δεν εχω έμμηνο ρύση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Υπομονή :/ Ευχομαι τα καλύτερα!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    εχω πραγματικα τρελαθει δε ξερω τι να κανω, θα παρω μονη μου την αποφαση να τα σταματησω τα αντισυλλιπτικα καθως οι γιατροι δεν συμφωνουν σε κατι και θα προσπαθησω να χαλαρωσω και να κανω την περιοδο μου να ερθει και απλι φυσιολογικα δεν ξερω αν θα τα καταφερω....
    εχω λεπτο ενδομητριο, μηπως ξερετε γιατι ή τι θα μπορουσα να κανω για να το αυξησω?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εγω θα σου πρότεινα να ψάξεις για έναν ΚΑΛΟ γιατρό. Έναν όμως, όχι 1500 :P

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ψαχνω και δεν ξερουν εχω παει σε 5-6 διαφορετικους και παλι τιποτα ολοι λενε την ευκολη λυση αντισσυλιπτικα εγω δε τα θελω ομως δε αντεχω αλλο αυτη τη κατασταση

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Δεν ξέρω ρε 'συ πραγματικά :/ Δεν μου έχει τύχει. Εγω έχω πολυκυστικες και 15 φορές τον μήνα περίοδο λολ. Θες να αλλάξουμε; ΧΔ αχαχαχα

  6. #36
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    49
    Καλημερα! παρομοιο προβλημα ειχα αλλα οχι ακριβως το ιδιο καθως βρηκαμε ευκολα τι εφταιγε και το διορθωσα..
    Υποθετω εχεις τσεκαρει τα επιπεδα προλακτινης στο αιμα; ειναι κατι που αναστελλει την περιοδο αλλα θεραπευεται πολυ ευκολα με χαπια..
    περα απο αυτο ομως (που αν δεν το εχεις τσεκαρει κοιταξε το οπωσδηποτε γιατι συνδεεται και με το αγχος) υπαρχουν και φυσικα σκευασματα που βοηθανε στις πολυκυστικες ωοθηκες η στο συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων (μπορει να εχεις αυτο χωρις την κλινικη εικονα των κυστων στις ωοθηκες) οπως το agnus castus, φυτικο σκευασμα που νομιζω δεν προκαλει παρενεργειες. Το ειχα παρει παρα πολυ παλια , πανω απο 10 χρονια πριν και με ειχε βοηθησει αρκετα, θελει ομως 2-3 μηνες για να δεις αποτελεσματα σε τακτικη βαση.
    Εχω ακουσει και για το evening primrose oil αν δεν κανω λαθος αλλα δεν το εχω δοκιμασει.

    Επισης κλασικα αν οντως παιζει θεμα με πολυκυστικες κοψε μαχαιρι την ζαχαρη, το αλευρι και τα παραγωγα τους για 1 μηνα και πιστευω οτι θα βοηθησει πολυ..
    Δεν ξερω αν τα 53 κιλα ειναι τοσο λιγα για να κοπει η περιοδος, μου φαινεται υπερβολικο εκτος αν εισαι 1.80 υψος...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    και εγω πιστευω οτι δεν υπαρχει θεμα κιλων... οταν εκανα εξετασεις χωρις περιοδο αλλοι γιατροι εβλεπαν πολυκιστικες και αλλοι οχι. τα αντισυλλιπτικα μου προκαλλουν πολλες παρενεργιες δε τα αντεχω με τιποτα και δεν θελω να τα ξαναπαρω. τωρα που τα εκοψα περιμενω περιοδο και θα κανω εξετασεις τοσο αιματος οσο και υπερυχος να εχω μια πιο ολοκληρομενη εικονα...
    το agnus castus στο ειχε χορηγησει γιατρος? βοηθαει???
    πραγματικα εχω απελπιστει εχω τρελαθει, μα ποσο αγχος εχω που δεν ερχεται η περιοδος μου???? εχω τρελαθει :no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::n o::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no: :no::no::no::no::no::no::no::no::no:

    Scarllet_D φυσικα και ανταλασσω!!!!! θελω περιοδο απεγνωσμενα :P:P:P:P:P:P:P:P:P

  8. #38
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    49
    Καλημερα! Το agnus castus δεν ειναι φαρμακευτικο σκευασμα, περισσοτερο συμπληρωμα διατροφης θα το ελεγα. Αν κανεις αναζητηση θα το βρεις και σε ιντερνετικα φαρμακεια απο Ελλαδα. Απ οσο ξερω δεν εχει παρενεργειες και βοηθαει πολυ στο να ρυθμιστει ο κυκλος και οι ορμονες.
    Παρολα αυτα επιμενω, εχεις κανει εξεταση προλακτινης (αιματος); Αν οχι ειναι πολυ πιθανον να οφειλεται εκει. Ψαξτο οπωσδηποτε!
    Αν παρολα αυτα δεν εχεις κανει τετοια εξεταση και περιμενεις να αδιαθετησεις για να κανεις υπαρχει χαπι που σου φερνει περιοδο μεσα σε 3-4 μερες (ο γιατρος σου ξερει και συνταγογραφειται κανονικα). Για να μην περιμενεις εις τον αιωνα τον απαντα!;)

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    εχω κανει και προλακτινη και ειναι φυσιολογικη, βεβαια εκανα ολες τις εξετασεις χωρις να εχω περιοδο και τωρα που θα μου ερθει επειτα απο τη ληψη αντισσυλιπτικων θα τις ξαναεπαναλαβω....
    το εχω παρει και αυτο το χαπι και εν μου χε ερθει ήταν οτι χειροτερο υπεφερα πολυ!!!
    τα εχω δοκιμασει ολα τωρα σκεφτομαι αμα μου πουν παλι αντισσυλιπτικα να παρω αλλα να παρω πιο ηπια ή τα agnus castus, δεν εχω βρει και ενα καλο καλο γιατρο να με διαφωτισει ο καθενας λεει τα δικα του!! εχω τρελαθει!!!
    και τωρα περιμενω επειτα απο τη ληψη αντισυλιπτικων που τα σταματαω για 7 μερες μου ρχεται την πεμπτη και τωρα περιμενω να μου ερθει αυριο.... μονο στυην ιδεα οτι δεν θα ρθει τρελενομαι...:(:(:(:(:(:(:(
    επινα για καποιο καιρο δικταμο, κανελα, αχιλλεια ολα τιποτα δε βοηθησε.......

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    περιμενω σημερα να μου ερθει και δεν εχει ερθει.... πραγματικα εχω αγχωθει παρα παρα πολυ..
    πηρα αντισυλλιπτικα και τα εχω σταματησει για 7 μερες σημερα ειναι η πεμπτη και δεν εχει εμφανιστει...
    μονο με τα αντισυλλιπτικα μου ερχεται..

  11. #41
    τελικά σου ήρθε με αντισυλληπτικά?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    δοξα τω θεω ναι μου ηρθε και τωρα τα εκοψα δεν τα ξαναπαιρνω θελω να λειτουργησει ο οργανισμος μου μονος του και θα κοιταξω να το βοηθησω αλλιως περα απο χαπια αλλα δεν ξερω πως!!!! :no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::n o::no::no::no::no:

  13. #43
    πρέπει σιγά σιγά να μπορέσεις να βάλεις 2 κιλά κ να μείνεις σταθερή σε αυτό το βάρος.

    μην πέσεις με τα μούτρα να παχύνεις

    σιγά κ σταθερά.πρόσθεσε λίγο παραπάνω πρωτείνη,λίγο ελαιόλαδο, λίγο ψωμί ολικής άλεσης ,φρούτα και ξηρούς καρπούς. στο καθημερινό σου διαιτολόγιο

    κ γενικά αν τρως 2 κουταλιές ποσότητα σε κάθε γεύμα ,τρώγε 2,5.

  14. #44
    υπάρχει κάποια περίπτωση απώλειας της περιόδου μετά από βουλιμία?

    εγώ έχασα την περίοδό μου από τα 16 μου και από τότε έχει έρθει από μόνη της 3 φορές όλο κ όλο. συνήθως παίρνω αντισυλληπτ ή primolut για να μου έρθει

    τώρα είμαι 27.

    οι γιατροί όλοι με βάζουν να κάνω εξετάσεις δν βρίσκουν τίποτα πέρα από πολυκυστικές οι οποίες δημιουργούνται και από έλλειψη περιόδου.

    ελπίζω οτι αν χάσω κιλά και τρώω σωστά θα βελτιωθεί η κατάστασή μου.

    κεγώ ανησυχώ πραγματικά για το αν θα γίνω ποτέ μάνα.
    βέβαια δν περιμένω αυτό που έκανα τόσα χρόνια να μην έχει κ συνέπειες.
    απλά ελπίζω να σταθώ τυχερή.

    τι να κάνω πια?δν μπορώ να γυρίσω πίσω το χρόνο δυστυχώς

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    11 χρονια ταλαιπωρησε??αληθεια????
    εγω περασα στα 14 μου ανορεξια και επειτα βουλιμια ομως 18 και 19 ειχα κανονικα περιοδο και μετα στα 19 με επεισοδιο ανορεξιας παλι την εκοψα. τωρα ειμαι 21 και εδω και 2 χρονια σταθερη σε κιλα και μη καταστροφικες συμπεριφορες και δεν εχω περιοδο, μαλλον ειναι απορια ολων αυτων...
    δηλαδη τωρα εδω και τοσα χρονια παιρνεις φαρμακα να σου ερθει? χωρις φαρμακα εχεις δοκιμασει να δεις αν θα σου ερθει?

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •