γυμναστικη με στεπ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491

    γυμναστικη με στεπ

    καλησπερα! τι κανετε? λοιπον, σκεφτομαι να ρχισω να κανω στεπακι σαν ειδος εκγυμνασης, εφοσων γυμναστηριο θα παω απο μαρτη.... αρχιζει η εξεταστικη τωρα και θα περναω πολλες ωρες διαβαζοντας και μες στο σπιτι :sniff::sniff:

    πιστευται ειναι αποτελεσματικο για συσφιξη..? ποσες ωρες να κανω την ημερα? ελεγα να κανω μιση με μια ωρα ειναι καλα? θα κανω κανα μηνα μεχρι να αρχισω γυμναστηριο...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    19
    Έχεις μηχάνημα για steps? είναι ωραία γυμναστική! πιστεύω πως είναι αρκετό μίση με μια ωρίτσα τη μέρα! Αν παίζει να το βαρεθείς κανε και καμία ασκηση με κοιλιακούς, πόδια κλπ!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    λες ε? αραγε καιει θερμιδες αρκετες? γυμναζει ποδια? εκει εχω θεματα... :dork:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Το στεπ είναι ιδανικό για τα πόδια!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    19
    δεν ξερω τι καιει αλλα οτι γυμναζει ποδια αυτο ειναι σιγουρο! εγω που δεν εχω για στεπ κανω τα λεγομενα squats στο σπιτι, καθισματα με πηδηματακια μαζι, και πιανει πισινο πολυ!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    τα σκουωτ ειναι η καλυτερη γυμναστικη! Aiglh μια χαρατο στεπακι. Κι γω θα αρχισω απο αυριο ελλειπτικο γιατι κανω οποτε θυμηθω. Βασικα μετραει η συνεχεια απο αυτο το λιγο που θα κανουμε. Η συχνοτητα, η διαρκεια σε ημερες, οχι ποσο θα κανεις καθε φορα. Για να εισαι σιγουρη κανε πανω απο 20'.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εγω θελω να πάρω είτε στεπ, είτε ελλειπτικό, είτε διάδρομο, ή ποδήλατο για το σπιτι....αλλά πέρα απο το οτι πιάνουν χωρο είναι και πανάκριβα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    οχι το στεπ δεν ειναι τοσο ακριβο σε συγκριση με τα αλλα! κανει γυρω στα 45-50. δεν πιανει χωρο το βαζεις κατω απο το κρεβατι!! το μονο σπαστικο ειναι οτι τρηζει κατα την χρηση του...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εχεις βρει τόσο οικονομικό στεπ χωρίς να πιάνει χώρο κιόλας;; Έχεις κάποιο λινκ;; Κι εγώ θελω! Μου είναι δύσκολο να πηγαίνω κάθε μέρα γυμναστήριο (σε λιγο που θα μου επιτραπεί να ξεκινησω) αλλα΄θα ήθελα να κάνω κάθε μέρα λίγο αερόβιο!!! Και ειδικά το στεπ βοηθάει και στον πισινουλη που με καίει λίγο παραπάνω :P Xixixi!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    εγω το βαριεμαι το στεπ πολυ μεσ στο σπιτι αλλα επειδη θα αρχισω γυμναστηριο το μαρτη, απο πεμπτη θα το αρχισω, δεσμευομαι!!! :P
    παλια ειχα παρει στεπ απο μαγαζι με οργανα γυμναστικης και το πηρα 50 αλλα μετα απο 2 χρονια μου χαλασε και πηρα καινουργιο πριν κανα χρονο ( αλλα το εχω και καθεται ) απο σουπερμαρκετ 45 ευρω και μη σου πω ειναι και καλυτερο......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Χμ....θα κάνω μια έρευνα αγοράς λοιπον! Γιατι εμενα μου ειχαν πει πως ειναι ακριβα κι ειχα απλά παρατησει την ιδέα....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Βγείτε έξω από το σπίτι, έστω και για περπάτημα, και δε χρειαζεται τίποτ πό αυτά για αερόβια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εγώ βγάζω βόλτα τον σκύλο μου 3 φορές την μέρα Πιάνεται; :-P

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    243
    Originally posted by Scarllet_D
    Εγώ βγάζω βόλτα τον σκύλο μου 3 φορές την μέρα Πιάνεται; :-P
    Η καλυτερη γυμναστικη!!!!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    χαχαχαχα ναι πέρα απο την πλάκα, κάνει καλό νομίζω! Γιατι είναι ένα 20λεπτο κάθε φορά, τα οποίο μάνι μάνι σημαίνει 1 ώρα την μέρα μόνο απο αυτό! Βάλε και το πηγαινελα στην σχολή με τα πόδια, ένα δυωράκι την μέρα περπατάω! Μπράβο μου λοιπόν ΧΔ αχαχαχα

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •