Απορια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Απορια

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    243

    Απορια

    Το ξερω οτι βρισκω δικαιολογιες για να ξεγελαω τον εαυτο μου. Το ξερω επισης οτι απο τοτε που αποφασισα να συμβιβαστω με την εικονα μου αρχισαν τα κιλα να ανεβαινουν ανησυχητικα. Τελος παντων, η απορια μου ειναι η εξης (μαλλον περισσοτερο ψαχνω κατι σαν παρηγορια):
    Τις τελευταιες μερες ειμαι αρρωστη (αλλα οιμοι, η ορεξη δε λεει να κοπει). Φυσικα κανω χαλια διατροφη και δεν αθλουμαι καθολου (μετα βιας κινουμαι). Επισης πινω πολυ πολυ τσαι και καφε φιλτρου (3-4 κουπες ημερισιως). Αυτο μπορει να εχει ως αποτελεσμα την κατακρατηση υγρων η να δεχτω αγογγυστα τη μοιρα μου και να παραδεχτω οτι πηρα τοσο βαρος;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    472
    Originally posted by sarah1989
    Το ξερω οτι βρισκω δικαιολογιες για να ξεγελαω τον εαυτο μου. Το ξερω επισης οτι απο τοτε που αποφασισα να συμβιβαστω με την εικονα μου αρχισαν τα κιλα να ανεβαινουν ανησυχητικα. Τελος παντων, η απορια μου ειναι η εξης (μαλλον περισσοτερο ψαχνω κατι σαν παρηγορια):
    Τις τελευταιες μερες ειμαι αρρωστη (αλλα οιμοι, η ορεξη δε λεει να κοπει). Φυσικα κανω χαλια διατροφη και δεν αθλουμαι καθολου (μετα βιας κινουμαι). Επισης πινω πολυ πολυ τσαι και καφε φιλτρου (3-4 κουπες ημερισιως). Αυτο μπορει να εχει ως αποτελεσμα την κατακρατηση υγρων η να δεχτω αγογγυστα τη μοιρα μου και να παραδεχτω οτι πηρα τοσο βαρος;
    Καλησπερα και απο εμενα..

    και βεβαια ειναι και κατακρατηση και φουσκωμα ..αλλα μην το σκεφτεσαι τοσο πολυ , φαε κανονικα να γιανεις γιατι ως γνωστον η αρρωστια θελει διατροφη και μετα συνεχιζεις απο εκει που εισαι δλδ απο εκει που ειχες μεινει , δεν ανεβαινουν τα κιλα μεσα σε μια μερα αυτο ειναι σιγουρο!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    συνήθως το τσαι και ο καφες προκαλουν διουρηση uzzled: δεν ξερω :dork:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Δεν ξερω ακριβως τι εννοεις, η δικια μου εμπειρια με τις βαρβατες αρρωστιες ειναι να αδυνατιζω πολυ. Μολις περασει η αρρωστια ξερω οτι συνηλθα γιατι παιρνω το βαρος πισω :bouncing:
    Το τσαι κι ο καφες αφυδατωνουν. Δεν συστινονται σε οσους δε προσλαμβανουν αρκετα υγρα. Με την εννοια οτι αφυδατωνουν πιστευω οτι μειωνουν το βαρος κι οχι αυξανουν :crazy:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Οντως είναι διουρητικά, ειδικά το τσάι!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    243
    εννοω γριπη που κραταει μερες. μπα, σπανια χανω βαρος σε καιρους ασθενειας.

    Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •