αντισυλληπτικά και πρόσληψη βάρους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    216

    αντισυλληπτικά και πρόσληψη βάρους

    Γειά σας παιδιά!

    λοιπόν , σκέφτομαι να αρχίσω αντισυλληπτικά για μέσω αντισύληψης, να στρώσει ο κύκλος, πολυκυστικές κτλ..

    Με απασχολεί πολύ το αν θα πάρω βάρος μ αυτα.. έχετε παρόμοια εμπειρία?δλδ αν ενώ τρώγατε νορμάλ κ με αντισυλληπτικά , πήρατε βάρος?κτλ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    παιρνω αντισυλλιπτικα πολλλα χρονια και τωρα θα τα σταματησω περα απο παρενεργιες δεν εχω λογο να παιρνω.. τα επαιρνα να μου ερχεται η περιδοδος γιαι αλλιως δεν μουερχεται ( εχω λεπτο ενδομητριο ). με τα αντισυλλιπτικα συνηθως παιρνεις 2-3 κιλα, εγω τοσα παιρνω εχεις πρηξιμο, εγω ειχα φτασει σε σημειο να πεταξω παντελονια γτ δεν μου ερχονταν βεβαια μετα απο 2-3 μηνες που τα συνιθιζει ο οργανισμος τοτε ξεπρηζεσαι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Ναι κι εγώ μόλις τα ξεκίνησα πήρα 4-5 κιλάκια αλλά μετά απο 3 μήνες περίπου έφυγαν μόνα τους χωρίς εγώ να κάνω κάτι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ποια αντισσυλλιπτικα παιρνεις αν επιτρεπεται? εγω τωρα τα ξεκινησα αλλα δεν τα αντεχω μουν κανουν πολλες παρενεργιες τα εκοψα....

  5. #5
    αν η διατροφή που κάνεις είναι ισορροπημένη δν έχεις φόβο να πάρεις κιλά. αν περιορίσεις κ τα γλυκά ακόμα καλύτερα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Ξέρω τι λες για τις παρενέργειες! Κι εγώ τον πρώτο μήνα ήμουνα εντελώς σκατα! Αναγούλες ζαλάδες κι ό,τι θες! Σιγά σιγά όμως περάσανε και το κυριότερο μου ρυθμισαν τον κύκλο! Τα Qlaira παίρνω εγώ! Είχα πάρει κι άλλα στο παρελθόν αλλά δεν θυμάμαι τώρα να σου πω. Δοκιμάσε κι εσύ να αλλάξεις χάπι μπορεί γι αυτο να έχεις τόσο άσχημες παρενέργειες!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    καποια περιοδο που τα επερνα ειχα φουσκωμα στην αρχη ,κιλα δεν ειχα παρει,ισως αυτο να εξαρταται απο τον καθε οργανισμο...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Σίγουρα εξαρτάται!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •