Που μπορούν να δουλέψουν οι αγοραφοβικοί?? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43
  1. #31
    Ευχαριστω να' σαι καλα!!!...

  2. #32
    :rolleyes:

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Και μενα με προβληματιζει ακριβως το ιδιο μελος με την μονη εξαιρεση οτι δεν εχω παρατησει την σχολη μου

    δηλαδη τον στανταρ για φοιτητη ειναι καφετερειες-μπαρ.. αλλα αν εισαι αγοροφοβικος εκει ειναι θεμα...

    αν εισαι και σε μεγαλη πολη ειναι πολυ πιο δυσκολα..
    εδω κανονικα και δεν βρισκεις δουλεια ποσο μαλλον απο το σπιτι σου... και απο την στιγμη μαλιστα που δεν εχεις πτυχειο, ειδικευση, προυπηρεσια.. ειναι δυσκολα πολυ δυστυχως!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  4. #34
    Ψαχνω εχω μιλησει σε γνωστους ανιρωπους να μου βρουν δουλεια ειπα και στον περιπτερα της περιοχης και θα παω την Τεταρτη να δω τη Χρυση ευκαιρια μπας και βρω κατι και με παρουν γτ εχασα τη χρονια στο σχολειο μου φετος....

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    ^Λογω αγοραφοβίας?τι εννοεις?
    Πο μ θυμισες εμενα π ειχα να πατησω το ποδι μου κτ καιρους στο σχολείο τοτε εξαιτιας αυτης ΤΗς ΜΑΛΑΚ.ΙΑΣ.!

  6. #36
    Ειχα ενα προσωπικο θεμα και εχασα τη χρονια μου,σε αυτο δε φταιει η αγοραφοβια αλλα χαιρομαι που εχασα τη χρονια δε περναγα καλα εννοω δε μου φεροντουσταν καλα και ενιωθα σα φυλακισμενη στο σχολειο και ειχα ανασφαλεια και αγχος...θα παω σε αλλο σχολειο και θα το τελειωσω κιολας...

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    64

    Ο ΤσιπρΑς

    \θα βγαλει επαγγελματα για ατομα με ειδικες αναγκες.Αναμεινατε.Το λεν οι δηλωσεις του Υπουργειου Κοινωνικης Αλλλυγγυης

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    θεωρούμαστε όμως άτομα με ειδικές ανάγκες;
    Γιατί αυτός ο όρος παει συνήθως σε άτομα με σωματικές ειδικές ανάγκες και όχι τόσο με ψυχικές...

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    64
    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    θεωρούμαστε όμως άτομα με ειδικές ανάγκες;
    Γιατί αυτός ο όρος παει συνήθως σε άτομα με σωματικές ειδικές ανάγκες και όχι τόσο με ψυχικές...
    Ama eise psuxwtikos kai den exeis mpei psuxiatreio eise 50% sunh8ws Αμα εχει μπει εισε 67 συνηθως

  10. #40
    H δική μου εμπειρία είναι ότι μπορείς να δουλέψεις οπουδήποτε (ανάλογα του τι σου αρέσει να κάνεις και έχεις σπουδάσει) αρκεί να μην αφήσεις τα σωματικά συμπτώματα να σε γονατίσουν.Αν προσπαθήσεις σε μια δουλειά,αν πεις "να πεθάνω εδώ παρά να τα παρατήσω",έχεις όρεξη να μάθεις το αντικείμενο έρχεται κάποια στιγμή που ηρεμείς και το "εχθρικό" περιβάλλον,σου φαίνεται απλά φυσιολογικό και ηρεμείς.Αν με το πρώτο σύμπτωμα,σηκώνεσαι και φεύγεις δε θα μπορέσεις ποτέ να τα καταφέρεις πουθενά.Γιατι όταν βρίσκεσαι στον πάτο και δεν έχεις κανέναν απο πίσω να σε ταϊσει,ο τρόπος που θα πεθάνεις δεν έχει σημασία κατά την γνώμη μου.Ειτε θα πεθάνεις απο πείνα,είτε θα πεθάνεις εν ώρα δουλειάς.Και αν προτιμήσεις το 2ο και το παλέψεις πολύ και πεις ότι και να γίνει,όπως και να νιώθω δεν τα παρατάω,καταλαβαίνεις ότι τελικά έχεις πολύ μεγαλύτερα ψυχικά αποθέματα απο ότι νόμιζες.
    Η αρχή είναι δύσκολο να γίνει.Εκεί νιώθουμε όλοι "κάπως".Ειδικά αυτοί που έχουμε θέμα με την επικοινωνία με πολύ κόσμο.Αλλά άμα γίνει η αρχή και είσαι στη φάση "δε τα παρατάω παρά μόνο αν φύγω απο εδώ με ασθενοφόρο" τότε καταλαβαίνεις ότι είσαι πολύ πιο δυνατός από ότι νόμιζες

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    H δική μου εμπειρία είναι ότι μπορείς να δουλέψεις οπουδήποτε (ανάλογα του τι σου αρέσει να κάνεις και έχεις σπουδάσει) αρκεί να μην αφήσεις τα σωματικά συμπτώματα να σε γονατίσουν.Αν προσπαθήσεις σε μια δουλειά,αν πεις "να πεθάνω εδώ παρά να τα παρατήσω",έχεις όρεξη να μάθεις το αντικείμενο έρχεται κάποια στιγμή που ηρεμείς και το "εχθρικό" περιβάλλον,σου φαίνεται απλά φυσιολογικό και ηρεμείς.Αν με το πρώτο σύμπτωμα,σηκώνεσαι και φεύγεις δε θα μπορέσεις ποτέ να τα καταφέρεις πουθενά.Γιατι όταν βρίσκεσαι στον πάτο και δεν έχεις κανέναν απο πίσω να σε ταϊσει,ο τρόπος που θα πεθάνεις δεν έχει σημασία κατά την γνώμη μου.Ειτε θα πεθάνεις απο πείνα,είτε θα πεθάνεις εν ώρα δουλειάς.Και αν προτιμήσεις το 2ο και το παλέψεις πολύ και πεις ότι και να γίνει,όπως και να νιώθω δεν τα παρατάω,καταλαβαίνεις ότι τελικά έχεις πολύ μεγαλύτερα ψυχικά αποθέματα απο ότι νόμιζες.
    Η αρχή είναι δύσκολο να γίνει.Εκεί νιώθουμε όλοι "κάπως".Ειδικά αυτοί που έχουμε θέμα με την επικοινωνία με πολύ κόσμο.Αλλά άμα γίνει η αρχή και είσαι στη φάση "δε τα παρατάω παρά μόνο αν φύγω απο εδώ με ασθενοφόρο" τότε καταλαβαίνεις ότι είσαι πολύ πιο δυνατός από ότι νόμιζες
    Το πιστεύω αυτό αλλά πάντα με βοήθεια ψυχιάτρου για μένα.
    Εγώ με κοινωνική φοβία, άγχος πανικούς κτλ με τα ssri κατάφερα και δούλευα σαν πωλητής και μάλιστα άντεξα ακόμα και το περιβάλλον των εορτών που γινόταν πανικός (τότε και με λίγο λεξοτανιλ).

    Απλά μετά που η ψυχίατρος μου μου άλλαζε αγωγή συνέχεια τα συμπτώματα με γονάτισαν.
    Αλλά αν θέλεις να δουλέψεις κάπου λίγο η θέληση, λίγο χημική βοήθεια για να πολεμήσεις τα ψυχοσωματικά όλα γίνονται.
    Άλλωστε για μένα γιαυτό παίρνουμε αγωγή.
    Αν και με την αγωγή ακόμα δε μπορούμε να δουλέψουμε τότε κάτι δεν πάει καλά με την αγωγή μας και τον γιατρο΄μας

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by Βασουλα View Post
    και θα παω την Τεταρτη να δω τη Χρυση ευκαιρια μπας και βρω κατι και με παρουν
    Βλέπε τη χρυσή ευκαιρία από το ίντερνετ, γιατί η έντυπη αργεί λίγες μέρες.

  13. #43
    Ενταξει ευχαριστω πολυ!!!:)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •