ενυδατικες κρεμες και κυτταριτιδα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    ναι κάνει.κ μάλιστα πολύ.

    εγώ έχω δει τεράστια διαφορά με ένα dvd που έκανα 10 λεπτά πόδια ,10 λεπτά κοιλιά κ 10 λεπτά γλουτούς.

    το έκανα 3 φορές την εβδομάδα,κ έκανα κ λίγο περπάτημα
    1 μήνα το έκανα
    μετά πήγα στα curves και ότι καλή δουλειά έκανα την χάλασα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Η ενυδάτωση παιδιά επιβάλεται και σε προσωπο και σε σώμα. Επισης αναλογα την ηλικία μας, κάποια αντιγυραντικη και συσφικτική κρέμα μπορει αν βοηθήσει. Αν ομως μιλάμε καθαρα για χαλαρωση και κρεμασμα απο απώλεια βάρους δεν έχουμε άλλη εναλλακτικη απο το νυστέρι.....

  3. #18
    με τρομάζεις αθελά σου:shocked2:

    αυτό θέλω να προλάβω. να χάσω τα κιλά έτσι ώστε να μην επιβάλλετε νυστέρι

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    νυστερι?? μαλλον προτιμω να μεινω οπως ειμαι :P
    εχετε ιδεα που μπορω να βρω προγραμματα εκγυμνασης στο σπιτι?uzzled:uzzled:

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Γενικά μεγαλος παράγοντας είναι 1) Ηλικία 2) Πόσο γρηγορα χάνεις τα κιλά 3) Ποσα κιλά χάνεις 4)Αν γυμνάζεσαι ταυτόχρονα.

    Εγω πάντως το έχω αποδεχτει και ηδη μαζεύω λεφτά για να μαζέψω εμτά τα κρέατα που θα μου κρέμονται :-D Και επειδη γενικά όσοι έχουν εστω απλά αγγιξει την παχυσαρκία, δυσκολα θα φύγουν απο αυτην χωρις τα "σημάδια" της, θεωρω προτιμότερο να είμαστε συνειδητοποιημενοι και να κάνουμε ό,τι μπορούεμ για να είμαστε έτοιμοι όταν έρθει η ώρα, γιατί είναι πολύ πιο ομορφο τελικα να είμαστε τυχεροι και να μην γινει κάτι ενω το περιμέναμε, παρα να γινει κάτι που θεωρούσαμε πως δεν θα μας έρθει επειδη ήμασταν τυχεροι κλπ. Προτιμω να προετοιμαζομαι για τα χειρότερα και να χαρώ αν έρθουν τα καλύτερα απρά το αντίθετο. Ειδικά όταν οι πιθανότητες είναι εναντίον μου.....και το ίδιο συμβουλευω και εσας να κάνετε Είναι πιο ανωδυνο έτσι!

  6. #21
    ψάξε you tube ασκήσεις για πόδια κ γλουτούς. μετά στα περιοδικά.το shape εχει dvd.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    aiglh προγραμματα γυμναστικης για το σπιτι θα βρεις παρα πολλα στο youtube,εχει οτι μπορεις να φανταστεις απο ολοκληρωμενα προγραμματα 30-40 λεπτα για ολο το σωμα αλλα και μικρα βιντεακια για το καθε μερος του σωματος ,αναλογα τι θελεις να γυμνασεις.Ειναι πολυ χρησιμα ,ειδικ για αυτους που δεν πηγαινουν στο γυμναστηριο και δεν ξερουν τι ασκησεις να κανουν,εχει ακομη και στα ελληνικα.Οποτε εχεις χρονο μπορεις να βαζεις και να τις κανεις.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    εμενα παντως με βοηθησε εκτος απο τη διατροφη και την ασκηση για τη κυτταριτιδα η απολεπιση με ενα σκληρο σφουγγαρι,το εκανα 2-3 φορες την εβδομαδα για αρκαιτο καιρο και μπορω να πω οτι ειδα μεγαλη διαφορα.
    Για την απολεπιση χρησιμοποιω υλικα που εχω και στο σπιτι και οχι καποιο απολεπιστικο προιον,αν εντιαφερετε καποια να της πω ποια υλικα βαζω.

  9. #24
    Originally posted by Natali_1990
    εμενα παντως με βοηθησε εκτος απο τη διατροφη και την ασκηση για τη κυτταριτιδα η απολεπιση με ενα σκληρο σφουγγαρι,το εκανα 2-3 φορες την εβδομαδα για αρκαιτο καιρο και μπορω να πω οτι ειδα μεγαλη διαφορα.
    Για την απολεπιση χρησιμοποιω υλικα που εχω και στο σπιτι και οχι καποιο απολεπιστικο προιον,αν εντιαφερετε καποια να της πω ποια υλικα βαζω.
    1ον, όταν λες σκληρό σφουγγάρι, σε ποιο αναφέρεσαι και 2ον, ναι, αν μπορείς να μας πεις τι υλικά χρησιμοποιείς θα ήταν καλό.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ναι ναι αμα μπορεις!!!

  11. #26
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    σφουγγαρι με λουφα η γαντια απολεπισης ειναι τα ιδανικα,μπορεις να τα βρεις παντου σε ολα μαγαζια.

    Scrub απολεπισης

    1 φλιτζανι καφε (οποιο ειδος θελετε εσεις)
    μισο φλιτζανι ελαιολαδο
    μισο φλιτζανι ζαχαρη
    μισο φλιτζανι αλατι
    2 κουτ.σουπας αλοη(προαιρετικο)

    τα ανακατεβετε ολα μαζι και πριν κανετε μπανιο καντε μασαζ σε ολα το σωμα με το σφουγγαρι με κυκλικες κινησεις.Αν το κανετε τουλαχιστον μια φορα τη βδομαδα θα δειτε αποτελεσματα.

    Βεβαια υπαρχουν και τα ετοιμα scrub μονο που ειναι λιγο ακριβα και τελειωνουν και γρηγορα.

  12. #27
    ok! τώρα θα σου σπάσω τα νευρά με τις ερωτήσεις (sorry)
    1)αυτή είναι δόση μιας χρήσης ή μπορούμε να το αποθηκεύσουμε και για μετά;
    2)αν μπορούμε να το αποθηκεύσουμε, πρέπει να το βάλουμε σε μπολάκι αεροστεγές;
    3)μπορούμε να το φυλάξουμε και στο ψυγείο;
    4)την αλόη την βάζεις σε τι μορφή; (υγρή, gel ή μπορώ να βάλω και από την γλάστρα μου)


    υγ: εμένα σήμερα μου έφεραν τις καινούργιες κρέμες για την κυτταρίτιδα γιατί μου είχε τελειώσει η προηγούμενη...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ποιες κρεμες χρησιμοποιεις για τη κυταριτιδα?
    υπαρχει καμια που να ειναι οικονομικη, να μυριζει ωραια και να κανει δουλεια???
    εγω εβαζα της βιοτεν μεχρι που καποια στιγμη επειτα απο 3 μηνες εβγαλα σπυρακια στα ποδια οπου την εβαζα και ετσι την σταματησα...:no:

  14. #29
    όποια βρω και γω πιο φτηνή! άλλωστε ξέρω πως δεν κάνουν τρομερή δουλειά. Αυτή που πήρα τώρα είναι της oriflame, κάνει μόνο 6 ευρώ το μεγάλο μπουκάλι, αλλά δεν ξέρω αν κάνει δουλεια. πάντως μυρίζει ωραία και δεν "κολλάει" μετά το δέρμα...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    που τη βρηκες? σε σουπερμαρκετ εχει?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •