παχυνση ενδομητριου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    ναι δίκιο έχεις .απλά έτσι ενδεικτικά μπορεί να το δει κάποιος

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Κι όμως εμένα μου το υπολόγισε με διαφορά 0,2! (απο την κανονική λιπομέτρηση εννοώ)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    149
    Εμένα συν 10. Τελευταία φορά (πριν 2 μήνες) ήμουν 19,8 αποκλείεται να πήγα στο 29,6

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εγώ είμαι στο 56,7 κι αυτό με έβγαλε 56,9!

  5. #20
    εγώ δν τόλμησα ακόμα έστω κ ενδεικτικά να πάρω μια μέτρηση

    την τελευταία φορά με μέτρησε ειδικός και με έβγαλε 41% τώρα που είμαι 10 κιλά πάνω δν θέλω να ξέρω.

    αν κ επειδή κάνω εδώ κ 1 χρόνο γυμναστική λέω να τολμήσω να μετρηθώ αύριο μόνη μου κ από βδομάδα να πάω να με μετρήσουν κ στο γυμναστήριο

    εγώ πάντως πρέπει σίγουρα να χάσω λίπος και να συντηρηθώ σε σταθερά νούμερα αν θέλω να παρουσιάσουν κάποια βελτίωση τα γυναικολογικά μου

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Δυστυχώς το βάρος επηρεάζει πολύ τις ορμόνες :/ Κι εμένα η γυναικολόγος μου έχει πει πως αν πέσω κάτω απο 76 κιλά (έχω ύψος 1,78) λογικά θα στρώσει κι ο κύκλος μου και δεν θα χρειάζομαι χάπια....οπότε εδώ στον αγώνα! Πάντως η γυμναστικη λογικά θα σε έχει βοηθήσει να αυξήσεις μυική μάζα! Δεν ξέρω κατα πόσο θα έχει κάνει θαύματα με 10+ κιλά απο άποψη λίπους. Κάνε την μέτρηση να δεις :-) Αλλά καλύτερα σε ζυγαριά με λιπομέτρητη όχι απλά απο site γιατί δεν είναι και πολύ έγκυρα αυτά!

  7. #22
    εσύ scarllet παίρνεις αντισυλλ?από μόνη της έρχεται η περιοδός? ανέκαθεν είχες ασταθή κύκλο?


    ρε κορίτσια όταν λένε ότι η βουλιμία προκαλεί στειρότητα εννοούν κάτι μόνιμο ή κάτι μόνιμο που μπορεί κ να αλλάξει?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    στα 53 κιλα ειχα τελευταια φορα περιοδο συνηθως οποτε τα αγγιζω και παραπανω εχω, αυτο εχω προσεξει αλλα δεν ξερω...
    οταν εννοεις ομοιοπαθητικη που μπορω να βρω εναν τετοιο γιατρο???
    εγω δε μπορω να καταλαβω ολα ειναι φυσιολογικα εκτος απο λεπτο ενδομητριο που και λεπτο που ειναι θα επρεπε να εχω περιοδο εγω δεν εχω.... :shocked2:
    εχω πολυ αγχος βεβαια αλλα δε ξερω αν ευθυνεται. λιπος στη κοιλια μου παν οτι εχω ελαχιστο και μαλλον πρεπει να βαλω..δε θελω ομως να παχυνει εγω το παιρνω στα ποδια, θα αρχισω και γυμναστηριο.. πραγματικα ειμαι πολυ χαλια, νιωθω απαισια :no::no::no::no:

  9. #24
    μα αν στα 53-54 έχεις περίοδο τότε μια χαρά!

    αν θες να χάσεις από τα πόδια άρχισε άσκηση

    σημασία έχει να έχεις περίοδο!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    το ξερω αλλα αρνουμαι να τα παρω αν και γενικα τρωω πολυ δεν παχαινω και ευκολα οποτε για να τα παρω πρεπει να τρωω πολυ πιο πολυ και ειναι και αδυνατο αλλα και δεν θελω ισως....
    σκεφτομουν να αρχισω γυμναστηριο βεβαια οχι να τρελενομαι στην αεροβικη αλλα να κανω ασκησεις στα ποδια ωστε να παρω λιπος στη κοιλια η τουλαχιστον τα κιλα που θα παρω να ναι μυς οχι λοιποσ και να φαινεται!τωρα ειμαι 51-52, βεβαια εχω φτασει και τα 49-50 και παιρνω σιγα σιγα.... :no::no::no::no::no::no::no::no:

  11. #26
    πάνε σε έναν διατροφολόγο. αυτός θα σου δώσει τέτοια διατροφή που θα δεις οτι ο τρόπος που θα πάρεις βάρος δν θα σε δείχνει καθόλου άσχημα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    πηγα και ετσι κατι κανω αλλα και παλι δεν θελω!!!!!!! αλλα θα το κανω αχ μακαρι να φτιαξει ο κυκλος μου δεν αντεχω αλλο!!!!! μηπως γνωριζετε κατι βοτανα ή οτιδηποτε αλλο εκτος χαπι που να βοηθα στη ρυθμιση του κυκλου?

  13. #28
    κοίτα είμαι σίγουρη οτι είσαι σε καλό δρόμο αφού σου έρχεται έστω κ με αντισυλληπτικά. μην αρχίσεις κ κάνεις πειράματα με χάπια μπορεί να τα κάνεις χειρότερα τα πράματα. νομίζω οτι το μόνο που χρειάζεται κ μάλλον που μπορείς να κάνεις είναι να βελτιώσεις την διατροφή σου.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    διατροφη και αγχος και πιστευω να ερθει.... δεν θελω παλι χαπια!! :no::no::no:

  15. #30
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    βρε κοριτσια παρτε 2-3 κιλα να σας ερθει η περιοδος ,αμα δεν εχετε καποιο αλλο προβλημα και βλεπετε οτι με καποια συγκεκριμενα κιλα σας ερχεται φυσιολογικα καθε μηνα ,διατηρηθειτε σε αυτο το βαρος οσο και να μη σας αρεσει,τι ειναι πιο σημαντικο να εχετε περιοδο η να ειστε πολυ λιγα κιλα?ειναι κριμα να χαλατε το κυκλο σας για μερικα κιλα,σας ευχομαι να πανε ολα καλα..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •