ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΑΣ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123

    ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΑΣ!

    Γεια σας παιδια θελω να μοιραστω κατι μαζι σας..ολο ξεκιναω διαιτα και ολο βρισκω δικαιολογιες για να σταματησω..το πρωτο και καλυτερο που κανω ειναι να ζυγιζομαι την επομενη μερα απο τη μερα που αρχισα διαιτα και να απογοητευομαι..μετα αλλο τραγικο λαθος ειναι οτι λεω ας φαω σημερα οτι βρω αφου τη χαλασα που τη χαλασα και μετα παιρνω ενα κιλο π.χ. και παθαινω καταθλιψη..τριτο και τραγικοτερο ειναι οτι συνεχεια βρισκω δικαιολογια την ελλειψη εφοδιων π.χ. μπαρες δημητριακων,φρουτα και δεν συμαζευεται,οι γυρω μου λενε ηρεμησε σημερα ετυχε να ρθουμε σε fast food φαε ενα κλαμπ και μεις θα φαμε τις πατατες οποτε ειμαι οκ αλλα μετα με τρωνε οι τυψεις..μηπως εφαγα πολυ??αχ τα χαλασα ολα!και ετσι ξαναρχιζω απο την αρχη και με αυτο το τροπο προσπερναω ολο το κοπο που εχω καταβαλλει και αυτο με ριχνει ψυχολογικα..εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα?αν εχετε καποια συμβουλη η καποια κοινη εμπειρια πειτε μου!
    http://www.ticker.7910.org/wa__85__0...W5nLi4uPDM.gif

  2. #2
    τι να σου πω τα ίδια αντιμετωπίζω κεγώ μια ζωή.
    ειδικά αυτό με τους φίλους που λες είναι οτι χειρότερο. υπάρχουν δύο λύσεις όσον αφορά τους φίλους.μπορείς να τις δοκιμάσεις κ τις δύο. η μία να τους μιλήσεις ανοιχτά ,να τους εξηγήσεις πόσο σημαντικό είναι για σένα να χάσεις κιλά κ να σαφήσουν ήσυχη,μάλιστα να τους ζητήσεις κ την βοήθειά τους.
    η δεύτερη να τους ξεγελάς με τρικ τύπου έφαγα σπίτι δυό πίτσες κ έχω σκάσει, είμαι άρρωστη πονάει το στομάχι μου, πάρτε εσείς κ άμα μου έρθει να φάω θα φάω από εσάς. πάρε κ μην τρως καθόλου παρά ελάχιστα. μην ξεχνάς οτι δν είναι σκουπιδοτενεκές το στομάχι σου. καλύτερα να πάρεις κάτι κ να πεταχτεί αλλού παρά στο στομάχι σου.
    το θέμα είναι να έχεις πιγμή κ επιμονή. κ ας γίνεσαι δυσάρεστη προς τους άλλους.

    για να έχεις πιγμή κ αποφασιστικότητα πρέπει να μην πεινάς. αν πεινάς όχι 1 club 10 θα φας. για να μην πεινάς πρέπει να τρως συχνά γεύματα που αποτελούνται από φρούτα ,υδατάνθρακες,πρωτείνες ,φυτικές ίνες κτλ. δεν το τόπικ τρίωρα κ τριάδες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123
    Originally posted by Μαντάμ σου σου
    τι να σου πω τα ίδια αντιμετωπίζω κεγώ μια ζωή.
    ειδικά αυτό με τους φίλους που λες είναι οτι χειρότερο. υπάρχουν δύο λύσεις όσον αφορά τους φίλους.μπορείς να τις δοκιμάσεις κ τις δύο. η μία να τους μιλήσεις ανοιχτά ,να τους εξηγήσεις πόσο σημαντικό είναι για σένα να χάσεις κιλά κ να σαφήσουν ήσυχη,μάλιστα να τους ζητήσεις κ την βοήθειά τους.
    η δεύτερη να τους ξεγελάς με τρικ τύπου έφαγα σπίτι δυό πίτσες κ έχω σκάσει, είμαι άρρωστη πονάει το στομάχι μου, πάρτε εσείς κ άμα μου έρθει να φάω θα φάω από εσάς. πάρε κ μην τρως καθόλου παρά ελάχιστα. μην ξεχνάς οτι δν είναι σκουπιδοτενεκές το στομάχι σου. καλύτερα να πάρεις κάτι κ να πεταχτεί αλλού παρά στο στομάχι σου.
    το θέμα είναι να έχεις πιγμή κ επιμονή. κ ας γίνεσαι δυσάρεστη προς τους άλλους.

    για να έχεις πιγμή κ αποφασιστικότητα πρέπει να μην πεινάς. αν πεινάς όχι 1 club 10 θα φας. για να μην πεινάς πρέπει να τρως συχνά γεύματα που αποτελούνται από φρούτα ,υδατάνθρακες,πρωτείνες ,φυτικές ίνες κτλ. δεν το τόπικ τρίωρα κ τριάδες.
    ευχαριστω πολυ εχεις δικιο και σε αυτο που λες οτι καλυτερα να πεταχτει(η καλυτερα να μην το παρεις) παρα να το φας!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Αχ κορίτσια....αυτό το πέταγμα. Για χρόνια ολόκληρα πέταγα στο στομάχι μου ότι έβρισκα. Θυμάμαι δε τραγικές στιγμές όταν πηγαινα στο χωριο που οποτε περισευε κάτι η γιαγιά μου έλεγε "Φάτο μην πάει χαμένο" κι εγω φυσικα το κατέβαζα αμάσητο. Ειλικρινά δεν ξέρω ποια είναι η λύση και ξέρω πως είναι δύσκολο να μπούμε σε ένα πρόγραμμα αλλά οι λύσεις που πρότεινε η Μανταμ σου σου νομίζω είναι αρκετά εύκολα εφαρμόσιμες! καλή συνέχεια σου εύχομαι και καλή επιτυχία στον στόχο σου!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123
    ευχαριστω πολυ!!!!μπραβο και σε σενα εχεις χασει πολλα κιλα αποτι βλεπω!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Σε ευχαριστώ πολύ Εγώ δεν πολυπιάνομαι βέβαια, έχω χρησιμοποιήσει cheat XD axaxaxa (εννοώ πως έχω κάνει χειρουργείο άρα είμαι σε πολύ πιο ευνοϊκή κατασταση απο όσους το παλεύουν μόνοι τους όπως εσείς )

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123
    εχεις βαλει δακτυλιο?:bouncy:

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Όχι όχι φτου κακά απο τους δακτυλιους, πολύ προβληματικοί αν θες την γνώμη μου :P Εγώ έχω κάνει sleeve Γστρεκτομη πρακτικά όπου αφαιρείται το τμήμα του στομάχου οπού παράγεται η γκρελινη (ορμόνη της πείνας) οπότε πέρα απο το θέμα της μειωμένης χωρητικότητας έχω και το + της ανυπαρκτης πλέον πείνας Γι αυτό σου λέω έχω κάνει cheat XD axaxaxax

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123
    χαχα τελειο και τι δηλαδη δεν πεινας καθολου μου φαινεται πολυ παραξενο!!!εγω πειναω οταν βαριεμαι η να το θεσω σωστοτερα οταν βαριεμαι νομιζω οτι πειναω για παραδειγμα τωρα κανονικα το μυαλο μου θα τριγυριζε στο τσουρεκι που εχουμε στη κουζινα αλλα πιαστηκα με το forum και ειμαι οκ!!!δεν ξερω για σενα εγω μενω ακομα με οικογενεια και ο αδερφος μου,η αδερφη και ο πατερας μου τρωνε κανονικα και φαιρνουν στο σπιτι ενα σωρο βλακειες!φταιω η δεν φταιω μετα που τους λεω να τα τρωνε εξω?


    http://tickers.TickerFactory.com/ezt...oFa/weight.png


    :kiss::kiss::kiss::kiss::smug b::smug b::smug b:

  10. #10
    μις μαρι επειδη νομίζω οτι έχουμε τα ίδια κακά συνήθεια θέλω πολύ να σε κοουτσάρω μιας κ δν μπορώ να κοουτσάρω τον εαυτό μου. να χω κάπου τον έλεγχω καταλαβαίνεις.χαχαχαχα. αστειεύομαι.:wink2:

    γνώμη μου είναι να μην καταπιέζεσαι άλλο πια φτάνει βρε αδερφέ.τι κατάλαβες τόσο καιρό?
    φάεμαι φέτα τσουρέκι καλή φέτα ρε παιδί μου όχι διάφανη να χορταίνει το μάτι κ όχι το μισό τσουρέκι. κ φάε κ ένα φρούτο μαζί. κ πιες κ ένα φλυτζανάκι γάλα.


    μετά στο μεσημεριανό σου απότι υπολόγιζες φάε λιγότερο σε ποσότητα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    αχαχαχαχα καθόλου δεν φταις! Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ πλέον όχι δεν πεινάω, αλλά όταν βαριέμαι με πιάνουν κάτι λιγουρες....:P Ευτυχώς είναι πολύ πιο εύκολα ελεγχομενο πλέον βέβαια

    Επίσης εγω ευτυχώς μένω σχεδόν μόνη μου. Η μάνα μου δουλεύει όλη μέρα, μόνο γι αύπνο έρχεται σπίτι οπότε έχω γλυτώσει κι απο αυτο! Θα σου προτεινα να τους πεις το πόσο σε επηρεάζει αυτο που κάνουν και να καταλάβουν πόσο σημαντικο είναι για σένα να έχεις την στήριξή τους

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Και όπως λέει η Μαντάμ να το φας, μην το στερηθείς! Απλά μην το παρακάνεις

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123
    Originally posted by Μαντάμ σου σου
    μις μαρι επειδη νομίζω οτι έχουμε τα ίδια κακά συνήθεια θέλω πολύ να σε κοουτσάρω μιας κ δν μπορώ να κοουτσάρω τον εαυτό μου. να χω κάπου τον έλεγχω καταλαβαίνεις.χαχαχαχα. αστειεύομαι.:wink2:

    γνώμη μου είναι να μην καταπιέζεσαι άλλο πια φτάνει βρε αδερφέ.τι κατάλαβες τόσο καιρό?
    φάεμαι φέτα τσουρέκι καλή φέτα ρε παιδί μου όχι διάφανη να χορταίνει το μάτι κ όχι το μισό τσουρέκι. κ φάε κ ένα φρούτο μαζί. κ πιες κ ένα φλυτζανάκι γάλα.


    μετά στο μεσημεριανό σου απότι υπολόγιζες φάε λιγότερο σε ποσότητα
    χαχα thank you coach αλλα να το φαω δεν θα το φαω θα με φαει για την ακριβεια θα με φαν οι τυψεις!εδω τρωω λιγη περισσοτερη σαλατα και παλι με πιανουν οι τυψεις!δηλαδη ελεος μεχρι και στη σαλατα!ειμαι πολυ τελειομανης δηλαδη η θα τη κανω τελεια και ολα οκ η θα τη χαλασω λιγο και μετα θα παω τα χαλασα ολα και θα ξαναφαω..αστα ειναι καταρα:sniff::yes:

  14. #14
    α να μην εξαντλείς όλη σου την τελειομανία στις δίαιτες. κανόνισε να την διοχετεύεις αλλού κ να επιτρέπεις στον εαυτό σου να μην στερήται αυτό που θέλει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123
    αχ και σημερα τη χαλασα λιγο ειχαμε παστιτσιο και εφαγα μια κομματαρα!1 κομματι εχει 690 θερμιδες!παναγια μου θα τρελαθω!!!!θα πρεπει να με τεσσερις ωρες στο γυμναστηριο για να το καψω!!!μπορει κανεις να μου πει τι να κανω τωρα τι να φαω για να το σωσω?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •