Το συνδρομο της ζυγαριάς..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437

    Το συνδρομο της ζυγαριάς..

    Παιδιά τη γνώμη σας!!!!!
    Φεύγω για διακοπές σχεδόν για δυο μήνες και αποφάσισα να πάρω και τη ζυγαριά μαζί μου για να νοιώθω σιγουριά…………
    Πιστεύεται ότι είναι λάθος;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ναι!! φαε οπως τρως και ηρεμησε!! ασε τη ζυγαρια σπιτι... δεν μπορει αυτη να καθοριζει τη ζωη σου, ακολουθησε τη διατροφη που ακολουθεις και μην ανχωνεσαι για τα κιλα...θα τα δεις σε δυο μηνες!! στα ιδια θα σαι μην τρελενεσαι τωρα κοιτα να κανεις διατηρηση οχι να χασεις!! διακοπες ειναι!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    405
    διακοπες κανουμε οταν διακοπτουμε κατι,,,,καιρος να διακοψεις την σχεση σου με την ζυγαρια...καλα να περασεις!!!!!!!!!!!!αρκετο κολυμπι,σαλατες....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    γωγώ μου εγώ πέρσυ τον χειμώνα χειρουργημένη 9 μήνες πέρασα σχεδόν ένα μήνα σε ξενοδοχείο,επομένως δεν είχα κ μεγάλη ευκινησία στο τι θα φάω κ πόσο....ΦΥΣΙΚΑ και δεν πήρα μαζί μου την ζυγαριά,ακολούθησα όσο μπορούσα την διατροφή μου και όταν με το καλό γύρισα ζυγίστηκα.Και το καλοκαίρι που είχα κλείσει χρόνο κ έλειψα ένα μήνα αλλά έμεινα σε οικογενειακό σπίτι αλλα κ μπισκοτάκια τσίμπησα κ παγωτάκια κ γενικάέφαγα πιο πολύ ,πάλι το ίδιο έκανα,όταν με το καλό γύρισα ζυγίστηκα κ όλα μια χαρά.Μην την πάρεις μαζί σου κ αγχώνεσαι για το τι θα δείξει,εξάλλου έχεις σαν γνώμονα τα ρούχα σου,και να ξεφύγεις κ λίγο δεν τρέχει τίποτα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ!!!!!!!!:bouncy::bouncy::bouncy: :bouncy::bouncy:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    135
    Γωγω,εγω δεν θα συμφωνησω με τα προηγουμενα κοριτσια!!!!!
    Αν εφευγες για μια βδομαδα ή 10 μερες ναι, μην κουβαλας ζυγαρια.
    Αλλα δυο μηνες ειναι πολυ... ευκολα μπορεις να ξεφυγεις και βλεπεις
    πως κατεβενουν τα άτιμα τα frozen και τα παγωτα........
    Ειναι πολυ προσφατο το χασιμο των κιλων και πιστυω οτι πρεπει να εχουμε εναν
    ελεγχο μεχρι να σταθεροποιηθουμε.
    Εγω θα την επερνα!!!!......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Τάσο σε ευχαριστω ................

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα τάσο. Κι εγώ έχω κατέβει Αθήνα για 4 μήνες περιπου αλλά τη ζυγαριά δεν την πήρα μαζί . Κάπου το ψιλομετανιώνω βέβαια σιγά σιγά αλλά αυτό μάλλον αναμενόμενο ήταν αφού πάντα με τη ζυγαριά νιώθεις σιγουριά ! Το θέμα είναι να κρατησουμε ο καθένας σωστές διατροφικές (όσο γίνεται πάντα , μην φτάνει το πράμα στην υπερβολή) συνηθειες χωρίς τον "βούρδουλα" της ζυγαριάς . Καλή ευκαιρία να κάνεις ένα τεστ στο κατα πόσον μπορείς να το κάνεις αυτό

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εγώ θα σου έλεγα να την πάρεις. Θα σε βοηθησει να κοντρολαρεις πιο πολυ το αγητο κι επίσης να μην αγχώνεσαι στην φάση του "Αχ κι αν έχω πάρει κιλά;;;".

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    414
    Κι εγώ αν ήταν για 2 μήνες θα την έπαιρνα μαζί μου. Κυρίως γι αυτό που είπε η scarllet, μην αγχωθώ μπας και πήρα (πολλά) κιλά. Βέβαια το καλύτερο νομίζω είναι να βρεις ένα φαρμακείο ώστε να ζυγίζεσαι -πάντα στην ίδια ζυγαριά- κάθε 2-3 ώρες... (εντάξει πλάκα κάνω) κάθε 5-10 μέρες ώστε να βλέπεις που είσαι και να εφησυχάζεσαι ή να λαμβάνεις μέτρα...

    Τώρα αυτά τα περί καλοκαιριού και διατροφικής χαλάρωσης, εγώ δεν τα υποστηρίζω. Δεν τα υποστηρίζω γιατί αυτά μας χάλασαν... Ίσα ίσα που επειδή είμαστε κάπως καλύτερα ψυχολογικά είναι και πιο εύκολο να κοντρολάρουμε τι τρώμε. Προφανώς μπορεί να υπάρχουν πολλές αντικειμενικές δυσκολίες για να κάνουμε την διατροφή που θέλουμε αλλά πάντα μπορούμε να βρούμε μια έστω συμβιβαστική λύση.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον/την απο πάνω!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •