψη τους

    Καλωσήρθες!!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    11
    γεια σου sweetoctomber....μετα το προγραμμα γυμναστικης συνηθως τρωω ενα γιαουρτακι με λιγα καρυδια!!!!!!τον πρωτο μηνα ειχα περισσοτερες λιγουρες!!!κανω μυικη ενδυναμωση με πιλατες και γιογκα!!!η αληθεια ειναι οτι προσπαθω να παιρνω οσο πιο λιγους υδατανθρακες μπορω!!!σκεφτομαι να αυξησω περισσοτερο το νερο και τα τσαγακια!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Οταν γυμναζεσαι θες καυσιμα για αμεση ενεργεια, κι αυτα ειναι οι υδατανθρακες. Πρεπει και να αναπληρωνεις ενεργεια μετα τη γυμναστικη και να εχεις να καψεις. Για δες το. Θα στο πει κι ενας καλος γυμναστης σιγουρα.

  10. #10
    Originally posted by APPLE
    Σας ευχαριστώ πολυ για την αμεση ανταποκριση ολους!!!!!!και καλως σας βρηκα!!!!!οχι η διατροφη μου παραμενει πολυ συντηρητικη!!!!!!εχω χασει λιγους ποντους απο περιφερεια μεσης και γλουτων που μετρηθηκα!!!!απλα μου εκανε τρομερη εντυπωση το γεγονος να θπαρχει αυξηση βαρους μετα απο τοσο κοπο!!!!! φυσικα και εχω ρωτησει τουσ γυμναστες μου αλλα ηθελα και μια τριτη τεταρτη πεμπτη γνωμη απο προσωπικη εμπειρια!!!!!κακο?????οχι τα κιλα τα διατηρω πολλα χρονια!!!δεν ειναι απο προσφατη διαιτα!!!!τεσπα
    σας ευχαριστω πολυ
    Οχι αλλά ούτε και λογικό, δεν είσαι σε site γυμναστικής ούτε καν δίαιτας.
    Τέλοσπάντων εγώ φταίω που δεν έχω αποδεχτεί ακόμα ότι έχουμε γίνει λίγο cosmopolotan εδώ μέσα.
    3 αμεσότατες απαντήσεις για τα 2 κιλά συν σε ένα φυσιολογικότατο βάρος και μηνύματα που ζητούν ψυχολογική συμπαράσταση και βοήθεια πάνε πολλές φορές άκλαφτα.
    Δεν κατηγορώ κανέναν απλά είναι λίγο παράξενο σε φόρουμ διατροφικών διαταραχών οι περισσότερες συζητήσεις να αφορούν γραμμάρια υδατανθράκων και λίπους. Εχουμε χάσει λίγο την μπάλα,αυτο!
    Σόρρυ για το μίνι ξέσπασμα.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    11
    καταναλωνω λιγους υδατανθρακες με την λογικη την καυση λιπους!!!!!λογω Ατκινς χρονια τωρα εχω βγαλει απο την ζωη τους υδατανθρακες!!!!οχι εντελως απλα οχι ψωμι οχι ρυζι οχι αλευρι οχι μακαρονια ναι σε σαλατες!!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Originally posted by Ασημένια

    Οχι αλλά ούτε και λογικό, δεν είσαι σε site γυμναστικής ούτε καν δίαιτας.
    Τέλοσπάντων εγώ φταίω που δεν έχω αποδεχτεί ακόμα ότι έχουμε γίνει λίγο cosmopolotan εδώ μέσα. 3 αμεσότατες απαντήσεις για τα 2 κιλά συν σε ένα φυσιολογικότατο βάρος και μηνύματα που ζητούν ψυχολογική συμπαράσταση και βοήθεια πάνε πολλές φορές άκλαφτα.Δεν κατηγορώ κανέναν απλά είναι λίγο παράξενο σε φόρουμ διατροφικών διαταραχών οι περισσότερες συζητήσεις να αφορούν γραμμάρια υδατανθράκων και λίπους. Εχουμε χάσει λίγο την μπάλα,αυτο!
    Σόρρυ για το μίνι ξέσπασμα.
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    11
    τι να πω λυπαμαι που σπαταλησα τον χρονο σας!!!!!!αλλα δεν σας εβαλα να με το ζορι να απαντησετε....ας πηγαινε ακλαφτο το θεμα!!!!!!!

  14. #14
    Apple χαλάρωσε απλά έκανα μια διαπίστωση για την κατρακύλα που έχει πάρει το φόρουμ.
    Ετυχε να το γράψω εδώ με ΑΦΟΡΜΗ το δικό σου ποστ, εννοείται δεν είσαι εσύ η αιτία.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    11
    χαλαρη ειμαι!!!!!!εσενα σε βλεπω τρελαμενη!!!!!τεσπα....

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •