Καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω αν κάποιος/α απο εσάς λαμβάνοντας παρόμοια αγωγή με τη δική μου έχει παρουσιάσει γαλακτόρροια ή γυναικομαστία.
Ξεκίνησα με Anafranil και Centrac όπου στον τέταρτο μήνα αντικαταστάθηκαν τα ηρεμιστικά Centrac με αντιψηχωσικά Zyprexa, τον πέμπτο μήνα εμφανίστηκε πόνος και πρίξιμο στη μία μου θηλή όπου δεν έδωσα σημασία, ένα μήνα αργότερα εμφανίστηκαν και στη δεύτερη θηλή. Αρχικά πήγα σε παθολόγο και μου έδωσε αντιφλεγμονόδες χάπια, με τα οποία δεν είδα κάποια βελτίωση. Του απέκρυψα οτι παίρνω αντικαταθληπτική αγωγή και ο ίδιος μου το αιτιολόγησε οτι απλά συμβαίνει καμιά φορά χωρίς λόγο αν και σπανιότερα στους άνδρες. Μετά απο λίγες μέρες το ανέφερα στον ψυχίατρό μου ο οποίος μου είπε οτι μάλλον οφέιλεται στο Zyprexa οπου και μου το διέκοψε.
Αυτή τη στιγμή παίρνω Tegretol 200 mg, Remeron 30 mg, Risperdal 1 mg και σταδιακά μειώνω το Anafranil 75 mg ώστε να το διακόψω. Απο τότε που άλλαξα αγωγή ο πόνος συνεχίζεται και το πρίξιμο που είχα άρχισε να σκληραίνει μέχρι που αυτή τη στιγμή έχει γίνει πέτρωμα και όταν πιέζω τις θηλές βγάζουν ένα διάφανο άοσμο υγρό σαν τον υδρώτα.
Πήγα σε έναν χειρουργό και μου έκανε κάποιες εξετάσεις, υπέρηχο, κυτταρολογικές και μικροβιακές του υγρού και περιμένω τις απαντήσεις ώστε να μου δώσει κάποια αντιβίωση. Μου είπε οτι πιθανόν κάποιο απο τα φάρμακα παίρνω συνεχίζει να προκαλέι αυτό το πράγμα αν και ο ψυχίατρος μου είπε πως με την καινούρια αγωγή δεν θα έχω πρόβλημα.
Έχει παρουσιάσει κανένας απο εσάς τέτοιο σύμπτωμα παίρνοντας αγωγή παρόμοια με τη δική μου;
Έχω προβληματιστέι αρκετά γιατί πέρα απο αισθητικούς λόγους είναι αρκετά επίπονο ειδικά όταν προσπαθώ να κοιμηθώ μπρούμητα και ο χειρουργός μου είπε πως θα πάρει αρκετό καιρό να περάσει...