Καλησπέρα, Καλησπέρα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    10

    Καλησπέρα, Καλησπέρα.

    Καλησπέρα σε όλους.

    Είμαι ο Αντρέας, είμαι 42 ετών και κουβαλώ επάνω μου το σεβαστό βάρος των 131 κιλών (σύμφωνα με την τελευταία ζύγιση). :yes:

    Για να πω την αλήθεια είχα φτάσει μέχρι τα 140 πέρυσι το καλοκαίρι.

    Εδώ κι ένα μήνα ακολουθώ την Μέθοδο Μίτσελ η οποία πιστεύω μου ταιριάζει καλύτερα και έχω δει κάποια αποτελέσματα σε συνδυασμό με γρήγορο (σχετικά) περπάτημα, περίπου 2 με τρεις ώρες την εβδομάδα γιατί για πιο έντονη και βαριά άσκηση δεν με παίρνει με την καμία. Αν πέσω κάτω από 100 κιλά βλέπω.

    Κάνοντας μια ιστορική αναδρομή να πω πως γενικώς ήμουν στρουμπουλό αγόρι. Στην ηλίκία των 21 ΄(1993)έκανα μια απίστευτη κίνηση για τέσσερις μήνες, οπού σε συνδυασμό με απίστευτη γυμναστική (κολύμπι, περπάτημα) και δίαιτα είχα φτάσει από 105 στα 72 κιλά. Από τότε και σε διάστημα 21 ετών είμαι 59 κιλά παραπάνω.

    Το 2000 που παντρεύτηκα ήμουν 116 κιλά

    Έχω κάνει κατά καιρούς διάφορες δίαιτες αποτυχημένες. Τώρα όμως το έχω πάρει πολύ πιο σοβαρά για πολλούς και διάφορους λόγους και κυρίως για τα πιτσιρίκια μου που έφτσασαν στο σημείο να "ντρέπονται" για τον πατέρα τους που είναι σαν βουνό. Θα μου πει κανείς παιδάκια είναι τι καταλαβαίνουν. Σίγουρα όμως πόνεσε και μάλιστα πολύ όταν μου το πρωτοείπαν.

    Αυτό που έχω καταλάβει πάντως μετά από την "καριέρα" μου στις δίαιτες και στις μάσες, είναι πως όλα είναι θέμα του μυαλού. Χαρακτηριστικά να πω πως έχω φτάσει σε σημείο να πηγαίνω σε δίαιτα πάρα πολύ καλά και σχετικά εύκολα (όπως νόμιζα) και να λέω εντάξει μωρέ ας τσακίσω μερικές κρέπες. Όπως είναι φυσικό to ένα έφερε το άλλο και τώρα είμαι εδώ μαζί σας να τα λέω.

    Αυτά τα ολίγα.

    Καλώς σας βρήκα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki
    Posts
    229
    Γεια χαρά Pad!

    Καλώς όρισες και καλή κάθοδο στα κιλά σου!!!

    με πιάνεις αδιάβαστη στη μέθοδο Μίτσελ, αν θες μας εξηγείς...

    μην ανησυχείς εφόσον ξεκίνησες, όλα θα πάνε καλά!

    :thumbup:

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    10
    Η μέθοδος Μίτσελ λέγεται κι αλλιώς μέθοδος Montignac ή αλλιώς χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη.
    Νομίζω με τη δεύτερη ονομασία είναι πιο γνωστή.

    Περιλαμβάνει πρωτεΐνες άλλα και υδατάνθρακες με χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη.

    Χωρίζεται σε δύο φάσεις Α) Απώλειας και Β) Συντήρησης

    Έχει κάποιους κανόνες (όχι αυστηρούς κατ' εμέ) οι οποίοι πρέπει να τηρούνται
    και βάσει αυτού σου επιτρέπει να φας όσο θέλεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Καλή επιτυχία και καλή αρχή σου εύχομαι!! Όλα να σου πάνε όπως τα θες, και καλές κατηφόρες

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    10
    Ευχαριστώ πολύ !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •