Τελικά, τι ζητάει ένας άντρας; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 209
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    Ποιος τα λέει αυτά; Ήμαρτον

    1ον σε εμένα προσωπικά ο σύντροφος (δεν μ'αρέσει η λέξη γκόμενος) δεν με παχαίνει. ψυχολογικά αν το δούμε και μόνο, τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση, με "χορταίνει" η παρουσία του, με "γεμίζει" η σχέση, το σεξ, το τηλέφωνο, ο καφές, το ποτό κτλ. μαζί του, οπότε δεν έχω ανάγκη το φαγητό για να "γεμίσω" το κενό που αισθάνομαι. Άρα αδυνατίζω.

    2ον γιατί να σε καθυστερεί από τις σπουδές σου; αν θες να τις καθυστερήσεις τις σπουδές σου, υπάρχουν χίλιοι δυο άλλοι λόγοι, όχι η σχέση και στο λέω γιατί έχω υπάρξει φοιτήτρια στην επαρχία, μακριά απ'το σπίτι μου

    3ον σπιτόγατα άντε να γίνεις, ειδικά το χειμώνα και μόνο αν υπάρχει σπίτι διαθέσιμο από τον έναν ή τον άλλον. βαριοκώλα γιατί;

    4ον επίσης, από κ ως που αντικοινωνική; απαγορεύεται να μιλάς ή να γνωρίσεις κόσμο όταν είσαι σε σχέση; ίσα ίσα που μπορείς να βγεις μαζί του, να γνωρίσεις την παρέα του, εκείνος τη δική σου κτλ.

    Επέτρεψε μου να διαφωνήσω μαζί σου γιατί πολύ απλά αν ΔΕΝ θες να γίνεις όλα αυτά που περιγράφεις, δεν θα το κάνεις. Εν ολίγοις, μην ρίχνουμε τις ευθύνες στη σχέση για το γεγονός ότι εμείς κάναμε λάθος επιλογές, αλλάξαμε, δεν περνάμε τα μαθήματα στη σχολή, βαριόμαστε να κουνηθούμε, δεν μιλάμε σε άνθρωπο. Αν ΔΕΝ θέλαμε να το κάνουμε, ΔΕΝ θα γινόταν. Simple as that

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    Για πες ρε Γιώργο ποια είναι τα οφθαλμοφανή λαθάκια

  3. #18
    ιωάννα έχεις κάνει μακροχρόνια σχέση?
    έχεις κάποια φίλη που είναι με κάποιον παραπάνω από ένα εξάμηνο?για παρατήρησε λίγο κάποια σημάδια.πως ήταν πριν τη σχέση,πως κατά την διάρκεια ,κ πως μετά.
    φυσικά αν βρεις το μισό σου θα περνάς υπέροχα όπως κ ναχει αλλά ψάχνεις από τώρα να το βρεις? δν θες πρώτα να καταλάβεις το δικό σου μισό πριν γνωρίσεις το άλλο?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Γράφεις σαν άντρας. Συγκεκριμμένα θυμίζεις αυτόν το μπακούρη που περιγράφεις πιο πάνω.

  5. #20
    σύντροφος από τα 22 ρε παιδιά τι λέτε?
    σαν μια φίλη μου που τις δίμηνες σχέσεις της τις ονομάζει δεσμούς

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    ζηλιαρομπιμπίκα έχω φίλες που έχουν ή είχαν σχέσεις άνω του εξαμήνου και έχω δει όντως κάποιες αλλαγές αλλά όχι αυτά που περιέγραψες πιο πάνω. και στην τελική, τέλεια σχέση δεν υπάρχει. και γιατί να βρω το άλλο μου μισό, ακρωτηριασμένη είμαι;
    το θέμα είναι να χεις κάτι ανθρώπινο, κάτι για το οποίο παλεύεις. δέχομαι ότι μπορεί να τα λέω αυτά στα 22 μου και στα 30 π.χ να μην έχω το κουράγιο που έχω τώρα, να παλέψω για κάποιον, αλλά αν δεν έχεις αυτή την ενέργεια στα 22 σου, πότε περιμένεις να την έχεις;

    γιώργο, μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο παραπάνω τι ακριβώς εννοείς; είναι πρωί, δεν έχω πιει καφέ ακόμα, καταλαβαίνεις

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    δίμηνη σχέση δεσμός; ούτε καν.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Μην το παίρνεις προσωπικά. Μπορεί να κάνω και λάθος.
    Αλλά από τη γραφή σου θα έλεγα ότι είσαι αρσενικού γένους.
    Τώρα πιες έναν καφέ και συνεχίζουμε την κουβέντα αργότερα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    χαχαχα όχι, δεν το παίρνω προσωπικά. μου το χουν ξαναπεί ότι πολλές φορές εκφράζομαι και σκέφτομαι σαν άνδρας αλλά ότι θα το μου βγαίνε και στο φόρουμ, δεν το περίμενα.
    θα σου έλεγα ονοματεπώνυμο να με δεις στο facebook αλλά είναι που δεν θέλω να δώσω προσωπικά στοιχεία.

  10. #25
    από τώρα θα παλεύεις για κάτι?από τώρα θα μοιράζεσαι την καθημερινότητά σου?
    όταν λέω το άλλο μισό εννοώ έναν άνθρωπο που να σε συμπληρώνει για να μην μπορείται να κάνετε ο ένας χωρίς τον άλλο.

    η ενέργεια που έχεις στα 22 πρέπει να καταναλώνεται σε πράγματα που δν θα έκανες ποτέ στα 30.
    δηλαδή,να ζήσεις έναν έρωτα χωρίς ανταπόκριση,έναν έρωτα απαγορευμένο(μέσα στα επιτρεπτά όρια πάντα)
    να κάνεις ταξίδια,να γνωρίσεις κόσμο απο διάφορα μέρη κτλ κτλ
    αν νομίζεις οτι αυτά θα μπορείς να τα κάνεις κ να χεις ταυτόχρονα σοβαρή σχέση πολύ δύσκολα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Έλα τώρα;;; Σε πιάσαν οι ντροπές σου ξαφνικά;
    Έχει και νήμα σχετικό με τα προφίλ στο facebook!
    'Αντρες θες κι άντρες διώχνεις!
    Έχει κι ελέυθερους η παρέα!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    νομίζω ότι έχεις παρεξηγήσει ολίγον τι τα λεγόμενα μου. ίσως και γω κάπου να εκφράστηκα λάθος.
    τι πιστεύεις; ότι ψάχνω τον γαμπρό που θα παντρευτούμε στα 30 μας και θα αμολήσω 5-6 κουτσούβελα. ούτε καν.

    ποιος μου απαγορεύει να κάνω ταξίδια, αν έχω μια σχέση; ποιος μου απαγορεύει να κάνω ταξίδια με τη σχέση μου; η έναρξη μιας σχέσης στα 22 δεν σημαίνει ότι έδεσα και το γάϊδαρό μου και πάω για γάμο σε μια 5ετία. μπορεί να ξεκινήσω κάτι και μέσα σε 2, 5, 10 μήνες να χωρίσω. δεν υπογράφεις κανένα συμβόλαιο όταν γνωρίζεις κάποιον και ξεκινάς μια σχέση μαζί του ότι θα είστε για πάντα μαζί. όπου βγάλει, όσο κρατήσει, όπως πάει. δεν προγραμματίζεις τίποτα στη ζωή. "στα 20 θα πηδιέμαι σαν σκυλί, στα 25 θα ζήσω τον απαγορευμένο έρωτα, στα 30 θα κοιτάξω κάτι σοβαρό"

    έχεις κάποιες επιθυμίες στη ζωή σου και με αυτές πορεύεσαι. εμένα, η δική μου επιθυμία, είναι να έχω έναν άνθρωπο στη ζωή μου, να μοιράζομαι πέντε πράγματα, να πηδιέμαι μαζί του, να πίνουμε τον καφέ/ποτό μας, μια φυσιολογική δηλαδή ανθρώπινη επαφή.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    καλά σώθηκες!μην ψάχνεις να βρεις άνδρα στο φόρουμ είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού κ ολίγον μεσήλικες(χαχαχαχα,αστειάκ ι)

    εγώ πιστεύω οτι η ιωάννα είναι κλασσική περίπτωση αγανακτησμένης στην μεταεφηβική φάση.αποκλείεται άνδρας να γράφει έτσι εκτός κ αν είναι αγανακτισμένος γκει πάνω στη εφηβεία

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    αυτό που λες με το facebook δεν το έχω διαβάσει εδώ μέσα. αν θες στείλε μου ένα link

    τι λογική είναι αυτή "άντρες θες και άντρες διώχνεις"; εσύ πριν από λίγο μου έλεγες ότι είμαι άντρας

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    bouliana ναι ήθελα να το αποκαλύψω αλλά ντρεπόμουν. με λένε Δημήτρη είμαι 17 και είμαι γκει και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ.

    ήμαρτον, τι άλλο θα ακούσω. ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΡΑΣ; (θα τραβάω τα μαλλιά και τα βυζιά μου σε λίγο)

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •