αυξηση μυικης μαζας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491

    αυξηση μυικης μαζας

    γεια σας, πιστευω οτι αρκετοι απο σας γνωριζεται οτι αντιμετωπιζω θεμα με την περιοδο μου δηλαδη δεν μου ερχεται, οι αιτιες ειναι αρχικα το εντονο στρες και δευτερον τα κιλα. το θεμα ειναι οτι δνε ειμαι πολυ αδυνατη και γι αυτο δεν θελω να παρω κιλα, με αγχωνει αυτο . εχω υψος 1.65 και ειμαι 52 κιλα.
    καποιο διαστημα που ειχα ανορεξια αλλα και γενικα οποτε εχανα βαρος οταν επεφτα κατω απο 53 παντα κοβοταν η περιοδος μου...
    τωρα καλουμαι να παρω 2 κιλα τουλαχιστον να μαι 53-54 και να μεινω εκει σταθερη ωστε να μου ερχεται και να φτιαξει ο κυκλος μου...
    η αληθεια ειναι οτι τρωω αρκετα ( δεν ξερω αν τρωω τοσο για να παρω αλλα τρωω ) σκεφτομαι αν γινεται να παρω μυικο βαρος και οχι λιπος αλλα δε ξερω το πως...
    η διατροφη μου ειναι η εξης

    πρωι γαλα με δημητριακα (μεγαλο μπολ) και 1-2 κουλουρακια (πορτοκαλιου ή κτ αλλο )

    συνηθως δεν τρωω δεκατιανο

    μεσημερι μια μεριδα φαγητου με 1-2 φετες ψωμι και σαλατα

    απογευμα ή μια φρουτοσαλατα ή ενα γλυκο ή γιαουρτι με γλυκο του κουταλιου

    βραδυ ενα τοστ με σαλατα, ενα τοστ και γιαουρτι, ενα σαντουιτσ, σουπες με ψωμι, ντακος, πιτα με γυρο

    αυτο κανω και δεν ανεβαινουν τα κιλα μου, μα ειναι λιγα??
    η αληθεια ειναι οτι και εγω αρνουμαι να παρω βαρος ενω πρεπει....αλλα δε πιστευω οτι παιζει ρολο η ψυχολογια και δεν παιρνω....
    σκεφτομουν απο οκτωμβρη γτ νωριτερα δεν γινεται να κανω αυτη τη διατροφη που ηδη κανω σε συνδυασμο με γυμναστηριο...
    θελω δυο με τρια κιλα μυικης μαζας και οχι λιπους, θα μπορεσω καπως να το πετυχω πραγματικα εχω απελπιστει.....η περιοδος ειναι σημαντικο για μια γυναικα και εχω βαρεθει να παιρνω αντισυλιπτικα ενω μπορω να τα αποφυγω... :sniff::sniff::sniff::sniff::sniff::sniff::sniff:: sniff::sniff::sniff::sniff::sniff::sniff::sniff::s niff::sniff::sniff::sniff::sniff::sniff::sniff::sn iff::sniff::sniff::sniff:

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    αν αυξησεις την ποσοστητα του φαγητου που τρως ισως παρεις καποια κιλα,απ'οτι στιγμη που δεν θες να ειναι λιπος να τρως πολυ πρωτεινη,ας πουμε στο πρωινο σου βαλε και ενα βραστο αυγο η βαλε και αλλη ποσοτητα στο κρεας που καταλανωνεις,γενικα αν αυξησεις λιγο τις θερμιδες ,γυμναζεσαι και δεν τρως απ'εξω τα κιλα που θα παρεις δεν θα σου φανουν ασχημα πανω σου.Γενικ τα κιλα σου δεν ειναι τοσο χαμηλα ωστε να σου κοπει η περιοδος? ο γιατρος τι σου ειπε, οτι φταιει το βαρος σου ?ισως ειναι αλλη η αιτια που δεν εχεις περιοδο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Συμφωνω απόλυτα για την πρωτεϊνη και γενικά με αυτά που είπε η Νάταλι!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    μα και εγω αυτο πιστευω αλλα συμφωνα με τους γιατρους παντα οταν επεφτα κατω απο 53 δεν ειχα αλλα τωρα δε στερουμαι τρωω ειμαι καλα ολα οκ. η αλλη αιτια ειναι το στρες... δεν ξερω ισως θελει το χρονο της παντως πραγματικα υποφερω...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Προσπάθησε να αυξήσεις μυική μάζα τότε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Η γυμναστικη γενικά θέλει πολύ καλή διατροφή είναι η αλήθεια :/

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    εχω απελπιστει δε ξερω τι να κανω δε ξερω τι φταιει!!!! :no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::n o::no:
    αν δεν εχω πολυκιστικες γτ και εκει οι γιατροι δεν ξερουν αλλοι λεν οτι εχω αλλοι οχι τοτε φταιει το αγχος αλλα ποσο αγχος εχω!!!!!!! και μετα τα κιλα αλλα αφου τρωω τα παντα και γενικα αρκετα πως γινεται να υπαρχει θεμα??ελλιποβαρεις δεν ειμαι..... :no::no:

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    τι να σου πω βρε κοριτσακι μου,αυτο με τους γιατρους με ξεπερναει,πως γινεται ενας να βλεπει οτι εχεις πολυκυστικες και αλλος να σου λεει οτι φταιει το αγχος,κυριολεκτικα ειναι οτι να'ναι.Ποσο καιρο δεν εχεις αδιαθετησει?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    σταθερη περιοδο ειχα μεχρι και τα 18 μου μετα μου κοπηκε για περιπου 8 μηνες και επειτα μου ηρθε για 3, οταν μου ρθε ημουν σε καλη ψυχολογικη κατασταση μνο αυτο θυμαμαι, εκτοται εδω και ενα χρονο παιρνω αντισυλλιπτικα και τα εκοψα το μαιο απο οπου δεν μυ εχει ερθει και τωρα τα πηρα αυτ το μηνα και περιμενω αυτες τις μερες...
    αλλα δν μπρω να τα ξαναπαρω δεν τα αντεχω, μου κανουν πολλες παρενεργιες

  10. #10
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    εκοψες τα αντισυλλιπτικα και σου κοπηκε και η περιοδος δηλαδη?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ναι χωρις αντισσυλιπτικα δεν εχω....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •