περιοδος και κιλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491

    περιοδος και κιλα

    καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω πριν μας ερθει η περιοδος η ζυγαρια μας δειχνει βαρυτερες? ενω ζυγιζω 50-51 εδω και μια βδομαδα με δειχνει 52 χωρις να εχω αλλαξει κατι στη διατροφη μου, σημερα μου ηρθε η περιοδς και ειμαι παλι 52... ειναι λετε λογω περιοδου η παχυνα? :smirk:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    216
    σίγουρα!κ εγώ παίρνω ένα κιλό πριν την περίοδο αλλά μόλις τελειώσει έχει φύγει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Και περιμενω να αδιαθετησω και με δειχνει πανω απο κιλο μην ανησυχεις Αιγλη!!!

  4. #4
    αίγλη από μόνη της σου ήρθε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ναιιιιιιι!!! ειμαι παρα πολυ χαρουμενη!!!!!! δε μπορω να καταλαβω τι αλλαξα αυτο το μηνα και μου ρθε στανταρ παντως τρωω 5 γευματα μεσα στη μερα γτ το αγχος δε θα λεγα οτι το περιορισα.... λετε να ταν αυτο? αβυσσος ο οργανισμος μας :crazy:

  6. #6
    ρε εδώ σου ρθε η περίοδος κ σκας αν σε δείχνει η ζυγαριά 52 κ όχι 51?
    μείνε στα 52-53 αν με ρωτάς κ μην φρικάρεις

    μην κάθεσαι κ αυτομαστιγώνεσαι με μαλακίες αλήθεια τώρα στο λέω στα ίσια,και συμπάσχοντας πλήρως

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    το ξερω, εχεις απολυτο δικαιο. αλλα το μυαλο μου ειναι κολημενο προς το παρον προσπαθω να μην σκεφτομαι τα κιλα, αν και μερικεσ φορες πεφτω ψυχολογικα αλλα το φαγτο δεν το κοβω ποτε παλι. 5 γευματα ισσοροπημενα και χωρις στερησεις...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εγώ παίρνω 2 κιλά περίπου σε κάθε περίοδο τα οποία εξαφανίζονται μόλις φύγει Μην σκας λοιπόν! Κι ακόμα κι αν πήρες, αφου σου ήρθε περίοδος δεν πειράζει! Χαλάλι!!! Άντε και στον επόμενο μήνα τώρα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    μακαριιιιιιιι!!!!!!!!! :roll:

  10. #10
    θα φύγει έτσι όπως ήρθε! συνήθως αυτό το "κιλάκι" είναι οι κατακρατήσεις που κάνει το γυναικείο σώμα προκειμένου να "στηρίξει" την περίοδο... ανάλογα με το πόσο κρατάει ο κύκλος σου, βλέπεις και την αντίστοιχη αυξομείωση στο βάρος σου.

    επίσης, άλλος ένας μύθος που κατ' εμέ έχει καταρριφθεί είναι ότι κατά την περίοδο σου δεν χάνεις κιλά. ψέμα! και μεγάλο μάλιστα! αν ακολουθείς πιστά την διατροφή σου, χωρίς τις "ατασθαλίες" που κάνουμε λόγω "ανάγκης" για γλυκό, θα χάσεις κανονικά το κιλό που ήταν να χάσεις. απλά η ζυγαριά σου θα "παίξει" με τα νούμερα έως ότου "καθαρίσει" ο οργανισμός σου...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •