Να`μαι και γω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    2

    Να`μαι και γω...

    Καλησπερα. Πανω σε μερες μεγαλης απελπισιας σας βρηκα.

    Να ξεκινησω λεγοντας πως θεωρω οτι το φαγητο ειναι το ναρκωτικο μου. Δεν ειμαι υπερβαρη, καθε αλλο εδω και αρκετα χρονια. Το βαρυτερο μου ηταν 75 κιλα, τωρα ειμαι 54κιλα, πριν 2 μηνες ημουν 50κιλα....μετα απο αρκετα βουλιμικα επεισοδια στο διαστημα αυτο πηρα τα 4 κιλακια....τελευταιο επεισοδιο βουλιμικο, μολις χθες.....Αισθανομαι φυσικα χαλια, στομαχι ταλαιπωρημενο, κλαιω απο το πρωι....Τα βουλιμικα επεισοδια δεν ειναι κατι καινουριο...δεκαετιες τωρα....αρχικως κατεφευγα σε καθαρτικα, πώς δεν κατεστρεψα το γαστρεντερικο συστημα, αποριας αξιο....δεν το κανω πια, φοβαμαι να το κανω πια...
    Τί πυροδοτησε τα επεισοδια παλι ? ...μια επισκεψη στον γυναικολογο...εχω μπει πλεον στην κλιμακτηριο μολις στην ηλικια των 43....και ο Θεος βοηθος !
    Συγχωρεστε με για τυχον ασυναρτησιες....δεν ξερω πώς να βοηθησω επιτελους τον εαυτο μου....Αντιλαμβανομαι οτι μια καλη ψυχοθεραπεια θα βοηθουσε αλλα δυστυχως, οπως και για πολλους φανταζομαι πια, δεν υπαρχουν τα χρηματα πλεον.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Αυτ'α τα ρημάδια τα χρήματα θα μας φάνε :-(
    Προσπάθησε να μην το αφήσεις να σε ρίξει! Και τι που μπήκες κλιμακτήριο;;; Σε αναιρεί αυτό ως άνθρωπο;;; Όχι βέβαια!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    2
    Οχι, οχι ! Φυσικα δεν τιθεται θεμα αναιρεσης...απλα μαζι με ολα τα συμπτωματα ειναι και κατι τρελες ορεξεις για υδατανθρακες και η καταθλιψη !! Θανατηφορος συνδυασμος οπως καταλαβαινετε !!

    Με τρομαζει αυτη η απωλεια αυτοελεγχου, να ξερεις οτι μετα τη ζαμπονοτυροπιτα που ορεγεσαι, θα φας και 2 ντονατς, ενα ολοκληρο πακετο μπισκοτα, μια μεγαλη σοκολατα και 2 μπολ γεματα δημητριακα με βουναλακια ζαχαρης.....να προσπαθεις να σταματησεις τον εαυτο σου με τη φωνη της λογικης, να ιδρωνεις απ`την αγωνια και την απολυτη βεβαιοτητα πως δεν θα καταφερεις τη δεδομενη στιγμη να συγκρατηθεις....και μετα να πρεπει να βιωσεις και ολη την ενοχη και την αηδια της αποτυχιας σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Είναι επειδή το βλέπεις ως απώλεια αυτοελέγχου! Πάτα πόδι και συνέχισε σαν να μην συνέβη τίποτε ;-)

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    προσπαθησε την επομενη φορα να συγκρατησεις τον εαυτο σου,το ξερω ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να προσπαθησεις και να μη τα παρατας .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •