Τι έκανα για πάρτι μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Τι έκανα για πάρτι μου...

    Τι έκανα για μένα σήμερα :spin:
    Ένα τόπικ για να γράφουμε ότι μικρό ή μεγάλο κάναμε ωφέλιμο για την υγεία μας και ψυχολογία μας. Άσχετα με το αν κάνουμε δίαιτα ή όχι.
    Λοιπόν σήμερα ένα συν που έκανα για μένα ήταν να πιω τον καφέ μου μόνο με μια κ.γ ζάχαρη και να προσθέσω γάλα για να μειώσω τη πίκρα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    216
    για σήμερα ωραίο μπανακι και κρέμες στο σώμα άσχετο με διατροφή, αλλά αυτό έκανα!

  3. #3
    3 ώρες γυμναστική παρ ότι ήμουν σχετικά αυπνη από χθες ... α , και έφτιαξα το σπίτι ! Άλλη ψυχολογία όταν είσαι σε ένα τακτοποιημενο σπίτι (πράμα σπάνιο για μένα , είμαι παρα πολύ ακαταστατη!)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48
    Originally posted by tou_moufasa_o_tsoutses
    3 ώρες γυμναστική παρ ότι ήμουν σχετικά αυπνη από χθες ... α , και έφτιαξα το σπίτι ! Άλλη ψυχολογία όταν είσαι σε ένα τακτοποιημενο σπίτι (πράμα σπάνιο για μένα , είμαι παρα πολύ ακαταστατη!)
    Και μετά από όλες τις δουλειές να καθίσεις να πιεις έναν καφέ, τσάι κτλ απολαμβάνοντας το αποτέλεσμα του καθαρού σπιτιού :wink2:


    Originally posted by baklavadaki
    για σήμερα ωραίο μπανακι και κρέμες στο σώμα άσχετο με διατροφή, αλλά αυτό έκανα!
    Αυτό και αν είναι απόλαυση...Και μετά κρασάκι και χαλαρή μουσικούλα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Έκλεισα ραντεβού για ένα full body massage :3
    Νομίζω μου αξίζει μετά απο τόση ταλαιπωρία αχαχαχα (και θα βοηθήσιε και στο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ πιάσιμο που εχω απο το γυμναστηριο ΧΔ )

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Kαλημέρα και καλές θετικές υπέρ εαυτού καταγραφές!
    Πολύ ωραία ιδέα αυτό το θέμα,μόνο που ήδη υπάρχει ως τόπικ κι επίσης δε θεωρώ πως άπτεται του φόρουμ της παχυσαρκίας.
    Για να μην ενισχύουμε τη χαοτική εικόνα,που ήδη δυστυχώς επικρατεί,ας κάνουμε μια προσπάθεια πριν ανοίξουμε νέο τόπικ
    να δούμε αν δεν υπάρχει κάποιο παλιότερο που να μας καλύπτει κι αν όχι τότε ν' ανοίξουμε το δικό μας στην κατάλληλη ενότητα.
    Παραπέμπω το αντίστοιχο της Κλικ και θα επιδιώξω συγχώνευσή τους:

    --->http://www.eatingdisorders.gr/forum/viewthread.php?tid=2775

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48
    Originally posted by NADINE
    Kαλημέρα και καλές θετικές υπέρ εαυτού καταγραφές!
    Πολύ ωραία ιδέα αυτό το θέμα,μόνο που ήδη υπάρχει ως τόπικ κι επίσης δε θεωρώ πως άπτεται του φόρουμ της παχυσαρκίας.
    Για να μην ενισχύουμε τη χαοτική εικόνα,που ήδη δυστυχώς επικρατεί,ας κάνουμε μια προσπάθεια πριν ανοίξουμε νέο τόπικ
    να δούμε αν δεν υπάρχει κάποιο παλιότερο που να μας καλύπτει κι αν όχι τότε ν' ανοίξουμε το δικό μας στην κατάλληλη ενότητα.
    Παραπέμπω το αντίστοιχο της Κλικ και θα επιδιώξω συγχώνευσή τους:

    --->http://www.eatingdisorders.gr/forum/viewthread.php?tid=2775
    Έεις δίκιο δεν έκανα καν αναζήτηση, λάθος μου. Αν μπορείτε να το συγχωνεύσετε θα 'ταν λογικότερο στην άλλη κατηγορία.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Συγχωνευτηκαμε η γραφω εδω? :crazy: Καλα fata μη παει και σταματησεις να μας γραφεις τωρα, μας ελειψες!!!
    Τι εκανα για μενα σημερα, ως τωρα τιποτα, βασικα δεν εκανα απολυτως τιποτα! Κι αυτο τελικα ειναι υπερ μου! Χαλαρωνω!Επιτελους πρεπει να χαλαρωσω

  9. #9
    Σήμερα έκανα πρώτη φορά zumba. Ήταν πολύ ευχάριστο ! Μου θύμησε τιις παλιές καλές εποχές (δημοτικο-γυμνάσιο) που έκανα χορό λάτιν κλπ επίσης , απο χθες έχω αρχίσει να πλένω κάθε πρωί το πρόσωπο μου με σαπούνι για τους πόρους και να βάζω ενυδατική κρέμα . Όχι επειδή έχω κάποιο θέμα με το δέρμα μου (εκτός απο ΠΟΛΛΟΥΣ πόρους) , απλά έτσι για να περιποιούμαι κάπως παραπάνω τον εαυτό μου

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    8
    Ντύθηκα πολύ ωραία και σέξι για την δουλειά και μου ανέβηκε η διάθεση :bouncing::P

  11. #11
    Επαναφέρω ένα ενδιαφέρον θέμα της fata_morgana!

    Σήμερα, αν και πέρασα τις μελαγχολίες μου και τις μοναξιές μου το απόγευμα, και άρχισα να σκέφτομαι σοκολάτες και λοιπές αμαρτίες...
    ...τελικά κατάφερα να τα βγάλω από το μυαλό μου, ξεχάστηκα με δουλειές στο σπίτι και έφαγα καλής ποιότητας τροφή.

    Αυτό έκανα για πάρτι μου σήμερα και χαίρομαι γι' αυτό. :smug:

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Πολύ χαίρομαι για σένα,Ράνα μου,αλλά θα χαιρόμουν περισσότερο -για σένα πάντα-
    αν την επόμενη φορά που ενδεχομένως σε πιάσει αυτό,κάνεις κάτι για πάρτη ενός συνανθρώπου σου,
    για παράδειγμα να καθαρίσεις το δικό μου σπίτι και δη τώρα που θέλει γενική. Ανιδιοτελώς προσφέρομαι!
    Το να προσφέρεις στον άλλον είναι πολύ ανώτερη άλλωστε πράξη από την αντίστοιχη εγωιστική!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Έξυπνη σε βρίσκω Nadine Μαντζουράνα προτείνω να μην υποκύψεις, νομίζω δεν είναι ανιδιοτελής η προσφορά της :P Εγώ σήμερα αυτό που έκανα για μένα σήμερα ήταν πως δε βαρέθηκα και κατέβηκα στο φούρνο και πήρα μαύρο ψωμάκι κι εκανα ένα ωραίο πρωινό!!

  14. #14
    χαχαχαχαχα!

    καλημέρα!!

    Μαρουλένια δεν υποκύπτω!!

    Ναταλία, δεν με πιάνουν τέτοιες διαθέσεις για καθαριότητα κάθε μέρα!
    Πάντως, δες το αλλιώς! Μην το βλέπεις σαν γενική, δες το σαν μια τέλεια ευκαιρία να κάνεις γυμναστική!
    Έχω μια γνωστή, που όταν ήθελε να χάσει κιλά και δεν ήθελε να δώσει λεφτά σε γυμναστήριο ή βαριόταν να βγει έξω, έκανε κάθε μέρα γενική στο σπίτι της!
    Και κιλά έχασε, και το σπίτι έλαμπε κάθε μέρα! :smilegrin:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Στα πλαίσια της κοινωνικής αλληλεγγύης θα δώσω αυτήν την πολύτιμη ευκαιρία γυμναστικής
    στη γυναίκα που έχει αναλάβει την καθαριότητα των πατρικών μου. Εγώ συνήθισα να είμαι πλαδαρή.
    Εκείνη που είναι σε τόσο καλή φόρμα όμως πόσο θα της κοστίσει αν της κοπεί η φόρα κι αλλοτριωθεί;
    Δε μου πάει η καρδιά να κάνω κακό σε συνάνθρωπο μου και μάλιστα προς όφελος της ματαιοδοξίας μου.
    Μην υποκύπτεις,Ράνα! Εσύ χάνεις! Όπως βλέπεις,υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλίες που κάνουν πορτοκάλια!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •