Τί μαγειρεύουμε σήμερα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 132
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363

    Τί μαγειρεύουμε σήμερα?

    Τα παιδια στην ανάπτυξη, νομίζω, χρειαζονται τα φρουτα και τα λαχανικα οποτε ναι κάνει Αλλά απο πρωτεϊνη τι γινεται; Ειναι εξισου σημαντικη δυστυχώς.....

    Εγω σημερα δεν μαγειρεψα αχαχαχα μολις γυρισα σπιτι κι ειμαι πτώμαααα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Αντε και καλή απόλαυση και στους 2 σας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    χαχαχα δεν πειράζει μωρε! Ποσες να εχει πια;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Οχι! Δυστυχως δεν τρώω χθεσινα φαγητα, οποτε θα δω αυριο τι θα κάνω Σκεφτομουν κανα ψαράκι στον φουρνο με ριζοτο λαχανικων!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Ημιμένω με την μάνα μου. χαχαχαχα Τελικά δεν το έκανα ούτε εγώ ούτε αυτή γιατι δεν υπήρχε ψαράκι στην καταψυξη και βαριόμουν να πάω να το πάρω Την εβγαλα με καλαμάκια. Και σημερα θελω να κάνω σουπίτσα γιατι πονάει το λαιμουδάκι μου αλλά δεν ξέρω να κάνω σουπες

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Μωρε εδώ μένει πρακτικά, αλλά δουλεύει ΤΟΣΟ πολλές ωρες που σπάνια την βλέπω αχαχαχαχα Οποτε το μαγειρεμα παει πιο πολυ σε φαση οποιος προλαβει ας μαγειρεψει :P
    Ωραία η συνατγη σου! Θα την δοκιμάσω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Σήμερα γιουβετσάρα, το αγαπημένο μου φαγητό.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    γιουβετσι ηταν και το δικο μου αγαπημενο φαι προ χορτοφαγιας! τωρα κανω σκετο το κριθαρακι και το τσακιζω :love:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εγω σημερα εφαγα πρωτη φορά ρυζι στον φουρνο με κοτοπουλάκι κοκκινιστο! Νομ νομ νομ! Υπεροχο ήταν :3
    Αυριο έχει μπουτάκια στον φούρνο με λαχανικά!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Όχι αυτο το έκανε η μαμά ^_^ Και όντως μαγειρεύει πολύ καλά, και ΠΛΕΟΝ υγιείνα, γιατι μέχρι αν φυγει η αδερφη μου (παντρευτηκε) μονο τηγανητα εβρισκες εδώ μέσα γιατι δεν έτρωγε τίποτα άλλο -_- Πλέον τρώμε καλά όμως και με βοηθάει κι αυτο πολύ

    Ρε πως κανεις σπιτικο ψωμι; Εμενα η γιαγια μου εκανε κι ηταν χάλια χαχαχαχα

    Καλα κουραγια στους γιατρους! Ειδικα στον οδοντίατρο....κι εγω τρέχω και κάνω θεραπεία ουλίτιδας αυτες τις μέρες....μου βρηκε και κατι σφραγισματα....σκατά. Περαστικά μας!

    Όσο για τον μπόμπιρα, αυτά εχουν τα παιδιά δυστυχώς

    Και για να επιστρέψουμε στο τόπικ σήμερα έχει φακές με ελίτσες και μπόλικη σαλατούλα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    ψωμι κανω αυτο περιπου, το εμπλουτιζω με διαφορα

    http://www.sintagespareas.gr/sintage...sto-psomi.html

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Κι η αδερφη μου τωρα θα τρώει χειροτερα φανταζομαι χαχαχα Η μάνα μας έβαζε λίγο σε τάξη τουλάχιστον :P Αλλά πλέον κάνει τα υγειινα μου χατιρια ^_^ Υπεροχες οι φακές σημερα!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    τι κανετε? εγω λογω σχολης και διαβασματος δεν μαγειρευω σχεδον ποτε και φυσικα δεν μαγειρευω ποτε για μενα! δε μ αρεσει να μ προσεχω, αφου ποτε δεν εχω θελησει ακομη και ας εχω χρονο να φτιαξω ενα φαγητο για μενα να το φαω! ποτε!
    την κυριακη ερχεται το αγορι μου και θα κατσει μια εβδομαδα και αναγκαστικα θα μαγειρευω αυτος δεν μπορει να τρωω κρακερ, σαντουτσ,γαλα με δημητριακα, ψωμι και τοστ οποτε θα μαγειρεψω.....
    τωρα σκεφτομαι τι θα φτιαχνω μια ολοκληρη εβδομαδα που περα οτι δεν προλαβαινω δεν ειναι και το καλυτερο μου ( για να μην τρωω φυσικα :P )
    αρχιζω με παστιτσιο που κρατα και 2 - 3 μερες, επειτα σκεφτομαι κοτοπουλο με πατατες και ομολετα φουρνου αλλα δεν εχω ξαναφτιαξει εχετε κανει ποτε? ειναι ωραια?
    επισης του αρεσουν οι τηγανιτες πατατες, εχω ακουσει οτι και αυτες μπορουν να γινουν χωρις τηγανισμα στο φουρνο
    εχετε καμια ιδεα? :P

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Φασολάκια κοκκινιστά με κοτόπουλο και φέτα μιαμ μιαμ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    το παστιτσιο μου ναι ευκολη λυση, καλα εγω θα φαω ενα κομματι μονο το μεσημερι
    πατατες τηγανιτες λενε οτι γινονται και στο φουρνο...
    ειναι παραξενος με το φαγητο... οσπρια και λαδερα δεν τ τρωει :P

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •