Τελικά, τι ζητάει ένας άντρας; - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 181 to 195 of 209
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Δεν καταλαβαίνω πότε η δυναμικότητα έγινε κακό στοιχείο :S
    Αυτο το "μην πας κόντρα σε άντρα" δε ακόμα πιο περίεργο! Πραγματικα βρίσκω αυτές τις απόψεις λιγάκι παλαιολιθικές, με όλο το συμπάθειο....

  2. #182
    θα συμφωνήσω
    τώρα οι γυναίκες δν είναι εξαρτημένες από τους άνδρες. ίσα ίσα πολλές από αυτές δουλεύουν σκληρά.
    δν θα καθόμαστε να κάνουμε σαν γατάκια για να ρίξουμε τον έναν κ μοναδικό συγκλονιστικό γκόμενο. αυτά ξεχάστε τα
    αλλάξανε οι καιροί.
    δν θα κάτσω να καταπιέσω την προσωπικότητά μου για να έχω έναν μαμάκια πάνω από το κεφάλι μου που νομίζει οτι είναι αληθινός ΑΝΔΡΑΣ και δικαιούται να του φέρομαι σαν ναναι βασιλιάς.

    ο αληθινός άνδρας αγαπάει πραγματικά κ βαθιά κ δν βάζει τον εγωισμό του πάνω από τον έρωτά του.
    επίσης είναι ανεξάρτητος , δν έχει ανάγκη ούτε από την μαμά του ούτε από την γκόμενα να τον καλοπιάνει κ να του χαιδεύει το ΕΙΝΑΙ του.
    αντιθέτως καταλαβαίνει αμέσως τα ειλικρινή αισθήματα κ τις καλές προθέσεις κ δν παρεξηγεί συμπεριφορές.
    κ επειδή έχω γνωρίσει αληθινούς άνδρες,ξερνάνε με τέτοια καμώματα.

    κ μη ξεχνατε το αληθινό είναι πολύ πιο καλό από το τέλειο!

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    That^

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    κορίτσια, προφανώς και καλύψατε πλήρως αυτά που ήθελα να εκφράσω μιας και προσπαθούσα να συγκρατηθώ για να μην βρίσω.

    επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω το εξής: εφόσον μετράει τόσο πολύ το να το παίζεις γυναικάκι, εμείς οι δυναμικές θα πρέπει να δείξουμε κάτι άλλο από αυτό που είμαστε; αυτό δεν έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την καραμελίτσα "να είσαι ο εαυτός σου";

    just sayin'

  5. #185
    κοίτα επειδή μου θυμίζεις λίγο εμένα 5-6 χρόνια πριν, μήπως υπερβάλεις εαυτόν?
    δηλαδή μήπως προσπαθείς να φαίνεσαι λίγο παραπάνω δυναμική απότι είσαι?γιατί στο τέλος κ θα σου βγει καταπίεση κ έτσι δημιουργείς λάθος εντυπώσεις

  6. #186
    κοριτσια πραγματι ετσι λειτουργειτε σημερα και δεν ειπε κανενας να σκυβετε το κεφαλι στον καθε μαμακια
    ουτε και αμφιβαλω το αν καποιες γνωρισατε καποτε και σωστους αντρες. αναρωτιεμαι ομως γιατι δεν ειστε μαζι τους καποιες.

    αυτο που ηθελα να πω ειναι αυτο που ειπε ακριβως πριν η ζηλιαρου :)
    οτι η πολυ δυναμικοτητα οδηγει στην καταπιεση
    ουτε και ειπα το να σκυβετε το κεφαλι μπροστα στο πασα

    αν θυμαστε οσες εχετε μια α ηλικια, σιγουρα οι γιαγιαδες σας θα ειχατε ακουσει οτι ελεγαν πως η γυναικα πρεπει να ειναι ενα βημα πισω απο τον αντρα
    οχι οτι τουτο θα συμβαινει, απλα ο αντρας ετσι πρεπει να το εισπρατει
    αν τωρα, εσεις νομιζετε οτι ειστε τοσο δυναμικες που να μπορεσετε να "καβαλησετε" εναν πραγματικο αντρα, ή θα φατε κερατο, ή θα μεινετε μονες
    αλλά μετα μην αναρωτιεστε το τι φταιει...

    σας χαιρετω και την επομενη φορα που θα ακουσετε καποιον να μιλα για τα δικα σας προβληματα, μην πεφτετε να τον "φατε" ολες, για καλο σας σας μιλαει

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζετε συμπεράσματα.. δηλαδή, τι; επειδή είμαι δυναμική σημαίνει ότι θα καπελώσω ή θα καβαλήσω αυτόν που θα σταθεί δίπλα μου;

    ο άνθρωπος μέσα στη σχέση αλλάζει. αναθεωρείς κάποια πράγματα και σίγουρα βλέπεις μέχρι που σε παίρνει. εσείς έχετε την ίδια συμπεριφορά απέναντι σε όλους τους ανθρώπους στη ζωή σας; θα τρελαθώ δηλαδή με αυτά που βλέπω.
    το γεγονός ότι υποστηρίζω τη θέση μου εδώ δεν σημαίνει ότι βγαίνω έξω και πλακώνω στις φάπες όποιον διαφωνήσει μαζί μου. ούτε ο δυναμισμός που έχω εκφράζεται με την ίδια μορφή σε όλους τους ανθρώπους που ξέρω.

  8. #188
    Originally posted by joanna1991
    δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζετε συμπεράσματα.. δηλαδή, τι; επειδή είμαι δυναμική σημαίνει ότι θα καπελώσω ή θα καβαλήσω αυτόν που θα σταθεί δίπλα μου;
    Originally posted by joanna1991
    κορίτσια, προφανώς και καλύψατε πλήρως αυτά που ήθελα να εκφράσω μιας και προσπαθούσα να συγκρατηθώ για να μην βρίσω.
    μου αρεσει που απορεις κιολας :tumble:
    μιλατε, οχι μονο εσυ αλλά και οι υπολοιπες μαγκιτισσες, για αντρες και αν καποιος πει κατι που δεν σας αρεσει, θελετε να τον βρισετε κιολας αντι να τον ακουσετε.
    την στιγμη που δεν σας εβρισε

    σας δινω τις συμβουλες που θα σας εδιναν και οι γιαγιαδες σας που κρατησαν γαμους (τις τοτε σχεσεις τους) για μια ζωη και εσεις αντιδρατε γιατι θελετε να ειστε κοκκορακια. και μετα απορειτε γιατι ειστε μονες (οχι μονο εσυ που ειναι απολυτα φυσιολογικο για ενα νεο κοριτσι αλλά και αλλες που ειναι στα 30 και 40)

    σας λεω οτι οι πραγματικοι αντρες ειναι αυτονομοι συναισθηματικα και δεν σας εχουν αναγκη γιατι αυτο που θελουν περισσοτερο , το παιρνουν ευκολα απο την καθε μια και εσεις με λετε παλαιολιθικο.

    φοβαστε (οι μεγαλυτερες, εσυ εισαι μικρη για να εχεις νιωσει τετοιο φοβο) οτι θα γερασετε μονες αλλά δεν μπορειτε να μιληστε νορμαλ με εναν αντρα που διαφωνειτε μαζι του. ποσο μαλλον να συζυσετε μαζι του, να σας ανεχτει και να τον ανεχτειτε...

    ανετα με λετε "μαλακα" μεσα σας , την στιγμη που εχοντας καλη προθεση τρωω χρονο για να σας πω κατι χρησιμο.

    ενταξει κυραδες μου, εσεις που τα ξερετε ολα και εχετε βρει και αντρες σωστους γιατι δεν ειστε μαζι τους?
    γιατι φευγουν?
    θελετε την αληθεια?
    γιατι αν μου σκοτιζετε εμενα τα νεφρα και θελετε να βρισετε και με λετε παλαιολιθικο και οτι και καλα δεν ξερω τι λεω και μου προσαπτετε και λογια που δεν ειπα, την στιγμη που δεν εχετε τιποτα να χωρισετε μαζι μου, τοτε τι θα κανετε στον ανθρωπο που θελετε να περασετε μια ζωη με αυτον και που θα εχετε τοσα πολλα να σας χωριζουν καθε μερα?

    ειτε το θελετε ειτε οχι, ειτε σας αρεσει, ειτε οχι, εμεις αυτο που θελουμε το εχουμε
    την μια βδομαδα με την μια σας , την αλλη με την αλλη κ.ο.κ.
    αυτη ομως που θα μπορεσει να μας κρατησει, ειναι αυτη που εχει μαθει να μας ακουει, που εχει μαθει να μας σεβετε, που εχει μαθει να μην μας σκοτιζει πολυ τα νεφρα
    και θα τσακωθουμε μαζι σας, και θα αγριεψουμε και θα μαλακωσουμε
    ολα στο παιχνιδι της ζωης ειναι

    αλλά οταν πεφτετε σαν μαγκες να μας πουλησετε μαγκιες και εξυπναδες, παιρνετε εξιτηριο και αντε γεια...

    αυτα ειχε να σας πει ενας αντρας που σας εχει σπουδασει, που εχει γνωρισει αρκετες σαν φιλες μετα πηδηματος για χρονια παρα τα παραπανησια κιλα του, που εχει κανει δυο γαμους και που ηταν ετοιμος να κανει και δευτερο διαζυγιο γιατι η γυναικα του που ειναι απο τις πλεον δυναμικες γυναικες που εχει γνωρισει, ξεχασε μερικες φορες οτι στον οριτζιναλ αντρα δεν φερονται σαν κοκκορακια... αν εσεις ψαχνετε για αγορακια, κηπ γκοινγκ.
    αν ψαχνετε για κατι πιο στρ8, ακουστε το τι σας λενε και παψτε να το παιζετε μπουμπουλινες :wink1:
    σταματω εδω την συμμετοχη μου στο παρρον νημα για να μεινουμε αγαπημενοι. καλα να περνατε:tumble:

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    δηλαδή, το να είσαι δυναμικός ακυρώνει το γεγονός ότι μπορώ να σε ακούσω, να σε σεβαστώ, να μην σε σκοτίζω; μάλιστα.

    επίσης, με την ίδια λογική και μια γυναίκα έχει αυτό που θέλει άρα γιατί να αναλωθεί σε έναν άντρα που δεν θα τη σέβεται, που θα της ζητάει να δείξει κάτι άλλο από αυτό που είναι, που θα της πρήζει τα συκώτια, που θα θέλει να την βλέπει με τακούνια ενώ αυτή τα σιχαίνεται, που.. που.. που...
    Θα σου πω γιατί. Γιατί ο άνθρωπος είναι συντροφικό ον. Γιατί μπορείς να τα καταφέρεις μόνος σου μια χαρά αλλά κατά βάθος όλοι χρειαζόμαστε κάποιον να μας στηρίξει.

    Η δική μου απορία είναι γιατί ενώ όλοι λένε ότι πρέπει να'σαι ο εαυτός σου, εσύ μου λες ότι δεν πρέπει να δείχνω τόσο δυναμική; Πιάστηκες από αυτό και αράδιασες ένα κατεβατό με υπέροχα, κοσμητικά επίθετα τύπου κυράδες.

    Και στην τελική, εφόσον όπως λες, δεν μπορούμε να δεχτούμε την δική σου άποψη, γιατί συνεχίζω να σου απαντάω; Προφανώς γιατί δέχομαι την άποψή σου αλλά εγώ προσωπικά δεν την απο-δέχομαι. Αν αυτό είναι κατακριτέο τότε οκ. Σ'αφήνω να είσαι ένα βήμα μπροστά (μιας και είσαι παλαιάς κοπής)

  10. #190
    νικόλα δν πέφτει καμία να σε φάει βρε συ,απλά δν συμφωνούμε σε όλα γιατί μερικές από τις συμβουλές που δίνεις δν είναι σύγχρονες κ δν ταιριάζουν ,δν συμβαδίζουν με την ζωή της γυναίκας τη σήμερον.τι να κάνουμε τα πράγματα εξελίσονται ραγδαία


    εμένα στην γειτονιά μου κάποτε δούλευαν 50 άνδρες 5 γυναίκες πριν 3 χρόνια τώρα δουλεύουν μόνο 5 άνδρες και καμιά 20αρια γυναίκες

    αν με ρωτάς σε ανάλογη συζήτηση που άνδρες θα είχαν την πλειοψηφία και θα μιλούσαν για γυναίκες, οποιαδήποτε γυναίκα εξέφραζε την άποψή της ,θα έτρωγε κ γιουχαρίσματα,μη σου πω κ αισχρόλογα. εμείς λίγο αντιδράμε(σε ατάκες τύπου :πρέπει να είστε ήσυχες κ να λέτε σε όλα ναι) κ μας έβγαλες οτι θέλουμε κ να σας καβαλίσουμε
    ξέρουμε όλοι πως συζητάνε οι άνδρες για γυναίκες άστο. σεξιστικά κάφρικα απόλυτα μην την ψάχνεις.οπότε θεωρώ οτι είμαστε πολύ καλές μαζί σου μιας και είσαι μόνο ένας(αστειάκι):roll:
    γιατί να σταματήσεις να συμμετέχεις κάτσε εδώ μιας κ είσαι μόνο ένας να έχουμε κ λίγο αντίλογο



    δν θεωρώ οτι πρέπει να καβαλάμε κανέναν. και ούτε κ αυτό είναι το ζητούμενο
    σε μια ερωτική σχέση πρέπει να υπάρχει ένα κοκτέιλ απο αγάπη φιλία κ έρωτα

    απλά πρέπει κ οι άνδρες να καταλαβαίνουν λίγο τι περνάνε οι γυναίκες και να βοηθάνε λίγο την κατάσταση κ όχι να έχουν επιπλέον απαιτήσεις τύπου <<μη μιλάς μη γελάς κινδυνεύει η Ελλάς>>

    και εσείς τσούπρες μην κάνετε έτσι: https://www.youtube.com/watch?v=NiTAZRNEI30

    απλά βρείτε ένα καλό παιδί να σας αγαπάει κ να σας κοιτάει στα μάτια

    εγώ έχω βρει ένα παιδί 100%στρειτ το χω τσεκάρει .αφού βρήκα εγώ ,θα βρούνε κ άλλες γλωσσούδες
    όμως έχω πολλούς φίλους που τους αγαπώ τους εκτιμώ αλλά τους βλέπω οτι έχουν προβλήματα στο να εκτιμήσουν σωστά τις γυναίκες δίπλα τους.
    άσε που δν έχουν κ καθόλου καλή άποψη για τις γυναίκες γενικά. για μένα αυτό σημαίνει οτι δν ξέρουν να διαλέγουν σωστά.

  11. #191
    Originally posted by joanna1991
    δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζετε συμπεράσματα.. δηλαδή, τι; επειδή είμαι δυναμική σημαίνει ότι θα καπελώσω ή θα καβαλήσω αυτόν που θα σταθεί δίπλα μου;

    ο άνθρωπος μέσα στη σχέση αλλάζει. αναθεωρείς κάποια πράγματα και σίγουρα βλέπεις μέχρι που σε παίρνει. εσείς έχετε την ίδια συμπεριφορά απέναντι σε όλους τους ανθρώπους στη ζωή σας; θα τρελαθώ δηλαδή με αυτά που βλέπω.
    το γεγονός ότι υποστηρίζω τη θέση μου εδώ δεν σημαίνει ότι βγαίνω έξω και πλακώνω στις φάπες όποιον διαφωνήσει μαζί μου. ούτε ο δυναμισμός που έχω εκφράζεται με την ίδια μορφή σε όλους τους ανθρώπους που ξέρω.
    κοίτα εγώ σου λέω τι έκανα εγώ λάθος μήπως το κάνεις κ εσύ.δν βγάζω κανά συμπέρασμα οτι κάνεις κάποιο λάθος.

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    ναι βρε χαρά μου, το ξέρω. ο πληθυντικός ήταν για άμεση απάντηση και στους δυο σας.

    τέλος πάντων, εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε όοολα αυτά που περιέγραψες πιο πάνω

  13. #193
    α επίσης κ μόνο που μας είπες τριαντάρες σαραντάρες νικόλα πρέπει να φας μπαν!:cool:

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Εγω ξέρετε τι βλέπω από τη συζήτηση σας με το Νικόλα; Οτι τελικά οι γυναίκες, οι παρούσες εδώ τουλάχιστον, είναι αυτές που τα απαιτούν όλα, κάποια γιατί είναι γυναίκες και έχουν ανάγκες και τα υπόλοιπα γιατί είμαστε στον 21ο αιώνα και αυτά που ξέρατε ξεχάστε τα. Και ο τίτλος είναι "τι ζητάνε οι άντρες;"... σεξ καταρχάς που είναι και το βασικότερο και εφόσον περάσουμε από αυτό το στάδιο τα απολύτως απαραίτητα. Δλδ δε θα ακούσετε άντρα να ζητάει τη γατουλα που θα είναι σκύλα στο κρεβάτι, σεφ στη κουζίνα και να δείχνει κατανόηση σα τα φιλαράκια του που θα ήταν το ανάλογο με αυτά τα ουτοπικά τύπου σκυλάκι-πρίγκηπας(συγνώμη αλλά αυτό που περιγράφηκε σα πρίγκηπας εμένα σα σκυλάκι και μάλιστα ευνουχισμένο μου έκανε) και στο κρεββάτι αλήτης.

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    ATTACK!!!!!!!!!!!!

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •