Μικρό πρόβλημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363

    Μικρό πρόβλημα

    Λοιπόν παιδιά τελευταία έχω ένα μικρό θεματάκι. Δεν μπορώ να φάω κρέας. Ξέρω πόσο καλό κάνει η πρωτεϊνη και πόσο απαραίτητη είναι στην σωστή διατροφή αλλά ειλικρινά δεν μου βγαίνει. τρώω ελάχιστη πρωτεϊνη μέσα στην μέρα μου και είμαι κάτω απο το 50% που θα έπρεπε να προσλαμβάνω, ειδικά πλέον που έχω αρχίσει και καθημερινή άσκηση. Έχω αρχίσει να σκέφτομαι συμπληρώματα πρωτεϊνης, θα ρωτήσω και την διατροφολόγο μου την Τετάρτη που θα πάω, αλλά θα ήθελα να μάθω αν είχε κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα, και τι έκανε γι αυτό.

    Ευχαριστώ! ^_^

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    δε σ αρεσει το κρεας? το κοτοπουλο? γαλα γιαουρτι τυρι τρως? καλυτερα να τρως μην παιρνεις συμπληρωματα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Δυστυχώς έχω δυσανεξία στην λακτόζη οπότε τα γαλακτοκομικά μου είναι μία ή άλλη περιορισμένα. Κι ακόμα κι αυτά που είναι με μειωμένη περιεκτικότητα στην λακτόζη τα σιχαίνομαι ως γεύση. Λίγο τυρί τρώω, όπως και λίγο κρέας. Δεν είναι πως δεν τα αγγίζω καθόλου απλά τα τρώω σε πολύ μικρές ποσότητες :/

    Συμφωνώ γενικά για τα συμπληρώματα γι αυτό και το σκέφτομαι πολύ αλλά πραγματικά έχω ζοριστεί πολύ για να φάω κρέας αλλά δεν.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    μα με τιποτα? τις ουσιες που εχει το κρεας και ιδιαιτερα αιματοκριτη δεν εχει πουθενα! εγω λεω να το παλεψεις, μια δυο φορες τη βδομαδα φαε κρεας, ουτε εμενα μ αρεσει το κρεας, μ αρεσει το κοτοπουλο απο κρεας τρωω κιμα, μοσχαρια, χοιρινα και αυτα δε τα πολυ θελω αναγκαστικα τα τρωω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Καλά άσε τον αιματοκρίτη.....στα ταρταρα ο δικός μου κι έχω και αναιμία :/ Πφ, σκατούλες.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    οποτε η λυση χαπακια απο το στόμα? :P:P:P:P εγω ειμαι κατα αυτον αλλα αμα δε τρως με τιποτα παρε!! και τρωγε οτι αλλο περιεχει πρωτεινη οπως αβγο, οσπρια, αιματοκριτη απο πορτοκάλια!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Αυγά, ομελέτες; Εγω οταν δε κατάφερνα να φάω αρκετή πρωτεΐνη σε αυτά κατέφευγα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Η αλήθεια είναι πως τρελαίνομαι για αυγουλάκια ^_^ Αλλά θέλουν λάδι γαμώτο >.<

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •