καινουρια εδω! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 49 of 49
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    22
    Σημερα εχασα 1 κιλο γιατι εφαγα πλ λιγο χτες και μετα τα εκαψα ολα γιατι βγηκα για τρεξιμο! Σημερα ξυπνησα και εκανα αεροβικη και ολα πηγαιναν καλα γιατι ειχα αδυνατισει καπως απο χτες και μεχρι τωρα δεν εχω φαει τπτ, αλλα επειδη μου μιλησε πολυ ασχημα ο πατερας μου γιατι δεν καταλαβαινε τι περναω και με εκανε σκουπιδι με αυτα που μουπε λες και φταιω εγω που νιωθω καταθλιμμενη, ξεσπασα και ειπα αρκετα και τωρα με τρεχανε σενα ψυχολογο αλλα ειχε κλεισει και τελικα πηραν στην ΑΝΑΣΑ τηλεφωνο και θα κανω ενα ερωτηματολογιο τη δευτερα.. Καλα μεχρι τοτε ποιος ζει ποιος πεθαινει. Αλλα δεν πιστευουν να εχω ανορεξια! Αφου δεν δειχνω πολυ κοκαλιαρα τωρα..εχω παχυνει και τα κοκαλα μου ειναι μεσα και ουτε ειμαι τοσο χλωμη οπως πριν 1 βδομαδα.. Εξαλλου καπου διαβασα οτι τα ανορεξικα ατομα ζυγιζουν 80-85% του κανονικου τους βαρους,κατι τετοιο. Ισως να εχω ατυπη διατροφικη διαταραχη..
    Παντως ο πατερας μου πιεσε πολυ τη μανα μου για να συμφωνησει οτι θελω ψυχολογο!!

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    22
    Ναι συνηθως αλλα υπαρχουν και μερες π δεν παιρνω καμια και μερες που παιρνω 600-700..

  3. #48
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    22
    Το ξερω οτι ειναι λαθος αλλα οταν περπαταω στο δρομο ή οταν ειμαι στο σχολειο νιωθω οτι ολοι με κοιταζουν κ με δειχνουν και λενε ποσο χοντρη ειμαι Δεν γινεται απ'ολους αυτο ομως..οι περισσοτεροι μου λενε ποσο ωραιο σωμα εχω αλλα δεν ειναι ετσι..το λενε γιατι ειναι φιλοι μου! Και γι'αυτο αναγκαζομαι να μην τρωω για να μην με κοροιδευουν οτι εχω παχυνει Ενω θελω να γινω καλα..φοβαμαι να φαω..

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    amaryllis σύντομα θα ανακαλύψεις οτι οι άνθρωποι γύρω μας είναι τόσο απορροφημένοι με τους εαυτούς τους κ τα δικά τους θέματα, που λίγο τους απασχολεί πως είσαι εσύ ή τι νιώθεις κ τι πιστεύεις.

    τα βλέμματα που νιώθεις οτι βλέπεις δν υπάρχουν ή μάλλον δν αφορούν καν εσένα στο βαθμό που νομίζεις οτι σε αφορούν

    κεγώ νόμιζα οτι όλοι ασχολούνται με το βάρος μου κ την εμφάνιση μου. στην πραγματικότητα κανέναν δν τον κόφτει .κ δν τους κόφτει ούτε η εμφάνισή μου,ούτε το περιεχόμενό μου αν δν έχουν κάτι να εκμεταλλευτούν από αυτό.

    οτιδήποτε κακιούλες ή πικρόχολα σχόλια μπορεί να ακούσεις είναι από ζήλια κ από κόμπλεξ των άλλων που αφορούν τους εαυτούς τους. ο καθένας την πάρτη του σκέφτεται, ειλικρινά μην κάθεσαι κ φθείρεσαι για το κάθε ένα.

    είσαι τυχερή που οι φίλοι σου είναι πραγματικοί κ δν είναι τίποτα κομπλεξικοί ζηλιάριδες. εκμεταλλεύσου τους κ άσε τους να σε ανεβάζουν στα ύψη. μην φοβάσαι να ακούσεις θετικά σχόλια ή μάλλον σκέψου για ποιο λόγο σε τρομάζουν τα θετικά σχόλια

    πια είναι η αιτία που σκέφτεσαι πάντα άσχημα για τον εαυτό σου,που δν κάνεις ποτέ μια ενθαρρυντική σκέψη,που δν μπορείς να βρεις κάτι καλό κ που τίποτα δν σε πείθει οτι μπορεί να έχεις καλά πράγματα πάνω σου κ μάλιστα πολλά που οι άλλοι να τα θαυμάζουν.

    για μένα το κακό ξεκίνησε από το πως με επηρέαζε από μικρή η στάση της μαμάς μου η οποία όσο κ αν μου έδειχνε την αγάπη της κ την προστασία της ποτέ δν με κανάκευε να μου πει οτι είμαι η καλύτερη. ποτέ δν με παίνευε ,και πάντα μου μετέδιδε ένα άγχος ,δν μάφηνε να χαρώ αυτό που είμαι.
    θα προτιμούσα να με προστάτευε λιγότερο και να με χάριζε την αυτοπεποίθηση να κάνω πράματα από μόνη μου περισσότερο.

    συμβαίνουν αυτά.
    σκέψου κ για σένα τι είναι αυτό που σε κάνει να μην θες να αγαπήσεις τον εαυτό σου?μήπως σαρέσει το παιχνίδι της ανορεξίας στο οποίο έχεις μπλέξει?μήπως είναι κάποιο άλλο απωθημένο?μήπως είναι μια άλλη κατάσταση που σέχει επηρεάσει?


    συγγνώμη για την φλυαρία, τοχω κεγώ ανάγκη να πω αυτά που σκέφτομαι

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •