ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ !!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    5

    ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ !!!

    Καλημέρα και από εμένα
    Πήρα την απόφαση να ζητήσω τη βοήθεια σας σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω λόγο της εμπειρίας σας .Κάνω μία διατροφή που είχα από διατροφολόγο εδώ και ένα μήνα ώστε να χάσω κάποια παραπανήσια κιλά.Είμαι 30 χρονών 1.75 και 90 κιλά. Ήμουν 95 και μέσω της διατροφής μου έχασα 5κιλά σε δύο εβδομάδες αλλά τις άλλες δύο τίποτα. Η διατροφή μου είναι η εξής πρωί 1 κούπα γάλα με 2 φρυγανιές, δεκατιανό ένα τοστ τυρί γαλοπούλα, μεσημεριανό ρύζι- όσπρια –ζυμαρικά-πατάτες με μία σαλάτα απογευματινό πάλι το τοστ και βραδινό κοτόπουλο-ψάρι-ομελέτα με σαλάτα. Το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ το σώμα μου ανταποκρίνεται με καλύτερη εικόνα η ζυγαριά τίποτα τις τελευταίες 2 εβδομάδες !!!!Εδώ θα ήθελα να επισημάνω 2 λαθάκια που κάνω : 1 γυμνάζομαι λίγο και 2 αρκετά βραδινά τρώω μόνο τη σαλάτα. Τι πιστεύετε ότι μπορώ να κάνω ώστε να ξεκολλήσω;Θέλω να πάω στα 85.επίσης αν είναι λογικό όλο αυτό που μου συμβαίνει
    Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1
    Γεια σου Costaskid!
    Χωρις να ειμαι διατροφολογος θα σ μιλησω καθαρα απο οτι εχω διαβασει κατα καιρους απο εδω κι απο εκει. Ειναι λογικο το να επελθει αυτο το κολλημα στη ζυγαρια μιας και το σωμα προσπαθει να ανταπεξελθει στη νεα του κατασταση. Για να τον ξεμπλοκαρεις θα σου προτεινα για μια βδομαδα να αυξησεις τις πρωτεινικες τροφες περιοριζοντας τους υδατανθρακες. Δηλαδη το μεσημερι οπως και το βραδυ να τρως κρεας,κοτοπουλο ή ψαρι μαζι με σαλατα ΧΩΡΙΣ ψωμι ή ρυζι ή πατατες. Σου ξαναλεω κρατα την για μια εβδομαδα οχι παραπανω, γιατι αυτο κατατασσεται περισσοτερο στις χημικες διαιτες. Επισης αυξησε την γυμναστικη σου εστω κατα ενα μισαωρο και που θα παει θα τον ξεμπλοκαρουμε τον ατιμο τον οργανισμο!! Πινε επισης αρκετο νερο για να αποφευγεται οποιαδηποτε κατακρατηση υγρων
    Τελος, μην πτοεισαι! Οσο επιμενει η ζυγαρια αλλο τοσο επεμεινε κι εσυ! Πεισμα στο πεισμα λοιπον!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    5
    Γεια σας παιδιά και ευχαριστώ για την ανταπόκριση σας. Φίλε μου Τάσο τις ποσότητες ναι τις ακολουθώ και σχετικά με το λάδι βάζω 1 κουταλιά της σούπας όσο για το απογευματινό τοστ προέκυψε λόγο του ότι στην αρχή μου είχε γιαούρτι αλλά επειδή την πρώτη εβδομάδα έχασα 3,5 κιλά (πολλά) μου το μετέτρεψε σε τοστ και ψωμί δέν τρώω μόνο κανένα παξιμάδι απο ότι μου είχε πεί. .Τώρα σχετικά με τα λαθάκια που αναφέρω, η γυμναστική βοηθά στο να κάνουμε περισσότερες καύσεις και απλά να φτιάξει το σώμα μας. Δεν εννοώ κάτι άλλο. Αλλά το αναφέρω σαν λάθος διότι με άλλο ρυθμό χάνεις καθισμένος όλη μέρα στο γραφείο και με άλλο ρυθμό πάνω σε ένα διάδρομο. Αλλά μάλλον έχεις πιάσει όλο το νόημα στη τελευταία παράγραφο σου!!!!! Όταν είχα πάει στο διατροφολόγο με σταμάτησε μόνος του στα 98,9 λέγοντας μου ότι έχει πέσει κάτω από το 19 το λίπος μου και δεν θα ήταν καλό να συνεχίσουμε!!!!!!!!!!!Απλά θέλω να πάω στα 85 να είμαι λίγο πιο κοντά στα κιλά που πρέπει ρε παιδιά αλλά μάλλον πρέπει να συμβιβαστώ στα 89 :flaming:

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    5
    Τί να πώ ρε φίλε δέν ξέρω αν είμαι ντουλάπα ή οχι αλλά 36 No παντελόνι είναι πολύ.........Θα κάνω άλο ένα μήνα διατροφή και θα δώ, σε ευχαριστώ πάντως.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Ε δεν είναι και πολύ 36 νουμερο παντελόνι Ο_ο Μην τρελαθουμε :P Small Θεωρειται!!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    5
    Ε δεν είναι και πολύ 36 νουμερο παντελόνι Ο_ο Μην τρελαθουμε :P Small Θεωρειται!!!





    χαχαχχ.Ωραιος !!!!Πες το όμως στα καταστηματα-αλυσίδες που εχουν μέχρι 34 στενη γραμμη και μπλουζές έως medium.:yes:

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    216
    ε όχι κ πολύ το 36!σε zara πχ από 34 ξεκινάνε τα νούμερα κ πάει προς τα πάνω!!

    απλά αλλάζουμε κατάστημα ρούχων!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    5
    Ζάρα h/m και pull δεν βρίσκω με τίποτα(τώρα που ‘έμπασα’ λίγο κάτι γίνεται... :blush:χαχα) και ξεκινάνε από το 28 από ότι είδα τώρα (λόγο εκπτώσεων που πήγα)στα καταστήματα . Το έχω ψάξει γιατί όντως έχω θέμα παιδιά. Δεν ξέρω αν το είπα-καταλάβατε σωστά απλά ο αδερφός μου παράδειγμα που είναι ‘κανονικός’ φοράει 30-32. Άρα εγώ που έχω περιφέρεια 36 και ενίοτε 38.Στα καλά παντελόνια 42.Οταν αυτά τα καταστήματα έχουν 36 και σπάνια 38 δεν βρίσκω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Χμ μπορει να εχει διαφορά με τα γυναικεία....δεν εχω ιδέα απο αντρικά ρούχα :P

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    243
    Ελπιζω πραγματικα να ειναι διαφορετικα τα νουμερα στα αντρικα γιατι κι εγω ειμαι στο 36 με 38 και ο στοχος μου ειναι το 34-36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •