πάλι εδώ..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    129

    πάλι εδώ..

    γεια σας παιδάκια!! είχα να γράψω πολύ καιρό εδώ, αν και κατά καιρούς έμπαινα και "σας διάβαζα". Βλέπω το τικεράκι μου από πέρυσι και με πιάνει μια στεναχώρια.. είχα καταφέρει να κατέβω στα 65 περίπου, αλλά μέσα στη χρονιά λόγω διάφορων προβλημάτων ξαναπήρα αρκετά, όχι όλα ευτυχώς! Τώρα που μπήκε η άνοιξη όμως είπα να αφοσιωθώ πάλι στο στόχο μου, που ποτέ δεν ξεχνώ... Έχω αγοράσει και ατμομάγειρα και μαγειρεύω εκεί κάθε μέρα, συνεχίζω τη γυμναστική φυσικά ήδη έχασα τα 3 πρώτα.. αλλά έχω 7 ακόμα για να φθάσω στα περσινά επίπεδα.. και να κατέβω ακόμα πιο κάτω επιτέλους!! καλώς σας ξαναβρήκα λοιπόν!! Δύναμη και χαμόγελο :starhit:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    129
    ξέρετε γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω εικόνα??

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    284
    γεια σου μπουμπουκακι!
    μην απογοητευεσαι απ το τικερακι σου, τουλαχιστον ξαναξεκινας να το παλευεις χωρις να τα εχεις παρει ολα και ακομα περισσοτερα οπως γινεται τις περισσοτερες φορες... αλλωστε ειναι η αποδειξει οτι μπορεις να τα ξανακαταφερεις κι ακομη καλυτερα αν ψαξεις τα λαθη που εκανες τοτε και δεν τα ξανακανεις...
    ευχομαι τα προβληματα που αναφερεις να εχουν πια ξεπεραστει και να μην βρεις αλλα μπροστα σου ωστε να ακολουθησεις απερισπαστη το προγραμμα σου...
    καλη επιτυχια και καλη δυναμη!

  4. #4
    Μπουμπούκι να μην στεναχωριέσαι, έκανες ένα διάλειμμα πήρες φόρα και τώρα πας ολοταχώς για τον τελικό σου στόχο!
    Μόνο προσπάθησε να αποσυνδέσεις τα όποια προβλήματα απ'το φαγητό, αυτό θα σε βοηθήσει και μακροπρόθεσμα!
    (Μου θύμισες και τον ατμομάγειρα που τον έχω χώσει στο ντουλάπι, να μας δίνεις και καμιά συνταγούλα!)
    Καλή επανεκκίνηση,ασιδιόδοξη και δυναμική!:smilegrin:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    129
    ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση, αν και η αλήθεια είναι ποτέ δεν έχασα την αισιοδοξία μου. αργά ή γρήγορα θα φθάσουμε στο στόχο μας!! δεν ξέρω γιατί, αλλά για κάποιο λόγο πάντα την άνοιξη με πιάνει τάση ανανέωσης, χωρίς να έχει να κάνει με τη λογική "έρχεται καλοκαίρι, πρέπει να χάσω κανένα κιλό".. ίσως γιατί ανεβαίνει η διάθεσή μου και μειώνεται και η πείνα.. τι να πω?!
    τον ατμομάγειρα τον λάτρεψα!! ποτέ δεν μου άρεσαν τα πικάντικα/αλμυρά κλπ. έτσι και αλλιώς, οπότε στον ατμό που για άλλους είναι άγευστα, εμένα είναι ακριβώς στις γεύσεις μου. προς το παρόν δοκίμασα λαχανικά, κιμά, μοσχάρι, κοτόπουλο, ψάρι, ρύζι και κοφτό μακαρονάκι (έχει ειδικό δοχείο γι'αυτά) και βγήκαν όλα νόστιμα, προσθέτω λίγο αλάτι και λεμόνι στο τέλος ή μια κουταλιά ωμό ελαιόλαδο. θα πειραματιστώ και σε άλλες συνταγές, βρήκα για γεμιστά και γιουβαρλάκια στο ίντερνετ, θα τα δοκιμάσω σύντομα και θα σας πω αν ενδιαφέρεστε.
    φιλιά κοριτσάρες

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    komothnh-thessaloniki
    Posts
    61
    Χαίρομαι που είσαι τόσο ευδιάθετη! Καλή συνέχεια λοιπόν και καλό δρόμο!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    129
    Σ'ευχαριστώ πολύ marikoul.. σε όλες το ίδιο εύχομαι.. εμείς ξέρουμε πόσες στιγμές στεναχώριας και απογοήτευσης έχουμε περάσει.. αλλά όταν τα καταφέρουμε πόσο χαρούμενες και περήφανες θα είμαστε!! κουράγιο σε όλες!! :blush:

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Athens
    Posts
    57
    γεια σου mpumpuki

    Θυμάμαι την προσπάθεια σου ...
    Κι εγώ εδώ πάλι, μεμ τη διαφορά ότι εγώ είμαι τόσο μα τόσο απογοητευμένη...
    Μακάρι να το πετύχουμε αυτλη τη φορά!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    129
    γεια σου enigeva! μην στεναχωριέσαι, όπως είδες δεν είσαι η μόνη που κάνει πισωγυρίσματα.. σημασία έχει ότι το μετανιώσαμε έγκαιρα, πριν ξεφύγουμε πάλι και κάνουμε limit-up! μόλις ξαναχάσεις τα πρώτα κιλάκια, θα δεις τι ωραία που θα νιώσεις και θα μπεις στην περσινή ψυχολογία.. για ό,τι χρειαστείς, στείλε μου.. εδώ θα είμαστε να δίνει η μια κουράγιο στην άλλη!!
    καλή συνέχεια...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •