δεν εχω έμμηνο ρύση - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58
  1. #46
    περιμενα μάξιμοθμ κανά 3μηνο αλλά όχι παραπάνω.μου έχουν πει οτι δν κάνει να μένω πολύ καιρό χωρίς περίοδο.ναι αλλα τόσα χρόνια ταλαιπωρούμαι κ με διατροφικές διαταραχές. εσύ αφού το έκοψες μικρή το σπορ σίγουρα θα επανέλθεις. προς γνώση και συμμόρφωση....

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    το ελπιζω!! 11 χρονια ταλαιπωρησε απο διατροφικες διαταραχες???

  3. #48
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    ζηλιαρομπομπικα ,να επιτρεπεται ποσα κιλα εισαι?τοσα χρονια δεν εχεις περιοδο?οι γιατροι τι σου εχουν πει?

  4. #49
    τώρα είμαι 76.
    ναι έχω πολυκυστικές ωοθήκες.

    πήγα σε αρκετούς γιατρούς, το γενικό συμπέρασμα που έβγαλα είναι να παίρνω ανα 40 μέρες primolut για να μου έρχεται περίοδος γιατί δν κάνει για την μήτρα να μένει κάποιος πολύ καιρό χωρίς περίοδο.

    κατά τάλλα οτι δν είναι πολύ έντονο το σύνδρομο πολυκυστικ που έχω και να χαλαρώσω να μην αγχώνομαι να κόψω τα γλυκά ,να χάσω κάποια κιλά και να μείνω σταθερά εκεί.

    ναι αίγλη 11 χρόνια βασανίζομαι με δδ. βέβαια τόσα χρόνια το περνάω σε σοφτ μορφή, αλλά τόσα χρόνια κρατάει η κολώνια!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ωχ καταλαβα, ανορεξια - βουλιμια δλδ?

  6. #51
    βουλιμία-υπερφαγία
    κ ελάχιστα ανορεξία

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    149
    Τώρα τι έχεις ξεπεράσει κάπως τις φιατροφικές διαταραχές ή ακόμα σε "γυροφέρνουν";

  8. #53
    δν έχω ξεπεράσει τίποτα ακόμη.προσπαθώ να ξεπεράσω, καταφέρνω μέρες κ μήνες ολόκληρους να τρέφομαι φυσιολογικά κ μετά πάλι ξεπέφτω έστω κ για λίγο μετά επανέρχομαι κ ούτω κάθε εξής.
    απλά προσπαθώ τώρα να τρώω όσο το δυνατών πιο σωστά,με κανονικά γεύματα κ πλήρη.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    149
    Αφού έχεις συνειδητοποιήσει το πρόβλημα και το παλεύεις είσαι σε πάρα πολύ καλό δρόμο!!!Δεν είναι κακό να πέφτεις, κακό είναι να μην ξανασηκώνεσαι :wink1:

  10. #55
    σε ευχαριστώ για την θετική στάση.

    προσπαθώ να δείχνω όσο μπορώ ενθαρρυντική και θετική κεγώ προς τον εαυτό μου.

    αλλά ώρες ώρες η συνήθεια με ξεπερνάει κ δν μπορώ να παλέψω με τον εαυτό μου.
    το καλό είναι οτι παλιότερα μετά από ένα στραβοπάτημα εγκατέλειπα κ έπεφτα τελείως. τώρα απλά στεναχωριέμαι πολύ κ συνεχίζω.
    τουλάχιστον βιώνω το συναίσθημα.

    περιμένω περίοδο με primolut ,έχω κανονικά συμπτώματα περιόδου ενώ συνήθως δν καταλαβαίνω καμία διαφορά. τώρα πονάει το στήθος μου κ εχει πριστεί

    μία φορά είχα πάρει primolut κ δν ερχόταν η περίοδος. ήρθε μετά από δυο βδομάδες, με πάρα πολύ αίμα κ το στήθος μου είχε κοντέψει να σκάσει!
    πήγα στον γυναικολόγο κ μου λέει έχεις παχύ ενδομήτριο κ έχεις κάνει ωορηξία!

    δν καταλαβαίνω πως γίνεται αυτό

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Τα γυναικολογικα είναι περίεργα δυστυχώς κορίτσια....και δυστυχώς το αυξημένο βαρος τα κάνει ακόμα πιο περίεργα! Γι αυτό όσο μπορούμε καλή και σωστή διατροφή....

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    πωπωπω τα εχω περασει, παλευα απο τα 14 μου, πρωτα με ανορεξια 2 χρονια και επειτα 2 χρονια με βουλιμια, μετα υπερφαγια παλι ανορεξια για κανα χρονο και μετα επεσα κπ διαστημα βουλιμια-υπερφαγια και τωρα εδω και ενα μισο χρονο εχω σταθεροποιηθει με πολλες προσπαθεις. ειναι εφικτο παντως με σωστη και πληρη διατροφη να τις ξεπερασεις!!

  13. #58
    κάθε περίπτωση είναι διαφορετική

    μπορεί κάποιος να το περάσει μέσα σε ένα εξάμηνο κ να είναι πολύ έντονο.
    άλλος να βασανίζεται μια ζωή.

    άλλος να το ξεπεράσει κ να μην το θυμάται καν

    όσο πιο γρήγορα το αντιμετωπίσεις τόσο καλύτερα αλλά παίζει ρόλο κ από το αν φαίνεται.

    εμένα ανέκαθεν ήταν τόσο λαιτ που ακόμα κ η ίδια άργησα να το αντιληφθώ ,όσο για τους δικούς μου, ούτε τους περνούσε απτο μυαλό
    όταν θα έπρεπε να τρέχω σε διατροφολόγους ψυχιάτρους κ άλλου ειδικούς εγώ δν είχα καν αντιληφθεί οτι έκανα κακό στον εαυτό μου.
    τέσπα κάλλιο αργά πάρα ποτέ.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •