κρεμες και χαλαρωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491

    κρεμες και χαλαρωση

    καλησπερα. μετα απο πολλα χρονια προσπαθειας να ισσοροπησω σε θεμα διατροφης και γυμναστικης, εν μερη τα καταφερα το μονο θεμα μου ειναι οτι φυσικα λογω οικονομικων δε μπορω να πηγαινω πλεον γυμναστηριο.
    τρεφομαι σωστα αλλα εχω κυταριτιδα και τοπικο παχος, περα παο τη διατροφη μου που προσπαθω οσο μπορω να προσεχω θα θελα να μου προτεινετε καποια κρεμα καλη ετσι ωστε να αποτρεψω τη χαλαρωση και τη κυταριτιδα λογω του οτι θα καθομαι και δεν θα γυμναζομαι..... αν εχετε δοκιμασει καποια καλη και εχετε και αποτελεσματα σας παρακαλω πες τε μου, στεναχοριεμαι που δε θα γυμναζομαι και φοβαμαι οτι θα χαλασω... :shocked2:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    aiglh! καλησπέρα, χωρίς να γνωρίζω ή να θέλω να μάθω τα οικονομικά σου υπάρχουν γυμναστήρια που στη περίπτωση της ετήσιας συνδρομής είναι ιδιαίτερα προσιτά 10-20? το μηνα. Φυσικά το ποσό προκαταβάλλεται και είναι σεβαστό αλλά για κάποιον που είναι προτεραιότητα του νομιζω βρίσκονται τα χρήματα, χωρίς να ξέρω πόσο κάνουν οι κρέμες πιθανόν να σου βγει τελικά και πιο φθηνή σα λύση.

    Κι εμένα μου άρεσε το πάλαι ποτέ γυαλισττερό γυμναστήριο με την ετήσια συνδρομή των 600? που πήγαινα κάποτε και δεν είχε ποτέ υπερβολικό κόσμο και είχε πάντα εξυπηρετικούς γυμναστές και είχε και τη πισίνα του και σε φρόντιζαν προσωπικά και και και αλλά πια δε μπορώ να καλύψω τέτοιο κόστος. Το νέο μου γυμναστήριο είναι εξίσου καλά εξοπλισμένο αλλά τις απογευματινές ώρες είναι ένας εφιάλτης λόγω της πολυκοσμίας, έτσι έκανα το συμβιβασμό να πηγαίνω άγρια χαράματα πριν τη δουλειά όπου είναι όλα όπως στο παλιό κι ακόμα καλύτερα... με το 1/5 του κόστους κι επειδή πάντα υπάρχει κάτι θετικό έχω ανοιχτά και τα απογεύματα μου για να κάνω ο,τι μου αρέσει.

    Αν δε σε εξυπηρετει κάποια τέτοια λύση, με μερικά βαράκια και με μελέτη ή τη βοήθεια κάποιου γνώστη μια χαρά γυμναστική κάνεις και σπίτι ενώ αν θες αερόβια το γήπεδο είναι σαφώς καλύτερο από οποιοδήποτε διάδρομο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ειμαι φοιτητρια και το οικονομικοτερο γυμναστηριο που εχω βρει εδω ειναι 40 ευρω, ειναι πολλα και δε θελω να επιβαρυνω τους δικους μου με βλακιες, λεω να πηγαινω να περπαταω αλλα δε ξερω και κατα ποσο το περπατημα βοηθα γι αυτο ειπα για κρεμες...

  4. #4
    το περπάτημα κάνει όλη την δουλειά! εγώ όλα μου τα κιλά τα έχασα με μόνη γυμναστική το καθημερινό 35λεπτο που χρειαζόμουν για να φτάσω στην "τότε" δουλειά μου (και άλλα τόσα επιστροφή). Τώρα που έχω αλλάξει χώρο εργασίας και δεν περπατάω τόσο όσο τα προηγούμενα χρόνια, ξεκίνησα το γυμναστήριο.

    οι κρέμες είναι απλά ένα ψευδοφάρμακο. θα κάνουν δουλειά μόνο σε συνδυασμό διατροφής και άσκησης. αν θες πάντως περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις κρέμες δες εδώ

    http://www.eatingdisorders.gr/forum/...ge=1#pid258133

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    δηλαδη εμενα μπορει να με βοηθησει ενα μισαωρο περπατημα 3-4 φορες τη εβδομαδα? προσεχωντας παραλληλα τη διατροφη μ?

  6. #6
    ωωωω ναι!!! το έχω κάνει και έχει εκπληκτικά αποτελέσματα. φυσικά, στη αρχή "ψόφαγα" από την κούραση. μην σκας όμως! το σώμα σου προσαρμόζεται και σιγά σιγά αποκτάς περισσότερες αντοχές, οι οποίες στο μέλλον θα σου επιτρέψουν να αυξήσεις και τον χρόνο που θα κάνεις το περπάτημα. προσοχή όμως, όχι περπάτημα σε βιτρίνες(!) αλλά με συνεχόμενο και σταθερό ρυθμό. πχ, μιας και είσαι φοιτήτρια, δοκίμασε να πηγαίνεις στην σχολή σου με τα πόδια! ή αν μένεις κοντά, φρόντισε να βρεις κάποια διαδρομή που θα την κάνεις ευχάριστα και σχεδόν καθημερινά, για να το κρατήσεις κιόλας.

    να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; έχεις ρωτήσει και για το γυμναστήριο της σχολής σου; απ'όσο ξέρω όλες οι σχολές και τα πανεπιστημιακά ιδρύματα υποχρεούνται να έχουν γυμναστήριο, στο οποίο μπορείς να πας αν όχι δωρεάν, με μια πολύ μικρή συνδρομη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ναι εχω ρωτησει και δε λειτουργει εδω και δυο χρονια..
    εγω φοβαμαι μη παχυνω επειδη δε κανω γυμναστικη προσεχω τι τρωω αλλα φοβαμαι... δεν ξερω γτ μου εχει περαστει αυτο, οτι θα παχυνω αφου καθομαι, εχω και πολλες ωρες μαθημα γενικα καθομαι...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •