φαγητα γρηγορα και με λιγες θερμιδες - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    ειναι βομβα για το στομαχι, σκεψου οτι χορταινω εγω η λυσσαρα με το λαχανορυζο χαχαχαχα προσκαιρα βεβαια αλλα με μπουχτιζει!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Καλά που το είπατε γιατί ότι σκεφτόμουν αν το κάνω αύριο :P

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    σημερα δεν μαγειρεψα, πηρα σαντουιτσ υγιεινο μεν αλλα σαντουιτσ.... :thumbdown: ειχα κανα 5 ημερο να παρω, σημερα λογω ψυχολογιας δεν ηθελα να κανω τιποτα

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    243
    γιατι επεσες ψυχολογικα?

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    γιατι ειμαι μονη μου και καπως μου ρθε...

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    σημερα θα φταιξω αρακα!!!!!! λεω να τον συνοδεψω με ψωμι, το τυρι δεν το αναφερω γτ δεν ειμαι φαν αλλα και φοβαμαι και τις θερμιδες του... :dork:
    ποσες θερμιδες να εχει ενα παιτο αρακα? με λιγη ντοματα και κρεμμυδι θα το κανω... :dork:

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    216
    ωραίο φαγάκι! Πόσο να χει? εξαρτάται κ από το λάδι που θα βάλεις!Καμιά 400-500 το πολύ πιστευω!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    λαδυ εβαλα 2 κουταλιες της σουπας περιπου και το φαγητο που εφτιαξα αντιστοιχει σε 2 μεριδες ειναι πρπ 500 γρ μαγειρεμενο. απο 250 γρ τη φορα :P εβαλα και ντοματα και κρεμμυδυ απο κονσερβα αυτο βεβαια... :P
    400-500 η μεριδα? πωπω πολυ ειναι μα γτ ολα να χουν τοσες θερμιδες????? uzzled:uzzled:

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    αχ παλι καλα!!!! μαγειρευω που μαγειρευω μην τρωω περισσοτερες θερμιδες από το πιο ευκολο σαντουιτσακι :P

  10. #55
    Τον αρακά μεχρι πρόσφατα δεν τον είχα σε ιδιαίτερη εκτιμηση (ειχα δοκιμάσει βεβαια αλλά δεν μου άρεσε τρελά) . Τις προαλλες όμως που έκανα αρακά κοκκινιστό αναθεώρησα! Ειδικά με φέτα και 1 φέτα ψωμί είναι μια χαρά ! και δεν έχει και πολλές θερμίδες

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    sσημερα που πηγα σουπερ μαρκετ ειδα κατι φουντουκια και δεν αντισταθηκα και πηρα μονο που επεσαν αρκετα παραπανω απο αυτα ποθ υπολογιζα και πηρα πολλά...
    τι νερο κατεβασα, εδωσα 2 χουφτες στο σκιουρακι μου, εβαλα αλλες δυο στο φαγητο τυυ και ευτυχως κατεληξα να φαω γυρω στις 3 γεματες χουφτες πρπ 30-35 φουντουκια υπολογιζω...... :no::no::no::no::no:
    απο τη μια νιωθω περιφανη γτ θα μπορουσα να φαω 100 και απο την αλλη και τα 35 ειναια πολλα..... εχετε ιδεα ποσες θερμιδες ειναι? :no:

  12. #57
    τα 10 έχουν 64 θερμίδες σύμφωνα με αυτό το site http://thermides.gr/?q=%CE%A6%CE%BF%...BA%CE%B9%CE%B1 δηλαδή αυτά που έφαγες ήταν 192 θερμίδες . Δεν είναι τίποτα τρελό , μην αγχώνεσαι ειδικά αν ήταν άψητα και ανάλατα είναι μια χαρά !

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ψητααααα ηταν αμαρτια μουουουουουουουουουο και με επιασε κ τ στομαχι μου

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •