Τελικά, τι ζητάει ένας άντρας; - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 196 to 209 of 209
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εγώ επιμένω πως both of us έχουμε τον ίδιο βαθμο συναισθηματικης ασταθειας, γιατι πολύ απλά ΔΕΝ έχει να κάνει με το φύλο, αλλά με τον άνθρωπο!!!!

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι ο καθένας μας έχει μια διαφορετική εικόνα και άποψη τόσο για τα δύο φύλα όσο και για το τι ζητάει το καθένα φύλο ξεχωριστά.

    Αν θα πω κάτι με σιγουριά είναι ότι ο καθένας μας ζητάει διαφορετικά πράγματα ανάλογα την ηλικία, τα βιώματα, τη φάση στην οποία βρίσκεται εκείνη τη στιγμή στη ζωή του. Σίγουρα υπάρχουν βέβαια τα δεδομένα π.χ το σεξ το οποίο αναφέρθηκε από όλους τόσο από άνδρες όσο και από γυναίκες.

    Όσο για τη συναισθηματική ανεπάρκεια/αστάθεια που λέτε, θα συμφωνήσω με την σκάρλετ. Δεν έχει να κάνει με το φύλο αλλά με τον άνθρωπο και το πως αυτός είναι μεγαλωμένος.

    Τέλος, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη, θα πω προς τον φιλιππάρα ότι οι γυναίκες έχουμε γίνει απαιτητικές (πράγμα το οποίο ισχύει) γιατί έχουμε να προσφέρουμε εξίσου πολλά πράγματα στον σύντροφό μας. Από τις σεξουαλικές επιδόσεις (λόγω της σεξουαλικής απελευθέρωσης των τελευταίων χρόνων) και μαγειρικές ικανότητες μέχρι στήριξη και σεβασμό προς τον άλλον.

  3. #198
    Originally posted by filipparas
    Εγω ξέρετε τι βλέπω από τη συζήτηση σας με το Νικόλα; Οτι τελικά οι γυναίκες, οι παρούσες εδώ τουλάχιστον, είναι αυτές που τα απαιτούν όλα, κάποια γιατί είναι γυναίκες και έχουν ανάγκες και τα υπόλοιπα γιατί είμαστε στον 21ο αιώνα και αυτά που ξέρατε ξεχάστε τα. Και ο τίτλος είναι "τι ζητάνε οι άντρες;"... σεξ καταρχάς που είναι και το βασικότερο και εφόσον περάσουμε από αυτό το στάδιο τα απολύτως απαραίτητα. Δλδ δε θα ακούσετε άντρα να ζητάει τη γατουλα που θα είναι σκύλα στο κρεβάτι, σεφ στη κουζίνα και να δείχνει κατανόηση σα τα φιλαράκια του που θα ήταν το ανάλογο με αυτά τα ουτοπικά τύπου σκυλάκι-πρίγκηπας(συγνώμη αλλά αυτό που περιγράφηκε σα πρίγκηπας εμένα σα σκυλάκι και μάλιστα ευνουχισμένο μου έκανε) και στο κρεββάτι αλήτης.

    εσύ δν θα θελες μια κοπέλα πιστή να σαγαπάει ,να σε νοιάζεται, γιαυτό που είσαι χωρίς εσύ να έχεις να σκεφτεσαι διαρκώς οτι πρέπει να φέρεσαι με ένα συγκεκριμένο μοτίβο(να λέω πάντα το σωστό πράμα,να μην παραφέρομαι,να μην γκρινιάζω ,να μην ζηλεύω κτλ κτλ)?
    όταν έχεις προβλήματα κ θες να τα μοιραστείς,όταν έχεις θυμό ,νεύρα που τα βγάζεις?σε κάποιον που μοιράζεσαι την καθημερινότητά σου φαντάζομαι,κ περιμένεις από αυτόν να σε καταλάβει.

    η κοπέλα αυτή είναι το σκυλάκι σου δηλαδή?

    δν καταλαβαίνω γιατί ένας καλός άνθρωπος με κατανόηση να θεωρείται σκυλάκι?

    για μένα σκυλάκι κάνει ένα άνδρα το να μην έχει δική του ατομικότητα. ποια ζήτησε κάτι τέτοιο? αντιθέτως εσείς ζητάτε μια γυναίκα ήσυχη ,να μη μας σπάει τα ούμπαλα, να μην μας καταπιέζει να λεέι σε όλα ναι κτλ κτλ και αν έχει κ μεγάλα βυζιά την παντρευόμαστε.
    και σε πείραξε που απαντώ "αυτά ξεχάστε τα"?
    δηλαδή τι έπρεπε να πω ναι τάκη έχεις δίκιο(που λέει κ η διαφήμιση) θα κοιτάξω να ικανοποιήσω τις ορέξεις κάποιου κ μετά να είμαι καλό κορίτσι κ να κάνω το σταυρό μου μήπως κ με δει σοβαρά?

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Προφανώς και τα θέλω αυτά, όπως είπα πέρα από το σεξ χρειάζονται και τα απαραίτητα - αυτονόητα όπως αγαπη, σεβασμός... το τρίτο να σέβεται τη προσωπικότητα μου και να μη θέλει να με αλλάξει καλό θα ήταν αλλά προσωπικά δε το απαιτώ μιας και δε νομίζω να υπάρχει γυναίκα που να μπορεί να το προσφέρει

    Μα εσείς δε ζητάτε κάποιον να είναι πιστός και να σας αγαπάει κλπ, ζήτατε κάποιον να μη κοιτάζει άλλη και να μη σκεφτεί καν. Επειδή είναι άντρας πρέπει να αναλάβει όλες τις "αντρικές δουλειές" αλλά επειδή έχουμε ισότητα να κάνει και τις μισές "γυναικείες"... γενικά έχετε μπει σε ένα τριπάκι όπου το 50-50 σας φαίνεται πάρα πολύ λίγο. Όταν εγω είμαι ήσυχος, δε σε καταπιέζω και δε σου σπάω τα ούμπαλα ε ναι θέλω τα ίδια, όσο τρελό κι αν σου φαίνεται. Δε θα σου πω πως να συμπεριφερθείς, δε με ενδιαφέρει αν κοιτάξεις τον τύπο που είναι φέτες στη παραλία, αν θα φωναξεις μου είναι αδιάφορο.

    Και τέλος, αν έχει μεγάλα βυζιά το συζητάμε, κάνουμε και παραχωρήσεις σε τέτοιες περιτπώσεις :smug b:

  5. #200
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    χαχαχαχαχα μου αρέσουν οι απόψεις σου ΧΔ

  6. #201
    δν νομίζω οτι μια γυναίκα που δουλεύει, γυρίζει σπίτι κ έχει να κάνει κ άλλες δουλειές(μαγείρεμα,πιάτα ,πλυντήριο το λιγότερο) κ αν σκεφτούμε οτι έχει κ ζωή,φίλες,γυμναστήριο κτλ κτλ έχει καμιά όρεξη να γκρινιάξει αν ο άλλος κοιτάει τα βυζιά μιας άσχετης γκόμενας.
    εγώ προσωπικά σκασίλα μου.

    γκρινιάζω όταν θέλω βοήθεια κ ο άλλος ξύνει τα απαφτά του.

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    στο θέμα αυτό εγώ πάντως σηκώνω τα χέρια ψηλά....

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Originally posted by ζηλιαρομπομπίκα
    δν νομίζω οτι μια γυναίκα που δουλεύει, γυρίζει σπίτι κ έχει να κάνει κ άλλες δουλειές(μαγείρεμα,πιάτα ,πλυντήριο το λιγότερο) κ αν σκεφτούμε οτι έχει κ ζωή,φίλες,γυμναστήριο κτλ κτλ έχει καμιά όρεξη να γκρινιάξει αν ο άλλος κοιτάει τα βυζιά μιας άσχετης γκόμενας.
    εγώ προσωπικά σκασίλα μου.

    γκρινιάζω όταν θέλω βοήθεια κ ο άλλος ξύνει τα απαφτά του.
    Νισάφι πια με τις τόσο δύσκολες δουλειές πια, σιγά το σκάρτο μισάωρο τη μέρα που πρέπει να αφιερώσεις γι'αυτές. Τυχαίνει να ζω μόνος μου από τα 17 μου και όσο να'ναι έχω κάνει my fair share από όλες τις "δουλειές του σπιτιού"... ε δεν είναι δύσκολες ρε κορίτσια όσο κι αν έχετε πείσει τον ανδρικό πληθυσμό πως πρόκειται περί μαρτυρίου και γολγοθά που ανεβαίνετε καθημερινά επειδή πολλοί δεν έχουν εμπειρία από αυτές. Ειδικά οι καθημερινές που ανέφερες είναι αστείες. Το σκούπισμα βέβαια λόγω ηχορύπανσης και το σίδερο λόγω βαρεμάρας και χρόνου που απαιτεί είναι άλλη ιστορία...

    Και μόνο ο εβδομαδιαίος καθαρισμός/συντήρηση του αυτοκινήτου αρκεί για να ισοφαρίσει, βέβαια κερδίζετε επειδή ο μέσος άντρας απλά θα το κάνει και δε θα γκρινιάζει όλη μέρα...

  9. #204
    έχω το δικό μου αυτοκίνητο κ δν έχω ανάγκη κανέναν να μου το πλύνει. το πάω σε καθαριστήριο μια φορά το δίμηνο κ δν με απασχολεί να καθρεφτίζομαι κ συνέχεια πάνω του
    :D


    η καθημερινότητά μου έχει ως εξής:
    γυρίζω απτην δουλειά μου γύρω στισ 5-6
    πάω για ψώνια
    πλένω πιάτα
    μαγειρεύω
    πλένω πιάτα
    πάω τζιμ
    πάω για καφέ

    αν παραλείψουμε το τζιμ ή τον καφέ τότε κάνω τα υπόλοιπα που ανέφερες πάνω από δουλειές.

    φτάνει γύρω στις 10 που θα ξαπλάρω στον καναπέ.
    θεωρείς οτι είμαι σε φάση να κάνω σκηνές ζήλιασ?
    δν λέω οτι κάνω καμιά δύσκολη καθημερινότητα λέω οτι απλά είναι γεμάτη


    πάρε τώρα μια γυναίκα που έχει αφιερωθεί στον σύντροφό της συχνό φαινόμενο της ελληνικής κοινωνίας ευτυχώς τα τελευταία χρόνια αλλάζει η κατάσταση.
    αν δουλεύει πάει καλώς κάτι γίνεται
    αν δν δουλεύει ,έχει μάλιστα απομονωθεί κ από τις φίλες της , ενώ δν έχει κ άλλα ενδιαφέροντα(να μάθει καμιά γλώσσα,να κάνει χορό ,γυμναστική κτλ οτιδήποτε) τι κάνει?
    σκονίζει ξεσκονίζει όλη μέρα κ περιμένει ναρθει ο ανδρούλης της να πει καμιά κουβέντα,να την πάει καμιά βόλτα κτλ.
    ο δε άνδρας γυρίζει σπίτι της χαιδεύει τα μαλλιά ταπ ταπ(είναι τρυφερός αν μην τι άλλο) κ μετά κουρασμένος ξαπλαρώνει στον καναπέ άντε κ αργότερα να επιδωθεί στον εβδομαδιαίο καθαρισμό συντήρηση του αυτοκινήτου

    τι νιώθει?παραμελημένη. γιαυτό αρχίζει η γκρίνιακ η κρεββατομουρμούρα


    αυτό έχει αλλάξει τα τελευταία χρόνια. οπότε είναι κλισέ να λέμε οτι οι γυναίκες είναι γκρινιάρες κ τσουρεκοποιοί. επίσης δν είναι στοιχείο της γυναίκας η γκρίνια κ η ζήλια,ο τρόπος ζωής της την έκανε να φέρεται έτσι. οτιδήποτε άλλο λέγεται είναι σεξιστικό κ φαλλοκρατικό έχω γνωρίσει άπειρους μιζερόπληκτους γκρινιαρηδες, σπασοκλαμπάνιες άνδρες κ άλλες τόσες γυναίκες

    το θέμα πρέπει να αλλάξει όνομα γιατί ούτως η άλλως γυναίκες- άνδρες δν ξέρουν τι θέλουν

  10. #205
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Με αυτή τη λογική πάρε γυναίκα αφού έχεις φράγκα να χαλάς στα πλυντήρια αυτοκινήτων και μη κάνεις τα οικοκυρικά μόνο και μόνο για να έχεις αφορμή να γκρινιάζεις :lol:

    Πάντως το πρόγραμμα σου θα σκότωνα(εγω και ο μέσος εργαζόμενος άνδρας) για να το έχω, κι ας είναι γεμάτο. Μακάρι η μέρα μου να ξεκίναγε γύρω στις 7 και να τέλειωνε στις 10... και φυσικά καθημερινό χρόνος για διασκέδαση μέσα στη μέρα ούτε για πλάκα.

    Το παράδειγμα σου συγνώμη αλλά αφορά ηλικίες άνω των 50 ή γυναίκες που επέλεξαν αυτό το τρόπο ζωής συνειδητά. Δε φταίει ο άντρας τους γι'αυτό και ούτε χρωστά τπτ να το πληρώνει. Παρόλαυτα, τουλάχιστον στο κύκλο μου που αποτελείται κατά κανόνα από φυσιολογικά ζευγάρια, η κύρια πηγή γκρίνιας και καυγά παραμένει η γυναίκα.

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Originally posted by ζηλιαρομπομπίκα
    η καθημερινότητά μου έχει ως εξής:
    γυρίζω απτην δουλειά μου γύρω στισ 5-6
    πάω για ψώνια
    πλένω πιάτα
    μαγειρεύω
    πλένω πιάτα
    πάω τζιμ
    πάω για καφέ

    φτάνει γύρω στις 10 που θα ξαπλάρω στον καναπέ.
    θεωρείς οτι είμαι σε φάση να κάνω σκηνές ζήλιασ?
    δν λέω οτι κάνω καμιά δύσκολη καθημερινότητα λέω οτι απλά είναι γεμάτη
    Αυτά φιλενάδα είναι καλά για πρωϊνό κι επιδόρπιο. Χεχε. Κάνε και κανά δυό κουτσούβελα και το ξανασυζητάμε μετά.
    Στο θέμα μας.

    Ο άντρας τί θέλει;
    Να έχει έναν σκοπό ύπαρξης!
    Μία γυναίκα που να ζει γι' αυτήν.
    Να χορεύει στο ταψί για το χατήρι της.
    Να την προσέχει και να την φροντίζει ώστε να μη της λείψει ποτέ τίποτα.
    Να την κοιτάει στα μάτια λέγοντάς της "σ' αγαπώ" και να το νιώθει με όλη του τη ψυχή.
    Να της χαϊδεύει τα μαλλιά και να τη φιλάει απαλά για να την πάρει ο ύπνος.
    Να πέσει μέσα στη φωτιά και να δώσει τη ζωή του για να την προστατέψει.
    Να την ακούσει να λέει "μπαμπά".

  12. #207
    σιγά ρε όλοι οι πολυάσχολοι σε φόρουμ κυκλοφορούνε!

    ούτε καν θέλω να σκέφτομαι πως θα είναι η καθημερινότητά μου άμα έχω κ παιδιά.

    εμένα πάντως γύρω τριγύρω μου,οι μισοί είναι άνεργοι ,οι άλλοι 10% είναι υποαπασχολούμενοι, ένα 10% είναι δημόσιοι υπάλληλοι(ασχολίαστο ) ένα 10% ακόμα σπουδάζει και ένα 20% ζει έξω που έξω έτσι κ αλλιώς δν υπάρχει καμία σύγκριση.

    εσείς που τους βρήκατε στην Ελλάδα όλους τους πολυάσχολους δν ξέρω

    σιγά τα έξοδα ρε φιλιππάρα! 9 ευρώ το τρίμηνο που δίνω κ αυτό όταν αρχίζουν κ μου γράφουν στα τζάμια οτι θέλω πλύσιμο!χαχαχαχα!καταλαβαί νω οτι εσύ το αμάξι σου μπορεί να το θέλεις τζιτζι μπομπό αλλά εμένα δν με πολυαπασχολεί. η γυναίκα για σπίτι θέλει 40 ευρώ την επίσκεψη
    σιγά μην αγγαρεύω το αγόρι μου να μου πλένει το αμάξι κάθε τρεις κ λίγο. κανα πιάτο είπα να πλύνει

    ρε παιδιά δν γκρινιάζω για δουλειές. εγώ με τον φίλο μου είμαστε 50-50. ίσα ίσα που δν γκρινιάζω κ προσπαθώ να αποδείξω οτι δν έχω λόγο να γκρινιάζω ούτε εγώ ούτε κάποια άλλη στην θέση μου.

  13. #208
    Originally posted by giorgosdelta
    Originally posted by ζηλιαρομπομπίκα
    η καθημερινότητά μου έχει ως εξής:
    γυρίζω απτην δουλειά μου γύρω στισ 5-6
    πάω για ψώνια
    πλένω πιάτα
    μαγειρεύω
    πλένω πιάτα
    πάω τζιμ
    πάω για καφέ

    φτάνει γύρω στις 10 που θα ξαπλάρω στον καναπέ.
    θεωρείς οτι είμαι σε φάση να κάνω σκηνές ζήλιασ?
    δν λέω οτι κάνω καμιά δύσκολη καθημερινότητα λέω οτι απλά είναι γεμάτη
    Αυτά φιλενάδα είναι καλά για πρωϊνό κι επιδόρπιο. Χεχε. Κάνε και κανά δυό κουτσούβελα και το ξανασυζητάμε μετά.
    Στο θέμα μας.

    Ο άντρας τί θέλει;
    Να έχει έναν σκοπό ύπαρξης!
    Μία γυναίκα που να ζει γι' αυτήν.
    Να χορεύει στο ταψί για το χατήρι της.
    Να την προσέχει και να την φροντίζει ώστε να μη της λείψει ποτέ τίποτα.
    Να την κοιτάει στα μάτια λέγοντάς της "σ' αγαπώ" και να το νιώθει με όλη του τη ψυχή.
    Να της χαϊδεύει τα μαλλιά και να τη φιλάει απαλά για να την πάρει ο ύπνος.
    Να πέσει μέσα στη φωτιά και να δώσει τη ζωή του για να την προστατέψει.
    Να την ακούσει να λέει "μπαμπά".

    ναι ανέκαθεν το πρόβλημά μου ήταν τι ήθελε ο μπαμπάς μου από εμένα.κ το θέμα της συζήτησης

  14. #209
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Originally posted by ζηλιαρομπομπίκα
    σιγά ρε όλοι οι πολυάσχολοι σε φόρουμ κυκλοφορούνε!

    ούτε καν θέλω να σκέφτομαι πως θα είναι η καθημερινότητά μου άμα έχω κ παιδιά.

    εμένα πάντως γύρω τριγύρω μου,οι μισοί είναι άνεργοι ,οι άλλοι 10% είναι υποαπασχολούμενοι, ένα 10% είναι δημόσιοι υπάλληλοι(ασχολίαστο ) ένα 10% ακόμα σπουδάζει και ένα 20% ζει έξω που έξω έτσι κ αλλιώς δν υπάρχει καμία σύγκριση.

    εσείς που τους βρήκατε στην Ελλάδα όλους τους πολυάσχολους δν ξέρω

    σιγά τα έξοδα ρε φιλιππάρα! 9 ευρώ το τρίμηνο που δίνω κ αυτό όταν αρχίζουν κ μου γράφουν στα τζάμια οτι θέλω πλύσιμο!χαχαχαχα!καταλαβαί νω οτι εσύ το αμάξι σου μπορεί να το θέλεις τζιτζι μπομπό αλλά εμένα δν με πολυαπασχολεί. η γυναίκα για σπίτι θέλει 40 ευρώ την επίσκεψη
    σιγά μην αγγαρεύω το αγόρι μου να μου πλένει το αμάξι κάθε τρεις κ λίγο. κανα πιάτο είπα να πλύνει

    ρε παιδιά δν γκρινιάζω για δουλειές. εγώ με τον φίλο μου είμαστε 50-50. ίσα ίσα που δν γκρινιάζω κ προσπαθώ να αποδείξω οτι δν έχω λόγο να γκρινιάζω ούτε εγώ ούτε κάποια άλλη στην θέση μου.
    Ούτως ή άλλως διαφωνώ κάθετα με τα συγκεκριμένα ποσοστά εκτός αν είσαι μέχρι 22-23. Μιλάς για 70% ανεργία... Μίλησα για το μέσο εργαζόμενο άνδρα, άλλωστε αυτός είναι το θέμα μας... δε ξέρω και πολλές γυναίκες να ψάχνουν ρεμάλι. Βέβαια ισχύει το ίδιο με τις "σκύλες" που αναπτύχθηκε εκτενέστατα στο τόπικ, πολλές φορές σε τέτοιους κολλάτε και μετά απορείτε για όσα συμβαίνουν.

    Ας πουμε το δικό μου ωράριο που δεν έχω και τρελές υποχρεώσεις. Ξύπνημα 5:30, γυμναστήριο ή γήπεδο ανάλογα το πρόγραμμα. Αφού ετοιμαστώ δουλειά μέχρι τις 6. Ιδιαίτερα τουλάχιστον 2 ώρες καθημερινά και συνήθως κάποια υποχρεωση μες στη μέρα, φυσικά κάπου εκεί μέσα χώνονται και οι καθημερινές δουλειές. Βράδυ εξαρτάται ανάλογα τα κέφια, από ύπνο στις 12 χαλαρά σπίτι μέχρι ξενύχτια σε βραδιές pro/ποδόσφαιρα/μπαράκι κλπ. Και δεν είναι πρόβλημα να βρω 3-4 10λεπτα τη μέρα να γράψω εδώ και σε άλλα φόρουμ που είμαι και πολύ πιο ενεργός, fb κλπ.

    ΣΚ ύπνος 10 ώρες τη μέρα και διασκέδαση, οικιακά, μελέτη. Το σίδερο πάει σε εξωτερικό συνεργάτη πάντα, 2? το κιλό.

Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •