Είμαι ανορεξική και καλύτερα από ποτε.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 307
  1. #1

    Είμαι ανορεξική και καλύτερα από ποτε.

    Γεια σας. Βρήκα αυτό το site και σκέφτηκα να μιλήσω σε εσάς μιας και σε κανέναν άλλο δε θα μπορούσα να περιγράψω την κατάσταση στην οποία βρίσκομαι εδώ και ένα χρόνο περίπου. Το πιο πιθανό είναι αυτά που θα πω να είναι άκρως αντίθετα με τις πεποιθήσεις σας αλλά αυτά πιστεύω. Πάντα ήμουν λεπτή και κάποτε υπήρξα πολύ αδύνατη χωρίς όμως να αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα υγείας. Πέρυσι πήρα κάποια κιλά λόγω κακής διατροφής και λόγω ενός φίλου μου ο οποίος επέμενε πως αν φάω λίγο περισσότερο θα είμαι πολύ πιο ωραία. Εγώ όμως δεν μπορούσα να βλέπω τον εαυτό μου να φοράει συνεχώς μεγαλύτερο νούμερο παντελόνι. Έτσι λοιπόν το προηγούμενο καλοκαίρι που απομακρύνθηκα από το φίλο μου αποφάσισα πως έπρεπε να επανέλθω. Δεν μου επιτρεπόταν να μην είμαι η πιο αδύνατη. ʼρχισα δίαιτα. Όλα προχωρούσαν φυσιολογικά για καποιους μήνες. Είμαι 1.70cm και τρώγοντας εξωφρενικές ποσότητες φαγητού είχα φτάσει στα 49 κιλά.Με τη δίαιτα λοιπόν κατάφερα μεσα σε λιγότερο από ένα μήνα να χάσω τέσσερα κιλά. Αρχές Οκτώβρη άρχισα και γυμναστήριο. Βέβαια όταν έχεις μάθει να τρως καλά, η επιθυμία του φαγητού γίνεται ακόμη πιο έντονη. Από τη στιγμή που άρχισα γυμναστήριο σταμάτησα και να τρώω κανονικά. Σκέφτομαι μονίμως τις θερμίδες που έχει κάτι πριν το φάω και μετανιώνω τη στιγμή που βάζω κάτι στο στόμα μου. Για κάποια περίοδο δεν έπινα ούτε νερό. τώρα είμαι 17 χρόνων, !.70cm και 39 κιλά. Η ανορεξία, έχει μετατραπεί σε βουλιμία και "βγάζω" ό,τι εχω στο στομάχι μου όχι μονο με εμετούς αλλα με την υπερδοσολογία σε καθαρτικά(έως και 18 χαπάκια μεσα σε ένα μονο βράδυ). Όλοι ζηλεύουν το σώμα μου, θέλουν να είναι όπως εγώ. Ακολουθούν κάθε τι που κάνω και λέω, ξέροντας όμως πως δεν θα γίνουν ποτέ σαν κι εμένα. Είμαι ένα άπιαστο όνειρο για αυτούς, κάτι που ποτέ δεν καταφέρουν να γίνουν. Είμαι πολύ αδύνατη, έχω ένα ονειρεμένο σώμα, έχω όλα τα αγόρια να με κυνηγάνε γιατί όπως και να το κάνεις μοιάζω με μοντελο(!!!) και γενικότερα αν παραβλέψουμε το γεγονός ότι θα πεθάνω νωρίτερα, περνάω πολύ καλύτερα από πολλούς άλλους.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    απλα ανατριχιασα!.."αν παραβλεψουμε το γεγονος οτι θα πεθανω νωριτερα"...τι ειναι αυτα??...μπορω να καταλαβω το γεγονος οτι η ανορεξια σε εχει εγκλωβισει..οχι ομως και το γεγονος οτι συνειδητα επιλεγεις να ζεις με αυτην και να σε καταστρφει αμεσοτατα!..με τι σκεπτικο που εχεις, καθε μερα ειναι χαμενη..ποιος νοιαζεται αν μοιαζεις σαν μοντελο ή αν σε κυνηγαν ολα τα αγορια εφοσον εσυ δεν εισαι καλα?..γιατι πιστεψε με δεν εισαι καλα...δεν εχω φτασει ποτε στα κιλα σου..απλα κατωτερο του φυσιολογικου μου...και απλα φαινομουν πολυ αδυνατη..και απλα δεν ζουσα..και απλα ο φοβος για την τροφη αποτελουσεμονιμο φοβο μου..γιατι απλα το φαι και η εμμονη του ηταν ολη μου η ζωη...αλλα ολα αυτα δεν ειναι απλα...!!!απο την στιγμη που μου ειχε σταματησει η περιοδος 15 μηνες και μου επεφταν τα μαλλια αραδα..και..και...και...αλλα τοσα!..δεν με ενοιαζε ουτε εμενα η ζωη μου..ωσπου καταλαβα ποσα πολλα εχω χασει για να ειμαι αδυνατη!..καποια στιγμη δεν εβγαινα καν απο το σπιτι μου με το σκεπτικο οτι θα νομιζουν οτι εχω παχυνει, δεν ειχα καμια κοινωνικη συναναστροφη..ολα μου φαινονταν ματαια..ειδικα μετα αφοτου τελειωσα το σχολειο..στο σχολειο τα καταφερνα καπως γιατι ολοι εβαζαν πανω απολα το αδυνατο σωμα κ.τ.λ...τα ξερεις..αλλα μετα δεν ειναι ετσι..μετραει πανω απολα η προσωπικοτητα και κατα ποσον μπορεις να επιβληθεις στον γυρο κοσμο με αυτην...και οχι με την εξωτερικη ομορφια(αθλιοτητα μετα απο καποιο σημειο)...ο κοσμος σε μετραει με αυτα που βλεπει και οχι με αυτα που ονειρευεσαι...δυστυχως...και γω δεν αντεξα αλλο να παιζω αυτο το παιχνιδακι!..για αυτο συνειδητοποιησε τι κανεις και παλεψε για σενα!..οχι για τα αγορια που σε κυνηγουν!..ελεος!..πανω απολα αξιζεις εσυ..και αν καταλαβεις την αξια σου, τοτε θα σε κυνηγουν πολυ περισσοτερα! αν αυτο ειναι το προβλημα!...ολα τοτε θα φτιαξουν και η τροφη δεν θα ναι πια εχθρος σου..!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Ναταλία, το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σου "ευχηθώ" να το ευχαριστηθείς όσο προλάβεις... Γιατί μετά δύο πράγματα θα συμβούν:

    1) Για το αν θα πεθάνεις δεν ξέρω, το σίγουρο πάντως είναι ότι αν συνεχίσεις έτσι θα καταλήξεις σε ένα νοσοκομείο σε άθλια κατάσταση. Και δε σε νοιάζει αν πεθάνεις, αρκεί να πεθάνεις όμορφη και λεπτή, τότε σκέψου απλά ότι το πιο πιθανό είναι να καταλήξεις χωρίς μαλλιά, με χαλασμένα δόντια, με σώμα σαν σκελετός, το οποίο εσύ θα θεωρείς σώμα μοντέλου, όμως οι άλλοι θα το κοιτούν με οίκτο ή με απέχθεια

    2) Ο οργανισμός σου θα αντιδράσει με όλο αυτό το κακό που του κάνεις και θα αρχίσει τα επεισόδια υπερφαγίας. Μη νομίζεις ότι και τότε θα μπορέσεις να διατηρήσεις τον έλεγχο, όπως κάνεις τώρα. Τα επεισόδια αυτά θα είναι πάνω από τις δυνάμεις σου να τα σταματήσεις και σύντομα θα πάρεις πίσω τα κιλά που έχασες. Και σε πληροφορώ ότι τα περισσότερα κορίτσια σε αυτό το φόρουμ που είναι βουλιμικές ξεκίνησαν ακριβώς όπως εσύ: κάνοντας εξαντλητικές νηστείες. Και στο λέω με σιγουριά γιατί το ίδιο συνέβη και σε μένα...

    Δε σε κρίνω ούτε σου επιτίθεμαι. Πριν δύο χρόνια σκεφτόμουν κι εγώ αυτά που σκέφτεσαι τώρα εσύ. Ξέρω πόσο καλά σε κάνει να νιώθεις ότι έχεις τον έλεγχο. Πόσο χαίρεσαι που καταφέρνεις κάτι που οι άλλοι δεν μπορούν... Όμως κάνεις μεγάλο κακό, όχι μόνο στην υγεία σου αλλά και στην ψυχή σου. Γιατί έτσι δεν είσαι ευτυχισμένη. Είσαι μόλις 17 χρονών και σπαταλάς τα καλύτερα χρόνια σου σε κάτι τόσο ανούσιο...

    Αυτά ήθελα να σου πω... Τώρα αν όντως πιστεύεις ότι περνάς καλά και πιστεύεις ότι οι άλλοι σε ζηλεύουν, παρά το κακό που κάνεις στον εαυτό σου, τότε συνέχισε έτσι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Ναταλια καλως ηρθες και ειλικρινα ευχομαι ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ!!!

    Να ξεκινησω απο τον φιλο σου ,που επεμενε να παρεις καποια κιλα .
    ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΦΙΛΟΣ.
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΟΜΟΡΦΟΥ Η ΤΟΥ ΩΡΑΙΟΥ ,ΟΠΟΤΕ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ.

    Οσο για την διατροφη που ειχες κανει ,δεν ξερω εαν ηταν κακη διατροφη αλλα σιγουρα ηταν σωτηρια διατροφη.
    Δεν μας ειπες τι τρως τωρα???
    Για να συγκρινουμε τις διατροφες.

    Αυτο που παχαινει και το νερο πρωτη φορα το ακουω!!
    Χρονια του θεου ,ξερω οτι το νερο ειναι βασικο συστατικο για να εχουμε την υγεια μας και τελος εμενα τοσα χρονια προφανως μου ελεγαν ολοι ψεματα οτι το νερα βοηθα στο αδυνατισμα????Δεν το πιστευω!!!Α τους παλιανθρωπους !!!Και εγω μενω χοντρη ειμαι σιγουρη γιατι πινω πολυ νερο!!
    Αντε Ναταλια που τα εβαλες και με το νερο!!!Οταν θα πεθανεις να ζητησεις το λογω απο τον θεο!!!

    Οσο για το 1.70 και 39 κιλα.Τι να σου πω ματια μου!!Αυτο που ολοι ζηλευουν το σωμα σου ,να με συνγχωρεις αλλα ειμαι σιγουρη οτι απλα νομιζεις οτι ζηλευουν το σωμα σου!!
    Γιατι δεν τους ρωτας??
    Και αυτο που εισαι απιαστο ονειρο !!!Και απιαστο εισαι ,γιατι εισαι παραδειγμα προσ αποφυγην για αυτους ,και ονειρο εισαι αλλα απο εκεινα τα ονειρα που σε τρομαζουν ΕΦΙΑΛΤΗΣ!!
    Και το ονειρεμενο σωμα!Σωμα που να διακρινονται τοσο εντονα ο σκελετος σου δεν ειναι ενα'' ονειρεμενο σωμα'' ειναι απλα ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ!!
    Θελω να μου αναφερεις εστω ενα μοντελο στα κιλα σου που να ειναι ΤΟΠ στον χωρο του και το ονειρο καθε αντρα!Και ειναι εν ζωη φυσικα!!
    Η τελευταια που ειχα ακουσει δεν προλαβαι να γινει ΤΟΠ εγινε νεα στις ειδησεις!!

    Δεν ειναι ειρωνεια στα χρονια που ζουμε και στην εποχη που ζουμε καθως και στην χωρα που ζουμε(γιατι οι τριτες χωρες αντιμετωπιζουν το προβλημα χωρις να το εχουν επιλεξει απλα γιατι δεν εχουν να φανε)ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟς ΑΠΟ ΑΣΗΤΕΙΑ!?!?
    Δηλ.φαντασου τι θα λενε μετα αυτοι [που θα μεινουν πισω!!ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ !!ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΠΗΓΕ!!ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ!!

    Για τα χαπακια παλι να μην εισαι και τοσο περηφανη που παιρνεις 18 καθαρτικα !!
    Εγω γνωριζω οτι τα καθαρτικα αναφερονται σε συγκεκριμενο προβλημα,και εσυ δεν το εχεις αυτο εφοσον δεν τρως!!

    Θα σε προλαβω γιατι θα δεις το τικερακι μου και μπορει να σκεφτεις οτι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια!!!
    Δεν θα σου αναφερω το λογω δημιουργειας των κιλων μου,απλα θα σου πω οτι για μενα ευτηχισμενη ζωη οριζεται η ζωη που ειναι γεματη.Εγω εχω μια οικογενεια.Συζηγο και παιδι.
    Εσυ τωρα απλα εχεις παραισθησεις.Σε περιπτωση θανατου τι ειναι αυτο που θα αφησεις πισω σου ?Παιδια η εντυπωσεις?
    Ουτε παιδια γιατι η δεν θα προλαβεις να κανεις η δεν θα μπορεις να κανεις μετα απο τετοια ταλαιπωρεια που εχει και θα συνεχισει να τραβαει ο οργανισμος σου.
    Και οι εντυπωσεις που θα αφησεις δεν θα εχουν καμια σχεση με αυτο που φανταζεσαι.Αυτο που θα ''παρεις'' απο τους αλλους ειναι λυπηση και οικτος.Τιποτα αλλο.

    Τελος θα σου οτι εκ των προτερων γνωριζω οτι ολα αυτα που σου λεμε δεν τα καταλαβαινεις ,οχι γιατι δεν θελεις αλλα γιατι δεν εισαι σε θεση,γι'αυτο εγω απλα θα ευχηθω να εισαι ευτιχησμενη,να εισαι καλα ,να βγαλεις το σχολειο σου ,να γινεις φοιτητρια να κανεις οικογενεια ,να εχεις γυρω σου πολλους καλους φιλους,να εισαι υγιεις να ΖΗΣΕΙΣ.

    ΦΙΛΙΑ!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1
    Ήμουν ανορεξική 10 χρόνια και θεραπεύτηκα. Αυτά που γράφεις μπορούν να οδηγήσουν ύποψήφιες ανορεξικές στην ανορεξία ή να υποτροπιάσουν άλλες ανορεξικές.
    Προτείνω από τους διαχειριστές να σβήσουν το συγκεκριμένο θέμα.
    Αν δεν λυπάσαι τον εαυτό σου και θέλεις να πεθάνεις, σεβάσου άλλους που προσπαθούν και θέλουν να ζήσουν.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Γειά σου κι απο μένα Ναταλία.

    Εμένα πάλι όλο αυτό που έγραψες μου θύμισε την κόρη ενός φιλικού μου ζευγαριού, που όταν ήταν στην ηλικία σου, σκεπτόταν και δρούσε κατά τον ίδιο τρόπο, νομίζοντας ότι τα αγόρια την κυνηγάνε για το λεπτό της σώμα.

    Κατέληξε στο νοσοκομείο, όπου την γλύτωσαν κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή.

    Δυστυχώς ήταν τόσο ελαφρόμυαλη που δεν είχε καταλάβει ότι τα αγόρια αυτής της ηλικίας, κυνηγάνε οτιδήποτε είναι "εύκολο" να το ρίξουν στο κρεββάτι. Οσα κιλά κι αν έχει....

    Αν λοιπόν η συμπεριφορά σου, και ο εσωτερικός σου κόσμος, είναι τόσο ελαφρόμυαλος, και συμπεριφέρεσαι τόσο ανώριμα και χαλαρά, όπως αντιμετωπίζεις το θέμα αυτό......
    Μάλλον τ' αγόρια δεν σε κυνηγάνε για το λεπτό σου σώμα. (Δεν γράφω όμορφο γιατί 1,70 με 39 κιλά, μόνο όμορφο δεν είναι.)

    Προσπάθησε λοιπόν να διακρίνεις ΤΙ είναι αυτό που κυνηγάνε τα αγόρια σε σένα.... το λεπτό σώμα ή την εύκολη (συγνώμη για την έκφραση) που κρύβεται μέσα σ' αυτό;

    Και μετά, προσπάθησε να συνέλθεις. Μίλα και με τους γονείς σου. Δεν είναι κακό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    ειλικρινα ελπιζω αυτο το μηνυμα να ειναι μια αρρωστημενη πλακα καποιου που δεν ειχε δουλεια σημερα...

    αν ειναι ομως αληθινο, δεν πιστευω οτι μπορουμε να κανουμε τιποτε στο σημειο (μη) συνειδητοτητας που βρισκεται αυτο το ατομο αυτην την στιγμη...

    ας προσευχηθουμε/ευχηθουμε/ελπισουμε (οτι πιστευει ο καθεις) οτι θα βγει απο την πλανη του πριν ειναι πολυ αργα..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    7
    ores ores skeftome ti megalo kako proksenoun ta protipa kai oli i kinonia tis modas pou proothi koritsia tis mikris ilikias na katastrefoun ton eauto tous kai malista sta pio trifera tous xronia kai pera apo auto telika to na ise adinati tha se kani kalitero anthropo?dld menontas stin kirioleksia petsi kai kokalo tha se agapisoun oli? kai telos i monadiki aksiosi stin zoi sou pia ine na se theloun ta agoria?stoxous stin zoi sou den exis?o monadikos ine autos?den leo oles kolakeuomaste otan niothoume epithimites omos auto den ginete autoskopos!spatalas tin zoi sou tin opia oute kan ipologizis opos les se kati anousio kai i zoi ine poli mikri.ola auta sta leo poli filika exo mia fili pou glitose kiriolektika tin teleutea stigmi den kseris ti ine na vlepis ta malia s na peftoun ta kokala s na diagrafonte apostimena mesa apo ta rouxa s kai to xirotero evlepe ton eauto tis xontri elege alo ena kilaki alo ena!tora ine 70 kila apo ta 39 pou itane omos tora ine eutixismeni giati tora exi tin igia tis kai den fovate pos arga i grigora tha pethani.vevea tin piani kamia fora na xasi kai xani kila omos oxi se ipervoliko simio.ase pou exi kai perisoteres kataktisis an telika auto ine to mono pou se endiaferi!pantos kala tha ekanes na to sizitisis auto me kapion tous gonis sou kapion idiko den ksero.kali s tixi pantos

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41
    Δυσκολεύομαι να πιστέψω αυτή την ιστορία. Δεν νομίζω ότι τα ανορεξικά άτομα θα έγραφαν ποτέ κάτι παρόμοιο, ακόμα και αν αυτές οι σκέψεις περνούσαν από το μυαλό τους. Θα ήταν λάθος να θεωρήσουμε ότι οι ανορεξικοί είναι ευτυχισμένοι ή ότι αποδέχονται το θάνατό τους και θα ήθελα να σχολιάσει κάποιο άτομο με ιδία εμπειρία. Πραγματικά, πόσο ελεύθερο χρόνο και κακό χιούμορ μπορεί να έχουν κάποιοι;

  10. #10
    dexa, σχετικά με αυτό που μου έγραψες: "Θελω να μου αναφερεις εστω ενα μοντελο στα κιλα σου που να ειναι ΤΟΠ στον χωρο του και το ονειρο καθε αντρα".
    Η Kate Moss είναι ένα μοντέλο με τις αναλογίες μου, το πιο κοντό top model της εποχής, ένα από τα ωραία μοντέλα που έχουν υπάρξει ποτέ κατά τη γνώμη μου στο χώρο της διεθνούς βιομηχανίας της μόδας, το όνειρο κάθε σημερινού άνδρα, το δικό μου πρότυπο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Να σας πω την αλήθεια κορίτσια, κι εγώ σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι φάρσα. Γιατί όταν είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, σε καμία περίπτωση δεν ήμουν περήφανη για το σώμα μου. Όχι επειδή το έβλεπα κοκαλιάρικο, αλλά επειδή με έβλεπα ακόμα χοντρή! Σε καμία περίπτωση τα άτομα με ανορεξία δεν έχουν τέτοια αυτοπεποίθηση και δεν πιστεύουν ότι οι άλλοι τα θαυμάζουν και τα ζηλεύουν ακόμα κι αν αυτό όντως ισχύει.

    Πάντως, μακάρι να είναι φάρσα και να μην υπάρχει άτομο που σκέφτεται με αυτό τον τρόπο. Προτείνω να μη σβηστεί το θέμα, γιατί από τις απαντήσεις μας θα καταλάβει κάποιο άτομο που είναι στα όρια να γίνει ανορεξικό τον εφιάλτη που πρόκειται να ακολουθήσει...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    New York
    Posts
    86
    Originally posted by Natalia
    dexa, σχετικά με αυτό που μου έγραψες: "Θελω να μου αναφερεις εστω ενα μοντελο στα κιλα σου που να ειναι ΤΟΠ στον χωρο του και το ονειρο καθε αντρα".
    Η Kate Moss είναι ένα μοντέλο με τις αναλογίες μου, το πιο κοντό top model της εποχής, ένα από τα ωραία μοντέλα που έχουν υπάρξει ποτέ κατά τη γνώμη μου στο χώρο της διεθνούς βιομηχανίας της μόδας, το όνειρο κάθε σημερινού άνδρα, το δικό μου πρότυπο.
    αααααααααα
    το χαβα σου εσυ..........
    ξυπνα ναταλια,εισαι σε ληθαργο......

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Φυσικά και δεν είναι σε λήθαργο.Έχει την πιο κοινή πεποίθηση των δεκαεπτάχρονων κοριτσιών.Αδύνατα,κοκκαλιά ρικα,ανορεκτικά και υποτίθεται ελκυστικά.

    Αναρωτιέμαι γιατί πρέπει να ασχολείται, ένα κορίτσι της ηλικίας της με αυτά,από τόσο τρυφερή ηλικία;Αυτή είναι η προτεραιότητα ενός παιδιού που πάει σχολείο;Αν το ένα μοντέλο είναι έτσι ή το άλλο είναι αλλιώς;Τελικά όλοι πρέπει να είμαστε μοντέλα για να είμαστε κοινωνικά ενεργοί άνθρωποι;

    Όπως και να 'χει δε θ' αναφέρω τα περί αρρωστημένης κατάστασης και αυτοκαταστροφικών, διατροφικών πρακτικών γιατί έχουν ήδη ειπωθεί.

    Απεύχομαι να πάθει κακό η κοπέλα ( αν και σίγουρα θα έχει πρόβλημα - τουλάχιστον με την έμμηνη ρύση της ) και καλή δύναμη σε ό,τι κάνει.


    ΥΓ:Το ενδεχόμενο να κάνει κάποιος φάρσα είναι πολύ πιθανό, αλλά και να είναι έτσι,καλό μας κάνει να συζητήσουμε μια τέτοια άποψη.Νομίζω ότι υιοθετείται από πολλά νεαρά κορίτσια μια τέτοια διατροφική συμπεριφορά.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    22
    Εμένα δεν μου φαίνεται ως φάρσα κ καλό θα ήταν να μην πέφτουμε με τα μούτρα να φάμε την εν λόγω χρήστη αλλά να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε τον ψυχισμό της.
    Αν ρίξετε μια ματιά στο youtube θα δείτε σκελετωμένες κοπέλες που θέλουν να αδυνατίσουν κ άλλο.
    Επιπλέον η Ναταλία είναι πολύ μικρή ηλικιακά κ δεν καταλαβαίνει την σοβαρότητα της κατάστασης?το θεωρεί επιτυχία κ ομορφιά το βάρος της..

    Αλήθεια Ναταλία ,πέρα από τους γκόμενους κ τους φίλους σου,οι γονείς σου τι σου λένε?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    4
    otan diabasa to mhnuma ths natalias arxika sokaristhka.. den pisteuw pws oi anoreksikies skeftontai etsi... meta arxisa na zhleuw pou enw exw sobaro problhma den mporw na milaw gia kila gurw twn 35... to keimeno sou natalia pragmatika mporei na steilei polla koritsia sto nosokomeio. k egw thewrw oti ta panta einai na adunatisw na xasw 10 kila oso pio polu ginetai alla oute h kate moss einai to protupo mou oute maresoun oi xtikiares twn 37 kilwn mallon mono se esena areseis.suggnwmh an eimai kapws wmh alla auth einai h gnwmh mou.

Page 1 of 21 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •