ενυδατικες κρεμες και κυτταριτιδα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Της Oriflame τα προϊόντα τα βρίσκεις μονο απο αντιπροσώπους όπως και της AVON. Δεν τα πουλάνε σε μαγαζιά. Αν σας ενδιαφέρει εγώ συνεργάζομαι με την AVON η οποία έχει επίσης φτηνές κρέμες....Εδώ είναι το λινκ της τρέχουσας μπροσούρας: http://www.avoncosmetics.gr/PRSuite/...dget_ebrochure

  2. #32
    και μένα ασχολείται η ξαδέλφη μου και με τις δύο εταιρείες (avon + oriflame) και απλά μου φάνηκε πιο φτηνή η κρέμα της oriflame.
    αλλά ναι, πρέπει να βρεις αντιπρόσωπο της εταιρίας για να αγοράσεις, ή μπορείς να γραφτείς και η ίδια... (άσχετο αυτό και ξεφεύγει από την κουβέντα)

    πάντως εγώ ήμουν ικανοποιημένη και με την κρέμα της VICHY CELLUDESTOCK αλλά η τιμή της ήταν απαγορευτική για την κατανάλωση που κάνω εγώ...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    εγω της εχω δοκιμασει ολες αλλα δε βλεπω και ιδιαιτερη δουλεια,γι αυτο θελω κπ φτηνη μη πανε και τοσα λεφτα τσαμπα...
    εχω αρχισει σωστη διατροφη θα παρω και καμι κρεμουλα, η γυμναστικη μυ λειπει που υποχρεωτικα θα ναι στο σπιτι....και δε ξερω ποιο προγραμμα να βρω να κανιε δουλεια

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    216
    πάντως σε μένα πέρυσι είχα πάει από τα 72 κιλά στα 63 σε διάστημα 4-5 μηνών, σχετικά αργά δλδ.. τα έχασα με σωστή διατροφή (όχι επεξεργασμένα) , γυμναστική 1-2 φορές τη βδομάδα, λίγο περπάτημα, ε λοιπόν από την κυτταρίτιδα δεν έμεινε τίποτα!! είχα κάτι σαν βαθουλώματα πχ στον πωπο :Pπριν , και μετά μιλάμε το δέρμα δεν το θυμόμουνα πιο λείο , και υγειές! τώρα που πήρα πάλι τα κιλά και με άσχημη διατροφή πάλι η κυτταρίτιδα επέστρεψε πανυγηρικά!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Γενικα η διατροφή και η άσκηση είναι τα μόνα που μπορούν πρακτικά να βοηθήσουν νομιζω. Τι κρέμες και μαλακίες..... αν δεν τραφεις σωστα και δεν αθληθεις, χαϊρι δεν νομίζω να δεις! (έκανα και ομοιοκαταληξία :P χιχιχι )

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    θελω να μου πειτε τη γνωμη σας αμα τρεφομαι σωστα... :P:P:P σας εχω τρελανει αλλα δεν μ ακουει και κανενας :P:P
    λοιπον το πρωι συνηθως τρωω ενα καφε ελληνικο και 2 φετες ψωμι με μαρμελαδα ή μελι ή ενα μπολ γαλα με δημητριακα

    μδεκατιανο ενα φρουτο ή κουλουρι θεσσαλονικης ή μπαρα δημητριακων

    μεσημερι ενα πιατο φαγητο, 1 φετα ψωμι και σαλατα

    απογευμα 2 φρουτα ή μια σοκολατα κρυα ή ενα μικρο γλυκο ή παγωτο

    βραδυ γιαουρτι με 2 φρουτα ή τοστ με μεγαλη σαλατα και σπανια φαγητο οπως το μεσημερι!

    αυτη η διατροφη ειναι για διατηρηση και να φυγει η κυταρριτιδα, πως σας φαινεται? εσεις την βλεπετε και αντικειμενικα...
    απο γυμναστικη το καλυτερο ειναι να παω γυμναστηριο 1 μηνα στους 5 μηνες αλλιως λιγο περπατημα απο δω απο κει τιποτε αλλο... :smug b::smug:

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    216
    ωραία η διατροφή σου!τακτικα γεύματα και ισορροπημένη!και έχει κ απ΄' όλΑ!κάτι τέτοιο παλεύω να κάνω και εγώ!συνέχισε!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Είναι πολύ καλή η διατροφή σου Το μονο που θα έβγαζα είναι το ψωμί απο το μεσημεριανό αν έχει ήδη άλλη πηγη υδατάνθρακα στο πιάτο σου

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    το ψωμι δεν μπορω να το κοψω με τιποτα το λατρευω unk: ειναι η μεγαλη αμαρτια μου
    εχοντας περασει 2 φορες ανορεξια και 2 βουλιμια καπως ετσι συγκρατιεμαι πλεον και διατηρουμε.... υπαρχουν ομως φορες που πιστευω οτι τρωω πολυ και τρελενομαι... :crazy::crazy: εχω και τα μπουτια μου που πανε πανω κατω ολη την ωρα δεν σφυγγουν με τιποτα και με θεωρω τελιως φοραδα με αυτα που τρωω

  10. #40
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    anaisia,αν απο το μιγμα σου περισεψει φυσικα και μπορεις να το χρησιμοποιησεις για την επομενη φορα,αν θελεις μπορεις να το βαλεις και στο ψυγειο.Οσο για την αλοη σε οποια μορφη την εχεις εσυ,αν εχει γλαστρα μπορεις να το βαλεις στο μιξερ και να τα ανακατεψεις με το υπολοιπο μιγμα.

  11. #41
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    thessaloniki
    Posts
    54
    εχω παρει πολλα προιοντα απο avon και oriflmame και εχω να πω οτι οι κρεμες avon κανουν πιο πολυ δουλεια,της oriflame που χρησημοποιουσα για ενα 5 μηνο δεν ειδα καμια διαφορα και ας το εβαζα πρωι βραδυ ,ηταν σαν μια απλη ενυδατικη σωματος

  12. #42
    εγώ βασικά δεν βλέπω διαφορά με καμία τους! πιστεύω ότι η άσκηση και η διατροφή είναι αυτά που κάνουν την δουλειά. Απλά την χρησιμοποιώ σαν αφορμή για να κρατάω ενυδατωμένο το σώμα μου. όσο για τις avon, τις απέφυγα αυτή την φορά καθαρά και μόνο λόγο τιμής. Παραήταν ακριβές οι δύο κρέμες που ήθελα (12 ευρώ η κάθε μία!). Αν ήταν να δώσω τόσα λεφτά τα έδινα και στη vichy που με είχε αφήσει ικανοποιημένη!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •