Καινούργια στην παρέα...νέα προσπάθεια!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    http://thalassitsa.blogspot.com/
    Posts
    11

    Καινούργια στην παρέα...νέα προσπάθεια!

    Γεια σας παιδιά, ευχομαι όλοι να είστε πολυ πολυ καλάαα...

    Διαβάζω πολύ καιρό το φορουμ αυτό και τώρα που αποφάσισα να ξεκινησω μια προσπάθεια να χάσω κιλά, είπα να ζητήσω την βοηθεια σας και την στήριξη σας γιατι το χρειαζομαι πραγματικά!

    Από πάντα παιδευομαι με τα κιλά μου, έχω και πολυκυστικες οωθήκες και γενικά κάνω καποια υπερφαγικά επεισόδια τα βράδυα, κυρίως λόγο ψυχολογιας, άγχους κτλ... είμαι και εγω από αυτούς που ξεσπαν στο φαγητό για να νιωσουν απλα απολαυση.

    Έχω ύψος 1.70 και τα περισσοτερα κιλά που έχω φτάσει ήταν 92. Τα έχασα με διατολόγο 3 μήνες και μετά μόνη μου και έφτασα τα 67 (εκεί νιώθω υπέροχα). Μετά από 2 χρονια που ημουν σταθερη στα 67 με 71 άρχισα τις βλακεις, πολύ φαγητο πριν τον υπνο, γλυκα κτλ και έφτασα ξανά τα 80.

    Αισθάνομαι απαίσια δεν μου αρέσω γιατί πρίζομαι κιόλας ότα έχω καθυστέριση λόγο του προβλήματος, και είναι ένα χάλι. Τέσπα, από σήμερα ξεκίνησα διατροφή με μικρούς και σταθερούς στόχους. Το ιδανικό να γίνω 65 αλλά ας φτάσω τα 70 και βλεπουμε....

    Θα γράφω εδώ μέσα τι τρώω να περνω γνώμες, και ζητάω πραγματικά την ψυχολογική σας στήριξη, γιατί είμαι πολύ πεσμένη και όλο σκέφτομαι το φαγητό. (έχω και τον καλό μου να είναι τσιλιβήθρας και να τρώει συνέχεια και τσατίζομαι...χαχαχα):shocked2:

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    http://thalassitsa.blogspot.com/
    Posts
    11

    ενδοκρινολογος

    επίσης παιδιά ψαχνω ένα καλό ενδοκρινολογο στην θεσσαλονικη για τις πολυκυστικες οωθηκες που έχω, να κανω κάποιες εξετασεις, να μου πει την γνωμη του....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Καλωσηρθες!!! Εδω μια χαρα θα πανε ολα με κουβεντουλα να ξεχνιεσαι! Οταν θες να φας μπες να γραψεις εδω δυο κουβεντες, μπορει να σε διαβασουμε αργοτερα μια που επιασαν οι ζεστες και δεν εχει κινηση, ομως τα λες και τα βγαζεις απο μεσα σου, δινεις στον εαυτο σου χρονο να σκεφτει πριν πεσει σε υπερφαγια κι ετσι ισως το αποφυγεις! Καλη δυναμη και ολα θα πανε καλα! Καλα κανεις που ψαχνεσαι για το προβλημα σου, μπραβο!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    51
    Καλή αρχή και καλωσόρισες στην παρέα!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    http://thalassitsa.blogspot.com/
    Posts
    11
    να γράψω λοιπόν τι έφαγα χτες....

    πρωί(αργάαααα ξυπνησα στις 12): καφέ σκέτο με λιγο γαλα και ένα ποτήρι βιταμινη C
    1 κριτσινι ηλιοσπορου με 2 φετες γαλοπουλα

    απογευμα: 2 βερύκοκα και ένα καφε με 1 κουταλακι ζαχαρη και λιγο γαλα

    βράδυ(κατα τις 9): 1 φιλετο κοτοπουλο με ντοματοσαλατα, 2 μικρα κριτσινια, 1 κουταλια λαδι και 1 κουτάλι phaladelphia light

    Πως σας φαινονται;;;; δουλευα μεσημερι και γιαυτο δεν εφαγα

    ΑΑ ήπια και 2 λιτρα νερο εκει που δεν επινα καθολου...:thumbup:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Καλή επιτυχία Rioula!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1
    rioula85 εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου!!:tumble:

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    243
    rioula, καλη αρχη! Μια χαρα φαινεται το προγραμμα σου! Ξεκινα δυναμικα και καλη συνεχεια!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    υπεροχο το προγραμμα σου, ειδικα αυτο το "ξυπνημα στις 12" τι υπεροχα που ακουγεται!!! :P καλη αρχη!!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    3
    Rioula καλως ηρθες!!!
    Σε καταλαβαινω απολυτα κατι τετοια κανω κ εγω!!!
    Εχω χασει 30κιλα και τωρα τα τελευταια χρονια ειμαι στα 72-69 .
    Δεν εχω ξαναπαρει τα κιλα γιατι ειμαι παντα σε διαιτα η οποια ομως δεν μου προσφερει κατι στο να χασω και πλεον εχω αρχισει να κουραζομαι!!!!!
    Το foroum θα σε βοηθησει πολυ τουλαχιστον εμενα με βοηθαει στο ξεκινημα και στη διατηρηση μιας διατροφης μεχρι σιγμης!!!!
    Σχετικα με τον ενδοκρινολογο εγω λογω θυροειδους παω σε εναν παρα πολυ καλο γιατρο Σιδερης Δελαρουδης λεγεται και το γραφειο του ειναι στη Μητροπολεως!!!
    Αν πας θα με θυμηθεις!!!!
    Καλη συνεχεια να χουμε :smilegrin::smilegrin::smilegrin:

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    Γεια σου!
    Ειμαστε κοντα και στα κιλα και στο υψος!Εγω βεβαια δεν εχω καταφερει ποτε να χασω αρκετα αλλα οσο ζω ελπιζω χαχα!Καλη επιτυχια και προσεχε!Μην υποσιτιζεσαι γιατι θα κουραστεις συντομα...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    http://thalassitsa.blogspot.com/
    Posts
    11
    Καλημέρα! εύχομαι όλοι να είστε καλά. ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν σας ξέχασα, αλλά είχα νωρίς νωρίς άδεια κ έλειπα στο εξωχικο. Η διατροφή μου εκεί την πρώτη βδομάδα ήταν καλή, αλλά μετά ξέφυγα. τι παγωτά, τι γλσύκα ποτά ψητά αφήστε τα. ευτυχώς δεν έβαλα αλλά έχασα κάτι γραμμάρια. Η θάλασσα βλέπετε. τώρα συνεχίΖΩ κ είμαι 78.2 σήμερα που ζυγιστικα. πάλι καλά. θα γράφω καθημερινά πλέον. Σας φιλω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Καλη δυναμη! :thumbup:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •