203 κιλά....σε απόλυτο πανικό... - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 18 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 257
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    O Nadine συνάδελφος; :-P χαχαχα συγνώμη φταίει που εμείς έχουμε τελειώσει εξεταστική και ξεχνάω πως υπάρχει κοσμάκις που διαβάζει ακόμα.... ΧΔ

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλημέρα,Mαρή Ψυχοπαθή(απέκτησες ονοματεπώνυμο κι εσύ σαν τη Lila Pause),Σκαρλετάκι,κύριε Λαγνάκη και λοιπή παρέα!
    Εννοείται πως σε πειράζω,μις Ο'Χάρα! Όποτε ρίχνει το φως της η Ψυχολογία στα πράγματα,κατά τη γνώμη μου,μόνο για καλό είναι άλλωστε...
    Να έχουμε μια υπέρλαμπρη μέρα,αγαπημένοι μου!

    Υ.Γ. Τι θα πει ΧΔ? uzzled:

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    χαχαχαχα ειναι η δική μου εκδοχή του xD επειδή βαριέμαι να αλλάζω γλώσσα στο πληκτρολόγιο.... :P

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    175
    Συγνώμη Ηγουμένη Ναταλία, εμένα αποκαλέσατε Κύριο Λαγνάκη? ...Και πάλι Ευλογείτε...

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Κι ντοτρ;! Ένας παραδέχτηκε και μάλιστα δημόσια την αμαρτία της λαγνείας
    στο εξομολογητήριο του φόρουμ μας. Άκηδες πολλοί,Λαγνάκης ένας!

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    175
    Alors, μήπως μπορούμε να το κάνουμε Λαγνίδης μιας και είμαι και Πόντιος?....Πού πρέπει να ρίξω μια αίτηση για να γίνει αξεπτάμπλ? Και πάλι Ευλογείτε...<

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Έχουμε κάτι με τσι Κρητικάτσι,κοπέλι;

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    175
    Άκης Λαγνάκης είναι λίγο πανομοιοκατάληκτο...ενώ το Άκης Λαγνίδης είναι σχεδόν του ποιοτικού...ξέρεις..πιο ποιητικό...πάς να σκεφτείς τη λαγνεία..και τσουπ...σου έρχεται και μια έντεχνη μπούφλα...χαχαχαχα....Δεν είναι ακριβώς λαγνεία..αλλά η επίφασή της...νες πα?

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    175
    1 Φεβρουαρίου 2015. Μηνιαίο ζύγισμα 133.000 ΚΙΛΑ...(μείον 6.300 τον Ιανουάριο). Σχεδόν τρισευτυχισμένος. Δισευτυχισμένος σίγουρα! Συνολικό απωλεσθέν βάρος 80 κιλά ...Είμαι ήδη μόλις στην αρχή του 9 μήνα μετά την επέμβαση...Δεν έχω πια λόγια να εκφράσω όλα όσα νιώθω. Απλά τα παραθέτω εδώ για να τα μοιραστώ...

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    138
    Συγχαρητήρια συγχαρητήρια συγχαρητήρια!!! Πραγματικά αδιανόητο! Ένας νέος άνθρωπος αναγεννημένος σε όλα τα επίπεδα! Και πιστεύω θα έχει και σούπερ συνέχεια το πράγμα! Αλήθεια Άκη μετά από τόσο καιρό τι τρως σε επίπεδο ποσότητας; Ή μήπως η δική σου επέμβαση δεν αφορά ποσότητα αλλά μόνο ποιότητα; Δεν τοχω με τις επεμβάσεις μάλλον τα μπερδεύω λίγο! Και πάλι μπράβο πήρες την καλύτερη απόφαση! Απόφαση ζωής!

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    175
    Originally posted by Besbab
    Συγχαρητήρια συγχαρητήρια συγχαρητήρια!!! Πραγματικά αδιανόητο! Ένας νέος άνθρωπος αναγεννημένος σε όλα τα επίπεδα! Και πιστεύω θα έχει και σούπερ συνέχεια το πράγμα! Αλήθεια Άκη μετά από τόσο καιρό τι τρως σε επίπεδο ποσότητας; Ή μήπως η δική σου επέμβαση δεν αφορά ποσότητα αλλά μόνο ποιότητα; Δεν τοχω με τις επεμβάσεις μάλλον τα μπερδεύω λίγο! Και πάλι μπράβο πήρες την καλύτερη απόφαση! Απόφαση ζωής!
    Καλησπέρα. Λοιπόν, η επέμβαση είναι η χολοπαγκρεατική εκτροπή. Αυτό σημαίνει ότι συμβαίνουν τρία πράγματα ταυτόχρονα:
    1. Είναι περιοριστική, διότι έχει αφαιρεθεί μεγάλο μέρος του στομάχου και χωράει μόνο 70ml μασημένης τροφής (δηλαδή 250 γραμμάρια καθαρό βάρος φαγητού τη μερίδα)
    2. Είναι ανορεκτική, διότι ο Γιατρός μου έχει κόψει το νεύρο της ορεξιογόνου ορμόνης, της γκρελίνης και δεν υπάρχει όρεξη για κάτι.
    3. Είναι δυσαπορροφητική, διότι το λεπτό μου έντερο από 11,5 μέτρα έχει μόνο 70 εκατοστά και δεν προλαβαίνει να απορροφήσει λιπαρά και άλλα τινά.

    Ως προς την διατροφή, είμαι στον 9ο μήνα και τρώω πάντα σε απολυτη προτεραιότητα μαγειρεμένη πρωτείνη κάθε μορφής και εάν χωράει κάτι άλλο, ρυζάκι, ή σαλάτα ή φρούτο, αυτό ακολουθεί αλλά πολύ σπάνια.
    Δεν υπάρχει καθόλου τάση ή όρεξη ή επιθυμία για κάτι συγκεκριμένο, τρώω μηχανικά, μασώ πολλές φορές, τρώω απλά γιατί αλλιώς δεν θα μπορέσω να επιβιώσω ή να κινηθώ και για να μη χαθεί η μυική μάζα.
    Το σημαντικότερο όμως από όλα είναι ότι ΔΕΝ υπάρχει χαρά, απλά μια αίσθηση ευχαρίστησης, με την έννοια ότι είναι τόσα πολλά που πρέπει μέσα στη μέρα να μαθαίνω και να προσαρμόζομαι που δεν προλαβαίνω να χαλαρώσω.
    Λαμβάνω μία βιταμίνη, ένα σίδηρο και ασβέστιο για όλη μου τη ζωή πια, αλλά αυτό γίνεται επίσης μηχανικά μαζί με το νερό που πίνω, δεν είχα ποτέ μου διάρροια, ούτε μια φορά, και ποτέ κάποια επιπλοκή γιατί τηρώ πλήρως όλα όσα μου επιβάλλονται και είμαι σε διαρκή επικοινωνία με το Γιατρό μου που τον λατρεύω όσο τίποτε.
    Τώρα, όλα τα δευτερογενή, ρούχα, κίνηση, περπάτημα, βλέμματα, γαλήνη κλπ ναι είναι μέσα στο πρόγραμμα, αλλά αυτή τη στιγμή το μόνο που βιώνω ως μέγιστο δώρο είναι ότι σήμερα έχω ΔΜΣ 39,71, δηλαδή ότι μπήκα πια στην κατηγορία της απλής παχυσαρκίας και κατέβηκα από το 40....Η μάχη για τη ζωή μου είναι λυσσαλέα και ανελέητη, τα συναισθήματα πολλά, τα οποία μοιράζομαι θεραπευτικά με ειδικούς και προσπαθώ να τα μεταβολίσω, και προχωρώ. Είπα πολλά....ελπίζω ότι κάπως απάντησα για όλη αυτή την πιο όμορφη ιστορία της ζωής μου....

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    138
    Πω ρε συ Άκη μπράβο! Σε νιώθω όπως φαντάζομαι σε νιώθουν όλοι όσοι δίνουν αγώνα με τα κιλά εδώ! Η χαρά να ανήκεις σε άλλο target group πια νομίζω είναι μεγαλύτερη κι από το νούμερο στη ζυγαριά! Μια φορά που κατέβηκα κάτω από τα 100 η χαρά πως δεν ήμουν πια στο γκρουπ της νοσογόνου παχυσαρκίας ήταν σαν να είχα πάρει πτυχίο τουλάχιστον! Μολονότι χρειάζεται πειθαρχία όπως καταλαβαίνω από αυτά που μου έγραψες το αποτέλεσμα είναι τόσο θεαματικό που αξίζει να καταπιεστείς και λίγο! Συγχαρητήρια και πάλι!

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη για!
    Posts
    156
    Τι να πρωτοπώ; Συγχαρητήρια!!! Μαζί σου!!! Τι πτώση! Σα να πήρα μια πρασινωπή απόχρωση Σρεκ μόλις τώρα απ' τη ζήλια μου.


    PS
    Απορία α: Δεν πεινάς ποτέ;
    Απορία β: Δε λιγουρεύεσαι ποτέ;
    Απορία γ: Δεν ενδίδεις σε ένα παγωτό ή κάτι απαγορευμένο;

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    175
    Originally posted by Medousa
    Τι να πρωτοπώ; Συγχαρητήρια!!! Μαζί σου!!! Τι πτώση! Σα να πήρα μια πρασινωπή απόχρωση Σρεκ μόλις τώρα απ' τη ζήλια μου.


    PS
    Απορία α: Δεν πεινάς ποτέ;
    Απορία β: Δε λιγουρεύεσαι ποτέ;
    Απορία γ: Δεν ενδίδεις σε ένα παγωτό ή κάτι απαγορευμένο;
    Χαχαχα..με κάνεις και γελώ αγαπητή Μέδουσα. Λοιπόν, απαντώ.
    α. ΌΧΙ δεν πεινάω, όταν πρέπει να φάω νιώθω μια μικρή σύσπαση στο στομάχι και καταλαβαίνω ότι κάτι πρέπει να φάω στα επόμενα 15 λεπτά. Έχω πάντα μαζί μου τοστ, ή κριτσίνια ή τυράκι με ψωμάκι και αμέσως τρώω κάτι, εάν δεν είμαι στο σπίτι.
    β. ΌΧΙ δεν λιγουρεύομαι τίποτε, μόνο κάποια ζουμερά φρούτα, όπως μάγκο και καρπούζι. Αηδιάζω εντελώς με όλες τις ζύμες, τα γλυκά και τη σοκολάτα. Σε σημείο που αποστρέφω πια ευγενικά το πρόσωπό μου γιατί όταν βλέπω να τα τρώνε νιώθω αναγούλα.
    γ. Δεν έχω ενδώσει μέχρι στιγμής, μόνο σε ένα ζελέ φράουλας και σε λίγο μακεδονικό χαλβά αλλά ένα κόκκο μη φανταστείς, διότι η ζάχαρη μου φέρνει μεγάλη ανακατωσούρα.

    Δυστυχώς όπως βλέπεις είμαι αποκλεισμένος πια, βέβαια ο Γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και ότι θα έρθει σιγά σιγά η όρεξη για φαγητό μέσα στους 18 μήνες από την επέμβαση.

    Αυτή είναι η πλήρης, για μένα τραγικά διαφορετική αλήθεια. Εξωγήινη για άλλους, αλλά πλήρως αληθινή για μένα...

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Εδώ για μένα ακούγεται εξωγήινη πόσο μάλλον για όσους δεν έχουν κάνει το ίδιο με σένα χειρουργείο...
    Με τέτοιο σκορ ρεκόρ (80 κιλά σε 9 μήνες!) όσο λάγνος κι αν είσαι δε φτουρά μπροστά στις εξελίξεις...
    Κι αφού δε θέλεις ένα όνομα τύπου Prince (Λαγν+Άκης),αλλά μου βλεφαριάζεις τη Lila Pause όσο κι αν σε αναγουλιάζει,
    το νέο σου ποντιακό τεμέτερον όνομα είναι Ονούφριος Λιγνίδης! Εκτός αν θέλεις κάτι πιο σικ πχ. Ονουφρί Λιγνιέ.
    Εσύ αποφασίζεις εντελώς ελεύθερα! Όπως βλέπεις,δεν κάνω καμία προσπάθεια να επηρεάσω καταστάσεις...

Page 13 of 18 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •